Sportowy filtr pow. i wydech przelot w 1.8 16v?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Sportowy filtr pow. i wydech przelot w 1.8 16v?

#1

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Szukałem po różnych forach ale nie ma konkretnych odpowiedzi na moje pytania.

1) Sportowy zamiennik filtra powietrza cos daje?
2) Wydech przelotowy cos daje?

W poprzednim samochodzie miałem 8V i takie mody były bardzo na plus a jak jest z 16V?
Żeby tylko nie było gorzej wiec wole zapytać przed inwestycjami :P

Stanleyc600

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2008, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Stanleyc600 »

mariocccp pisze:Szukałem po różnych forach ale nie ma konkretnych odpowiedzi na moje pytania.

1) Sportowy zamiennik filtra powietrza cos daje?
2) Wydech przelotowy cos daje?

W poprzednim samochodzie miałem 8V i takie mody były bardzo na plus a jak jest z 16V?
Żeby tylko nie było gorzej wiec wole zapytać przed inwestycjami :P
hmm cos na pewno ale czy to odczujesz?
Ponizej masz link do tematu ktory mowi praktycznie o tym samym.
TEMAT O FILTRZE I WYDECHU
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

mariocccp, po pierwsze: uzupełnij profil - podaj chociaż model auta, bo silników 1.8 16v to było chyba z 5 konstrukcji.

Jeżeli chodzi Ci o samą wkładkę to znaczącej różnicy ona nie da. Czasami poprawa może być w jakimś wąskim zakresie obrotów, zależy od silnika bo jedne na taką zmianę reagują lepiej a inne wcale.
Możesz dodatkowo obudowę filtra powietrza uczynić mniej restrykcyjną. Taki zabieg modny jest u Anglików w Astrze G i H, a robi się to tak, że z puszki wyrzuca się 2 rurki warunkujące przepływ powietrza. To w połączeniu jeszcze ze zmianą rury (na szerszą np. od diesla lub opc) doprowadzającej powietrze do tej puszki może dać coś więcej np. poprawę elastyczności.

Jeżeli myślisz tylko o końcowym tłumiku przelotowym to oprócz wzrostu głośności, też to stada KM nie uwolni, no ale od czegoś trzeba zacząć ;)

Takie jest moje zdanie.

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#4

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

mariocccp, z tymi pytaniami to uderz do klubowicza michalek206 bo z tego co się orientuje to on robił to u siebie w takim samym silniku tak że będzie wiedział co i jak :D

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Witam.Mam wlasnie silnik 1.8 16V.I Modyfikacje mam stozka z obudowka wymionuiony na sportowy tlumik sktrumienica i rura od silnika pociegnieta na 60tke.Odczucie jest i do znaczne.Niewiem ile kucy mi podeszlo ale po calej przerobce dolotu moze jest z 5 kucy.Musialbym pojechac na hamownie zbey okreslic dokladnie.

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Kucy pewnie za duzo nie podeszlo, moglo nawet ubyc ale moment poszedl konkretnie w dół i to jest fajne ;)

Zakupiłem wkładke filtra powietrza K&N zobaczymy czy odczucia będą inne.
Najbardziej mnie interesuje jak to bedzie z gazem współgrało.

Waham się z tłumikiem przelotowym bo nie chce miec glosno w samochodzie...

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Masz zapewne dobrą sekwencje to nie powinno być problemów z filtrem powietrza.

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

wiatm..
Przylacze sie do tematu bo tez szukam odpowiedzi mialem tez zakladac post ale zajelem sie montazem stozka podziele sie tym co zrobilem a wy ocencie sami i prosze o uwagi lub rady czy dobrze zrobilem z montazem stozka :>
mariocccp pisze:1) Sportowy zamiennik filtra powietrza cos daje?
2) Wydech przelotowy cos daje?
ad 1. u mnie zakup padl na stozek firmy carcomennce koszt 35zl(taki sam firmy KN to wydatek ok 120zl) moze i dobrze moze i nie ale nie chcialem wydac zbyt duzo kasy na poczatek:)
ad2. moim zdaniem napewno, dodasz kolego strumienice srodkowy przelotowy i ost sportowy i masz troche kucy wiecej a i autko bardziej elastyczne jest wiec jak uwazasz to zrobisz, wracajac do tematu mojego:
kupilem jak wspomnialem stozek,kolejnym zakupem byl dolot na allegro szukalem i nie znalazlem wiec pojechalem do NORAUTO i zakupilem dolot o srednicy 67,5 rura 20cm, kolanko 120stopni no i laczniki ale zrobilem podstawowy blad nie zmierzylem srednicy wlotu powietrza na przepustnicy :cry: a tam jest srednica 60mm trudno stozek zamontowalem a na przepustnice nawinelem tasma i nalozylem laczke-scisnelem opaska jest dobrze nic nie lata jest na sztywno kupilem takze srodki do czyszczenia i konserwacji stozka takie dwa preparaty firmy KN bo to bylo w sklepie koszt 60zlstozek zakonserwowany nanioslem tzw olejek do filtra by zapobiec dostaniu sie kurzu do silnika itp dzieki temu stozek jest w 100% sprawny to tak jakby bez tego olejku jezdzil bez filtra ta sama zasada moze sie myle to niech mnie ktos poprawi
dodam jeszcze za mam instalacje gazowa IIgeneracji i bylo troche schodkow aby autko ladnie chodzilo na LPG.. zalozylem stozek i ognia do gazownika a on na to ze w sekwencji stozki zachowuja sie najlepiej na to ja ok zgadzam sie ale mozemy cos poczarowac aby autko chodzilo na normalym gazie... padlo na wymiane filtra gazu potem podpinka pod PC i znow autko zachowuje sie jakby sie dlawilo-bo za duzo powietrza, bylem zly a gazownik na to ostatnia rada jaka moze zastosowac to: i tu moje oczekiwania sie spelnily:) demontaz silnika krokowego gazu na poczatku byla odpiecie silniczka krokowego od zasilania elektrycznego, byla poprawa ale to jeszcze nie to za malo gazy dostarczalo do komory spalania a za duzo powietrza.. Wiec wymontowal mi silnik krokowy taki od gazu nie wiem jak to fachowo sie nazywa ale takie urzadzenie co steruje dawka gazu.. wstawil w miejsce tego silniczka zwykle urzadzenie tzw. nie wiem jak to nazwac takie cos z sprezynka zapomnialem nazwy PRZEPRASZAM ale okazalo sie ze jest super jazdy testowe i wszystko ok gazownik wyniusl mnie 30zl i wszystko dziala ok..
PODSUMOWANIE:
ZALETY
- na LPG bardzo ladnie chodzi, przyspieszenie lepsze niz na seryjnym filtrze
- dzwiek wyraziste bardzo ladny bass narazie tylko koncowy sportowy
- na U95 samochod zachowuje sie tez bardzo ladnie :lol:
- ladnie wkreca sie w obroty co swiadczy przy wyoprzedzaniu, przy starcie
- zadowolenie wlasciciela pojazdu
- przypominam ze to 1,6 8v z LPG
WADy
- wzrost spalania na LPG do 3-5litrow gazu moze sie myle ale jeszcze nie przeprowadzilem testow ile mi spala gazu
- tak jak wyzej z U95
ps w planach strumienica srodkowy bez zmian ostatni sportowy :D
ps czekam na ocene wiem ze sie rozpisalem ale wybadzcie mi chcialem abyscie mnie zrozumieli pozdrawiam goraco!!!!
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

WADy
- wzrost spalania na LPG do 3-5litrow gazu moze sie myle ale jeszcze nie przeprowadzilem testow ile mi spala gazu
- tak jak wyzej z U95
ps w planach strumienica srodkowy bez zmian ostatni sportowy :D
ps czekam na ocene wiem ze sie rozpisalem ale wybadzcie mi chcialem abyscie mnie zrozumieli pozdrawiam goraco!!!!
_________________
3-5 litrów ?? to chyba coś Ci się popsuło ;)
Co do grzebania w dolocie ... to nie polecam powiększania średnicy jak zrobił to kolega powyżej... można testować oczywiście ale rzadko kiedy daje to pozytywny efekt.Co do wylotu to najlepszym rozwiązaniem jest wymiana kolektora na taki 4-2-1 , potem kat. metalowy o większym przelocie... w 1,8 z dwoma sondami trzeba mieć kata ;) a potem jak kto uważa...czyli albo ze środkowym przelotowym albo bez i ostatni koniecznie przelot... średnica rur było by dobrze jakby była ok 55 - 60 mm dla silników 1.8-2.0 , nie ma sensu większej ;) a co do strumienic ... ładnie wygląda i na tym jej funkcja się kończy ;)
AHA! jakby kogoś interesowały koszta to : kolektor można dorwać od 2,0 dorobić flansze i finał , koszt : kolekt:150 zł , flansza 100zł ...
metalowy kat.. polecam bosala , ja wyczaiłem nowy o zwiększonej przepustowości za 180 zl ;)
Resztę kosztów już powinniście sami znać ;P
==========82%===========

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

michalek206 pisze:3-5 litrów ?? to chyba coś Ci się popsuło ;)
na zwyklym seryjnym filtrze palil mi ok 10litrow LPG na 100kilometrow, teraz jest to ok szacunkowo 2-3litrow wiecej..
Dla porownania na 40litrach LPG na seryjnym filtrze pow. zrobilem do 430km przy zmianie biegow 3-4tys obr/min -natomiast teraz na stozku przejechane bylo ok 380km ale nie oszczednie lecz zmiany biegow byly w granicach 4-4,5tys obr/min
michalek206 pisze:Co do grzebania w dolocie ... to nie polecam powiększania średnicy jak zrobił to kolega powyżej... można testować oczywiście ale rzadko kiedy daje to pozytywny efekt.
szukalem wszedzie na allegro takze a nigdzie nie moglem znalesc mniejszej srednicy RURY DOLOTU jak 67,5mm a dodam ze dlugosc rury aluminiowej to 20cm pozniej idzie kolanko zlaczka i do przepustnicy.. [External Link Removed for Guests] ok i wejdz takze na ten link a zobaczysz lub przekonasz sie ze nie ma mniejszych srednic jak 67,5 szukalem moze znajdziesz mi mnejsza srednice chetnie zobacze i kupie sobie[External Link Removed for Guests] napisz lub zadaj pytanie sprzedajacemu na allegro to napisze ci ze nie wystepuja mniejsze srednice chyba ze sie myle to soory wielkie :k

[ Dodano: 2008-10-18, 22:12 ]
michalek206 pisze:można testować oczywiście ale rzadko kiedy daje to pozytywny efekt.
co do testowania to ok kazdy uczy sie na bledach lub zbiera zniwo doswiadczen..
powiem takze ze autko moje zachowuje sie bardzo ladnie tzn jest zywsze, elastyczniejsze ladnie sie wkreca w obroty no i bardzo ladny taki charakterystyczny ma pomruk wydawanego dzwieku ;) pozdrawiam
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

ODPOWIEDZ