felgi 17 " jaki profil opony ?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
makmarc

Astro-maniak
Posty: 1744
Rejestracja: 20 paź 2008, 21:56
Imię: Marcin
Auto: Civic EV1 K20A3 Type-S
Silnik: 2.0
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Łomża Export
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: makmarc »

z et nie zrobisz już nic

dla przykładu mój zestaw to felga 17" 7J ET44 oponki 215/45/17 i jest wszystko ok, komplet osób czyli 5 i cosik w bagażniku, nigdzie nawet nie dotyka
Honda Civic EV1 K20A3 Type-S

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Jak nie masz gleby to może byc ok na 205/40
10mm bardziej będzie wystawać na zewnatrz niż oryginalne, do tego szerokosc o 25mm większa. 3cm to juz jest troche.
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Kamil_WR

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Kamil_WR »

mariocccp pisze:Jak nie masz gleby to może byc ok na 205/40
10mm bardziej będzie wystawać na zewnatrz niż oryginalne, do tego szerokosc o 25mm większa. 3cm to juz jest troche.
Nie wiem czy to odp. na mój post ;) ale jeśli tak to zawieszenie standardowe , nie wiem czy w wersji Sportive jest fabryczne obniżone ale jeśli tak to podejrzewam ,że minimalnie.
3cm masz na myśli ,ze będzie wystawać poza obrys auta?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Kamil_WR pisze:guma będzie 205/40 (sugerowana przez producenta alufelg)
Kto poleca takie gumy na felge o szerokosci 8 cali przeciez to bedzie naciagniete jak nic. Zreszta poczytaj ten post od poczatku bo wlasnie jest dokladnie o takich wymiarach felg jak podajesz. Jak jeszcze do sporta chcesz zalozyc to nie ma szans. Ja mam jeszcze fele na sprzedanie 17 cali ale szerokosci 7,5 cala i opony 215/40/17 ale ET 45 wiec ladnie sie chowa.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Kamil_WR

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Kamil_WR »

wesoł pisze:
Kamil_WR pisze:guma będzie 205/40 (sugerowana przez producenta alufelg)
Kto poleca takie gumy na felge o szerokosci 8 cali przeciez to bedzie naciagniete jak nic. Zreszta poczytaj ten post od poczatku bo wlasnie jest dokladnie o takich wymiarach felg jak podajesz. Jak jeszcze do sporta chcesz zalozyc to nie ma szans. Ja mam jeszcze fele na sprzedanie 17 cali ale szerokosci 7,5 cala i opony 215/40/17 ale ET 45 wiec ladnie sie chowa.
Temat czytałem od początku tylko zależało mi na takiej konfiguracji jak podałem (tj. dane konkretnych felg + mój model Astry).Zresztą teraz to już po ptokach bo felgi kupione , założe jeszcze gumy i przymierze , jak będzie dramat no najwyżej odsprzedam
PS.a z ciekawości - ile byś chciał za swoje alusy?Mógłbyś przesłac mi jakieś fotki?Jeśli moje nie będą pasować to może byłbym zainteresowany :P

LeXico

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2008, 14:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Imielin
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: LeXico »

ok to kto bylby mi w stanie doradzic jakie felgi kupic i opony zeby nie obcieraly? czyli jakie Et szerokosc felgi jaka opona profil ?

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

LeXico, tu masz co nieco o doborze felg i opon do Astry G [External Link Removed for Guests]
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Tris_tan

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2009, 15:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Tris_tan »

To i ja sie podkleje moze komuś pomoze.

Alumki 17` przód 215/40 tył 225/45 . Z przodem raczej nigdy problemów nie było przy max skręcie okolo ~ 2-3 cm luzu. Problemy mialem z tylem bo przy obciązeniu nadkole obcinało krawędzie opon a taka oponka tania nie jest :/ . Więc młodek+ siła*gwałt i krawędzie nadkola ładnie wyprowadzone dodatkowo założyłem gumy na tylnie spręzyny i jak ręką odjoł... Przy 5 osobach i max bagażnik nic sie nie dzieje nic nie stuka nic nie puka :D

PS. Jeżeli ktos zastanawia sie nad 17 to najpierw zapoznajcie sie z cenami opon na ktorych chcecie jezdzic ... przy konkretnych Dunlopkach czy Toyach wydatek juz spory za komplet ~ 2 tys...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tris_tan pisze:PS. Jeżeli ktos zastanawia sie nad 17 to najpierw zapoznajcie sie z cenami opon na ktorych chcecie jezdzic ... przy konkretnych Dunlopkach czy Toyach wydatek juz spory za komplet ~ 2 tys...
Dlatego sie kupuje fele z wysokim Et ( tak 40 albo i wiecej) i opony zakada sie 215/45/17.- cyba najtansze z 17nastek no i montowane seryjnie w QP turbo cabrio.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
croko87

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2008, 16:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: croko87 »

ja mam u siebie Fele 17x 7,5 cala i ET 35 i opony naciągnięte 215/40 i glebę 40/40 + włożona gumę miedzy zwojami i delikatnie podgięte nadkola tyknie i teraz nic nie ociera koleś mi delikatnie gumowym młotkiem pozaginał nadkola ile się dało bo niestety astra ma wewnętrzne nadkole wiec ogranicza to zaklepanie całkowicie nadkola

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ