swap z 1.4 na 1.6

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

małe OT:

mądre rzeczy gawaricie :D czuć fachowców, dlatego to forum jest cenione i ludzie wiedzą ze inni wiedzą więcej i tu wchodza:)
[External Link Removed for Guests]

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Witam, chciałem sie dołaczyć i zapytać ile kosztuje u mechanika przełozenie silnika 1.6 75km na taki sam bo mechanik powiedział mi 300zł i silnik (podobno igiełka)za 600zł oplaca sie?Prosze o pomoc i z gory dziekuje
Ps. a jeśli jest juz taki temat to przepraszam nie znalazłem :oops:

papus81

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: papus81 »

Umnie dokładnie tyle samo-300zł :D

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Czyli tak na chłopski rozum biorąc to koszta takiego swapa z 14nz na 16nz to silnik+skrzynia+ włożenie ta? jakby nie patrzeć ok 1000zł.
kultoweauta.blogspot.com

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Tylko musisz miec silnik z osprzętem z elektryką (komp, wiązka).
Za taki silnik w dobrym stanie nie dałbym wiecej jak 500zł, za 200-300 zł spokojnie zrobisz przekładke. Ale pasowało by jeszcze rozrzad zrobic 300zł.

Czyli cos w okolicy tysiąca wychodzi.

Wg mnie kompletnie nie ma sensu przekładać silnika jezeli jest sprawny bo to tylko 15KM więcej. Nawet nie zauważysz kiedy sie przyzwyczaisz i znowu bedzie miało.

Lepiej dolozyć kilka stówek i zrobic na C20NE albo dozbierac, sprzedac astre i kupic np CB
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

pierun

#16

Nieprzeczytany post autor: pierun »

Witam. Ja z podobnym problemem. Czy znalazłby się ktoś, kto opisałby mniej więcej z kosztami wymianę silnika z astry classic 99' tj 1.4 (ten najsilniejszy super hiper 60HP) na 1.6 16v? Jak przedstawia się sprawa ze skrzynią biegów wiązką itp. itd. jaki koszt samego silnika?.Czy zawiasy mogą zostać? czy hamulce mogą zostać? czy z astry II by pasował. w jakiej kwocie powinienem się zamknąć. Interesują mnie tylko odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Pozdrawiam.

krzycho17

Astro-maniak
Posty: 266
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:36
Imię: Krzysiek
Auto: Vectra B
Silnik: x16xel
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: krzycho17 »

Siemka sorki ze się podpinam pod temacik ale mam pytanko ;)
czy kompa z 1.4nz można podłączyć pod X16SZR? czy będzie jakaś różnica o ile w ogóle zapali... ?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kaczor2002

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, 16:31
Auto: Astra F
Województwo: małopolskie

#18

Nieprzeczytany post autor: kaczor2002 »

Witam, jestem posiadaczem Astry F z 98, silnik 1.4 (60KM, oznaczenia silnika nie mogłem znaleźć). Myślę nad swapem silnika na silnik około 100-konny lub ewentualnie więcej. Zależy mi na łatwym dopasowaniu i montażu bez zbędnych przeróbek, więc w grę wchodzi pewnie coś z opla 1.6 lub 1.8. Jestem średnio zaawansowany z mechaniką więc tak jak mówiłem duży nacisk kładę na jak najmniejszą ilość przeróbek. Moje pytanie brzmi co wsadzić aby było w miarę ekonomiczne, nie wymagało skomplikowanych przeróbek, i miało te minimalne 100KM i czy jest sens się w takie coś bawić czy nie prościej kupić nowe autko ? :) Jeśli czegoś nie dopisałem to chętnie dopełnię moją odpowiedź aby porady były trafniejsze :D

Vertired

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2014, 10:10
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra F 1992r. 1.6 8v
Silnik: C16NZ
Województwo: podkarpackie

#19

Nieprzeczytany post autor: Vertired »

Silnik sprawny i chcesz swapować? kiedy kupowałeś astrę 1.4 nie myślałeś już wtedy o czymś mocniejszym? chyba że posiadasz ją kilka ładnych lat. Osobiście bym nie bawił się w żaden swap tylko poszukał od razu auta które mi odpowiada. Moja astra 1.6 75 km pali jakieś 8 litrów benzyny w mieście. Więc musisz liczyć się ze spalaniem ok 10-11 litrów w mieście w takim silniku bo astra znajomego 1.6 ze 105 konnym silnikiem pali coś ok 11 litrów. Jeśli chcesz ekonomicznie jeździć to pozostań przy starym silniku. Wszystko zależy od Ciebie. Ja wybrałem auto do miasta. Na trasie na osiągi również nie narzekam bo te 150-160 na autostradzie niemieckiej poleci spokojnie.Nie jeden posiadacz golfa 3 zdziwił się na światłach. Poza tym zmiana z 1.4 na 1.6 nie wiele Ci da. Myśl jak już to raczej o 1.8 ale musisz liczyć się z takim wydatkiem jak półosie, sterownik ecu etc...

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#20

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Chyba najtańszą opcją jest wsadzić c20ne :D możesz też przerobić 1.4 na pełen wtrysk ale moim zdaniem smiga to tak samo jak x16sz. Pośrednio możesz też wstawić C16SE

ODPOWIEDZ