Sportowy filtr pow. i wydech przelot w 1.8 16v?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: riko »

Koledzy kupujcie więc wkłady sportowe i nie bawcie się w doloty i stożki.Stożek jest dobry na tor wyścigowy gdzie nie ma gazu i nikt nie martwi się o spalanie U95.Według mnie wkładka sportowa jest takim pośrednikiem między serią a stożkiem i co najważniejsze nie trzeba nic przerabiać...

[ Dodano: 2008-10-25, 19:30 ]
Koledzy kupujcie więc wkłady sportowe i nie bawcie się w doloty i stożki.Stożek jest dobry na tor wyścigowy gdzie nie ma gazu i nikt nie martwi się o spalanie U95.Według mnie wkładka sportowa jest takim pośrednikiem między serią a stożkiem i co najważniejsze nie trzeba nic przerabiać... :P
Caravan do końca...

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

riko pisze:Koledzy kupujcie więc wkłady sportowe i nie bawcie się w doloty i stożki
I tu sie z toba nie zgodze drogi kolego..
Wkladaka sport. moim zdaniem nie zrobi takich efektow jak stozek i jedno i drugie to zupelnie cos innego Mysle ze nie chcesz pchac sie w koszta i sama wkladka sport. Ci wystarczy, moim zdaniem to cos innego jak seryjny filtr- wkladka sportowa ma lepszy przeplyw powietrza..od seryjnego filtra!!!
Znam kolesia ktory mial opla kadetta 2,0gsi i jezdzil na stozku z LPG -sama wkladka nie dala by mu np: przyjemnego dla ucha dzwieku, wejsciu w obroty(zasysa lepiej powietrze niz wkladka) a nawet tak maly przez innych uwazany wyglad jak podniesiesz maske do gory..widzisz stozek+dolot ladnie to wyglada prawda?! Wiem, ze niekiedy nie liczy sie to czego np nie widac!! Podam przyklad.. Zamontowalem sobie niebieskie podswietlenie w zegarach i dla mnie to bardzo ladnie wyglada, ale ktos przechodzi obok i mowi "ze to seria" nic szczegolnego w tym nie ma, ze jest niebieskie podsw. zegarow.. W dzien tego nie widac, co innego gdybym mial np indiglo lub biale tarcze efekt zamierzony w dzien i w nocy-prawda!!
riko pisze:Według mnie wkładka sportowa jest takim pośrednikiem między serią a stożkiem i co najważniejsze nie trzeba nic przerabiać... :P
Kto nie kombinuje nic nie traci nie chcesz nic przerabiac ok nie namawiam ;)
Czasami trzeba czegos sprobowac zeby miec czym sie podzielic -doswiadczeniem w modyfikacjach :idea:
pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-27, 11:35 ]
FILTRY STOŻKOWE ZAPEWNIĄ W EKSTREMALNYCH WARUNKACH W SAMOCHODACH O RÓŻNYCH MOCACH, ZASILANYCH BENZYNĄ, ROPĄ I GAZEM MAKSYMALNY DOPŁYW POWIERZA A CO ZA TYM IDZIE ELASTYCZNOŚĆ PRACY SILNIKA W PEŁNYM ZAKRESIE OBROTÓW.
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Jedyna roznica pomiedzy wkladka a stozkiem to konstrukcja i dlugosc dolotu bo powierzchnia przeplywu powietrza jest podobna a także temperatura zasysanego powetrza.

Stozek poprawia elastycznosc prawda ale druga prawda jest taka ze zazwyczaj spada moc maksymalna i przesuwa sie moment ale to akurat korzystne.
No chyba ze zrobimy to w polaczeniu z odetkaniem wydechu, wtedy może byc wzrost mocy.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: riko »

Wygląd pod maską to nie wszystko bo liczy się też efekt końcowy,czyli jak ma się zachować zastosowany element w aucie.A dlatego namawiam do wkładki ponieważ nic nie trzeba kombinować,a żle zamontowany stożek łapiący powietrze cieplutkie z pod maski ma być lepszy od wkładki w osłonie termicznej???

[ Dodano: 2008-10-28, 20:06 ]
...stwierdzenie,że zasysa stożek lepiej niż wkładka jest nie na miejscu,bo niby dlaczego ma tak być?Przecież powierzchnia stożka i wkładki jest porównywalna,więc w czym problem...
Caravan do końca...

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

riko pisze:Koledzy kupujcie więc wkłady sportowe i nie bawcie się w doloty i stożki.
kazdy zrobi jak uwaza, jeden bedzie cieszyl sie wkladka(co do konca nie jestem co do tej modyfikacji przekonany) ze bedzie mial jakis efekt a drugi bedzie sie cieszyl stosujac juz dolot+stozek co uwazam za lepsze rozwiazanie-radze sprobowac lub przejechac sie z kims kto ma zamontowany uklad filtru dolotowego ze stozkiem i wtedy postawic opinie co jest bardziej stosowne do modyfikacji..
riko pisze:dlatego namawiam do wkładki ponieważ nic nie trzeba kombinować
proste razwiazanie tak jak z wymiana seryjnego filtra zero zabawy z jakich kolwiek modyfikacji pod maska :) bez urazy mam nadzieje ze sie nie pogniewasz kolego riko
riko pisze:a żle zamontowany stożek łapiący powietrze cieplutkie z pod maski ma być lepszy od wkładki w osłonie termicznej???
[External Link Removed for Guests] zastosowanie w aucie Honda tutaj mamy bardzo dlugi dolot i tez moze zlapac stozek cieple powietrze ale jestem bardziej za modyfikacja stozka niz samej wkladki
a tutaj dolot do astry 1,6 8v [External Link Removed for Guests]
Mozemy sie rozpisywac ze wkladka jest dobra ze stozek tez jest dobry.. kazdy dzili sie swoim doswiadczeniem i robi to na co go stac tak faktycznie..
Jak bym mial kase to bym kupil astre z silnikiem 2,5 v6 zamontowal bym stozek spod reki pana Lecha Weglierskiego(przepraszam jak pomylilem nazwisko) astra moze nie byla produkowana z takim silnikiem ale znalazlem na youtube cos takiego [External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-10-28, 22:18 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
z takimi silnikami mozna osiagnac wszystko jak sie ma kase..
Dodam iz chcialbym miec choc polowe mocy co ta astra np 2,0 8v oraz auto astra gsi ;) nawiazujac do tematu trzeba wszystkiego sprobowac by wiedziec co jest wlasciwe, zawsze mozna pozniej zamontowac orginalny filtr powietrza i jezdzic spokojnie-to sa nasze cele- robic co kolwiek przy aucie aby miec cos z tuningu dziekuje pozdrawiam
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

asterixs pisze: twoje zdanie, lecz moglbym sie duzo rozpisywac na ten temat iz z serii mozna duzo zdzialac np wydech, strumienica, dolot itp to sa czesciowe czesci tuningu ktora jedna np zamontowana rzecz sprawi ze samochod nie bedzie taki jak z pod reki inzyniera i to jest juz tuning ;)
ja mam zamiar jeszcze montowac strumienice, srodkowy przelotowy no i sport.koncowy nie wiem ile kucy doda ale bedzie juz inaczej niz pzred modyfikacia..
No coz... od siebie powiem tylko tyle:
Powodzenia zycze z tak skonstruowanym wydechem. Szkoda kasy wyrzucic w bloto bo rezultatu nie bedziesz mial zadnego albo ujemny.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

witam kolege marcinpsk co radzisz mi z tym wydechem abym za bardzo kasy nie stracil..strumienice juz zakupilem i koncowy sport. juz mam -myslisz ze to wystarczy??
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Jak juz hcesz tak bardzo ta strumienice to wstawja w miejsce srodkowego tłumika i koncowy przelotowy. Tyle ze bedzie raczej glosno. No ale coz... cos za cos. W przypadku wstawienia strumienicy zamiast katalizatora bys tylko sobie pogorszyl.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ