swap z 1.4 na 1.6

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

Re: SWAP - Astra 1.4, jest sens ?

#21

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Ja proponuję zmienić auto, a nie bawić się w przekładki silnika, które w efekcie końcowym wyjdą więcej niż kupno drugiej Astry F z większym silnikiem.

C20ne to stary silnik, c16se tak samo (ogólnie cała Astra F to stare auto) i ciężko będzie kupić coś dobrego.

Zależy w jakim stanie masz nadwozie. Może się okazać, że lepiej kupić całą Astrę F ze słabym nadwoziem a dobrym silnikiem i całą resztą podzespołów.

Zresztą co tu gadać.

Wyszukaj sobie tematy o swapach na forum bo było ich sporo.
Jest tam popisane co potrzeba do przekładki. Podlicz to wszystko i zastanów się sam czy chcesz na to przedsięwzięcie wydać tyle kasy :D
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 21:06 przez analyzer65, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#22

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

no to powiedz mi co jest za sens wsadzić 4tyś w seryjnego kombiaka z silnikiem x16sz, jeśli ktoś ma takie widzimisię to po co mu ucinać skrzydła :D

C20NE to stary silnik ale zapomniałeś dodać że dobry :D 115km w serii wpakowane w budę Fki robi robotę. Ostatnio cały komplet NE kupiłem za 200zl i silnik jest igła, siedzi w Corsie B teraz która od 3tygodni dzień w dzień upala kapcie od trzeciego biegu.

SE kupisz dobre, ostatnio we Wrocławiu na szrocie była cała Fka z przebiegiem 79tyś z silnikiem X16SE za 700zl cały silnik+ wiązka + komputer i pompa.

Zasada jest prosta, trzeba szukać najlepiej z rozbitego auta w którym da się sprawdzić silnik. Nie szukać na Alledrogo a np. prywatnego sprzedawcy, dobre okazje są na OLXe gdzie za 600-700zl można kupic całe auto.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Można wsadzić i 10k w Astrę F czy inne auto z tego roku ale to i tak będzie nadal stare auto i taka jest prawda.
Jak ktoś lubi to ok, niech robi.

c20ne to bardzo dobry silnik, jednak 99.9% z nich leży już na hucie albo dogorywa w aucie jeszcze.
Ileś z nich na pewno się uchowało i jeździ do dziś ale ile z nich "igieł" to już co innego.

Ta corsa upala kapcie od 3 biegu? To co się dzieje do 3 biegu? :D

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Przerabiałem ten temat kiedyś z golfem III. Silnik mi padł i znalazłem anglika gti za grosze. Roboty z przekładaniem na pół zimy a koszt taki sam jak sprzedać auto i kupić z silnikiem taki jaki ci odpowiada. Tylko że to drugie trwa 20 razy krócej.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kaczor2002

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, 16:31
Auto: Astra F
Województwo: małopolskie

#25

Nieprzeczytany post autor: kaczor2002 »

Znalazłem coś takiego:
[External Link Removed for Guests]

Da się coś wywnioskować z opisu i zdjęć ?

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#26

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

miało być do 3 :D

Nadal jestem zdania że można szukać zdrowego silnika, c20ne spokojnie robi po 500tyś bez remontu tylko trzeba znaleźć auto takie gdzie ktoś go nie katował. Zadaj sobie pytanie co to za Fka ta 1.4 ?? Może ktoś ją dostał za darmo od dziadka lub za psie pieniądze. Co z tego że stare auto ?? GSI tez jest stare :D


Temat rzeka, jeśli ktoś ma 10-15tyś to oczywiście nie opłaca się pakować w swapy Fki ale jeśli ktoś ma 1000-1500zl w kieszeni to życzę powodzenia w szukaniu czegoś sensownego o większej mocy niż c14ne.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#27

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Ale za 1500 nie zrobi swapa, nawet na c16se. Wszystko się da, kwestia kasy i sensu jej pakowania.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
kaczor2002

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, 16:31
Auto: Astra F
Województwo: małopolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: kaczor2002 »

Sprawa wygląda dokładnie tak że auto dostałem od dziadka a każdy wie jak dziadki jeżdżą więc autko jest w naprawdę dobrym stanie, tylko ta mała moc... Jestem w 4 klasie technikum mechanicznego więc przekładkę z pomocą wiedzy i siły kolegów spokojnie dam rade zrobić u siebie za darmo. Pozostaje pytanie na jaki silnik, i ile mniej więcej wyniesie mnie całość kosztów za części? Moja idea jest taka że wole włożyć te powiedzmy 1500 zł w autko którego jestem pewny i conajwyżej padnie mi zakupiony silnik niż wydawać 5 tyś. na auto mniej więcej z podobnego rocznika ale którego histori eksploatacji nie znam i niewiem w jakim dokładnie jest stanie :D Oczywiście to mój pogląd i każdy ma swoje inne podejście którego również wysłucham i przemyślę :mrgreen:

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Kaczor2002 swap to nie tylko wymiana silnika i elektryki a równiez wzmocnienia hamulców w niektorych przypadkach zawieszenia.Do tego sliski temat jezeli chodzi o koszta.Zawsze podczas takiej robi wyjdzie cos co z kwoty wyjsciowej moze sie zamienic w skarbonke wcale nie mała.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#30

Nieprzeczytany post autor: Dido »

kaczor2002 - na przyszłość zanim założysz nowy temat zapoznaj się z regulaminem forum Art.4 i z układem działów.
Połączyłem z istniejącym tematem i przeniosłem do właściwego działu.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ