Problem z lexus'ami do F-ki

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
dygus22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2008, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Problem z lexus'ami do F-ki

#1

Nieprzeczytany post autor: dygus22 »

witam.. może ktoś mi pomoże .. zakupiłem tylne lampy do swojej f-ki 95r i postanowilem je wymienic... po zamontowaniu okazuje sie ze zamiast pozycyjnych jest stop ! kierunek działa tylko z hamulcem nożnym .. :) niesamowite przeboje.. pytam czy ma ktoś może jakiś schemat jak je podłączyć ? nadmieniam iż "niby" po zainstalowaniu nowych miały od razu bez problemów chodzić.. wg sprzedawcy :( kostke podłączyłem i... kiszka..
prosze o pomoc ...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 1:09 przez dygus22, łącznie zmieniany 1 raz.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

ja przed wczoraj też zamontowalem u siebie lexy i wszystko mi dziala. Standardowo wpiolem w kostke po starych lampach, później test i wszystko świeci jak należy, bez żadnych cyrków, więc nie wiem czemu u ciebie jest inaczej. Lexy kupileś jako nowe?
Zrób foto tylu lampy z kostką i kablami jak są podlączone w lampie i foto swojej lampy z kostką (w której rozumiem że wszystko dzialalo), musze zobaczyć polączenie kabli i najwyzej pozamienia się kilka kabli miejscami i będzie git, o ile to coś jeszcze nie banalniejszego, może kostka na odwrót wpięta lub... no nie wiem, zrób foty to ci powiem ;)

KoKs2oo6

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2007, 17:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: KoKs2oo6 »

kolego a zobacz czy stron nie pomyliłaśbo musi byc lewa do lewej bo inaczej sie tak dzieje tez tak miałęm :) pozdro

Awatar użytkownika
dygus22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2008, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dygus22 »

wiecie co to było... żarówki z "dwoma dupkami"... hehe .. sorki już wszystko ok... świeci bosko ..!! pozdrawiam :)

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

dygus22 pisze:po zamontowaniu okazuje sie ze zamiast pozycyjnych jest stop ! kierunek działa tylko z hamulcem nożnym ..

kolego podobnie mialem przy swoich lexus-ach
razwiazanie:
-kupilem na allegro lampy typu LEXUS CHROM OPEL ASTRA, ale zanim zabralem sie za montaz musialem skoczyc na miasto po browarki :P aby po zakonczonej pracy cieszyc sie nowym image mojej asterki jazda na miasto a tu prosze jakis koles w seacie ma identyko lampy jak moje zagadalem do niego.. lukam na lampy i prosze tego typu LEXUSy jak moje pasuja takze do seata ibizy-pierwsze modele he he -nie ma co sie martwc na zapas wszystko jest ok pomyslalem i udalem sie do domu montowac swoje LEXY :roll: pol godziny i LEXUSy zalozone, zapalam postojowe a tu prosze choinka na lampach po krotkim namysle i po kombinowaniu wszystkich mozliwych polaczen wpadlem na pomysl proba na krotko metada prob i bledow RADA przy podlaczeniu orginalnej kostki patrzac na kable od lampy typy lexus mamy tutaj gdzie jest stop dwa przewody bialy i czerwonyplus i do masy czarny -przetnij jeden z dwuch plusowych albo oba na raz i na krotko podlaczaj a w miedzy czasie niech ktos trzyma noge na hamulcu wtedy bedziesz mial razwiazanie ktory swieci sie podczas wcisnietego hamulca powinno byc dobrze.. Dlaczego tak sie dzieje w lampach typu seat mamy pozycje ktora swieci sie tez gdy jest wcisniety hamulec cos jak w stylu np fiat 125p mial pozycje i stop w jednej lampie.. male zabiegi i lampe mozna podlaczyc tak jak wyzej napisalem..
zrobilem podobnie kupilem w czerwcu lampy typu [External Link Removed for Guests]
i maly zabieg przy kabelkach i wlalla dzila do dzis :lol:
moze ktos zna inny sposob na to wszystko podlaczenie i dlaczego sprzedawcy pisza ze PASUJE DO MODELI OPEL ASTRA 91-97r HB a firma sonar nie byle jaka bo zamierzam kupic tez angel eays tej firmy a jak bede mial znow problemy z kablami do podlaczenia tych lamp-cos sie wymysli pozdrawiam ps o takich lampach mysle [External Link Removed for Guests]
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

GRZEe

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2008, 20:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: GRZEe »

dyngus22
mialem taki problem i wystarczylo pozamieniac wtyczki (przepiac) :lol:

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-10-24, 00:16 ]
asterix
wlasnie dzis zamontowalem ANGELS EAYS cos slicznego :lol:
musze tylko troche uszczeleczke podkleic jakims sylikonem lub cos tedy bo odstaje
ale swiatlo uuu miodziooo

[External Link Removed for Guests]

umieszcze jutro lepsze foty :lol:
GRZEe.~>

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

ja kupilem używane lexy od jednego forumowicza i powiem wam że we wtyczce wszystko wyglądalo oryginalnie i pasowaly jak plug & play bez najmniejszego problemu i przerabiania. Po zamontowaniu test i wszystko dziala jak należy :)
Jeden tylko kabel mialem z kostki jednej lampy wycięty, bo poprzednik nie mial do jednej lampy poprowadzonej instalacji pod przeciwmgielne i musial ciagnać kabel do innej lampy, ale u mnie instalacja jest, wiec spowrotem kabel przymocowalem do wtyczki i wsio jest oryginalnie podlaczone i dziala bez najmniejszego problemu :)

GRZEe

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2008, 20:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: GRZEe »

dyngus22
żarówki z "dwoma dupkami " ---> żarówki dwuwłóknowe
:lol:
oczywiscie tez mogly byc przyczyna ze lampa fiksowala mialem tez i tak
GRZEe.~>

ODPOWIEDZ