"opalanie szyby"

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
kapx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

"opalanie szyby"

#1

Nieprzeczytany post autor: kapx »

Witam
Jak widać jestem tu nowy i pojawiłem się z racji zakupu właśnie Astry II.
To tak tytułem wstępu ale do rzeczy. W trakcie zakupu auta dowiedziałem się że było w nim włamanie (Astra II 3d) przez prawą tylną szybe. Pech jest taki że tylne boczne szyby oraz z tyłu są przyciemnione metodą "opalania". Została wstaniona nowa szyba ale juz zwykła i wygląda to tak jak wygląda ;/ z jednej strony przyciemnione z drugiej nie. Z tej racji prosił bym o pomoc czy może ktoś wie czy da się to zrobić i ewentualnie jakie są koszty przyciemnienia tą metodą tej jednej szyby. Aha jeśli istnieje jakaś alternatywa tańsza np albo lepsza to chętnie posłucham rady bardziej doświadczonych kolegów.
Pozdrawiam
Kapx

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

[External Link Removed for Guests]
Tutaj możesz poczytać. Za komplet chcą 1000zł, to jakieś 150-200 zł pewnie za jedną szybę.

Poza tym musisz szybę demontować z auta, bo inaczej nie przyciemnisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
kapx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kapx »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, nie spodziewałem się takich kosztów na szczęście jest to tylko jedna szyba. W sumie przyciemnił bym ją folią ale nie mam doświadczenia i nie wiem czy wyjdzie taki sam efekt jak na pozostałych czy nie będzie różnicy.
Zastanowie się i jeszcze zadzwonie do tej firmy
Dzięki
Pozdrawiam
Kapx

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a probowales podjechac do warsztatu gdzie wstawiaja szyby ?? ja np podjechalem koles luknoł na szybe i mowie AHA TO JEST LEKKO PRZYCIEMNIANA NA ZIELONO Z PASEM PRZYCIEMNIAJACYM .... i za przednia szybe dalem 250zł z wkleniem i przeniesieniem naklejki od tablicy .... a boczne szyby tez zakładaja i myśle ze koszt moze byc mniejszy ..... wedlug mnie przyciemnienie piecowe jednej szyby moze sie lekko roznic barwa od tej przyciemnionej z drugiej strony.... fabryczne przyciemnienie ma inny kolor niz piecowe przyciemnienie .... jeśli sie myle to prosze o poprawke
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#5

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Po pierwsze przednia szyba to zupełnie inna bajka. Po drugie nie wszystkie zakłady które wstawiają szyby (a także nimi handlują) przyciemniają je. W dodatku zakładów, które przyciemniają piecowo jest w ogóle mało.

Poza tym Robcio, nie wiem zupełnie o czym Ty piszesz. Jakie fabryczne przyciemnienie w Astrze?

Co do przyciemniania piecowego, to myślę, że jak ktoś siedzi w temacie, to bez problemu dopasowałby przepuszczalność światła. To są jakieś techniki, które działają w większości przypadków tak samo. Nie ma czegoś takiego, że ktoś tam coś ręcznie robi, czy coś, żeby "odcień" się różnił lub nie.
Obrazek

ODPOWIEDZ