przyciemnianie szyb samemu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Jonasz

przyciemnianie szyb samemu

#1

Nieprzeczytany post autor: Jonasz »

Witam!
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że przeczytałem na ten temat chyba wszystkie tematy na forum, niektóre z nich kilka krotnie, jednak nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie.

Otóż byłem dziś u znajomego który kiedyś okleił sam szyby, teraz w innym aucie ma zrobione przez specjalistę i twierdzi, że wszystkie folie które można kupić w sklepie/allegro po krótkim czasie blakną... (sam używał folii kupionej z norauto za ok 70zł)

I moje pytanie jest takie: czy po dłuższym czasie Wasze folie też straciły kolor? byłbym wdzięczny podanie konkretnych firm/modeli jeśli tak.

Z góry dziękuję za informacje :)

Awatar użytkownika
BrOdA25

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, 23:59
Imię: Michał
Auto: Asttra H
Silnik: Z16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: BrOdA25 »

Okleiłem w poprzednim aucie szyby folią z allegro (firmy nie znam, ale wszystkie tanie folie na allegro są takie same) i przez ok 2 lata i raczej nie zauważyłem, żeby coś się stało z jej kolorem. Denerwowały mnie jedynie rysy od packi służącej do wyciskania wody. Teraz mam w astrze oklejone folią termokurczliwą w jakiejś firmie i ogólnie wygląda to troszkę ładniej, czyli nie ma rysek (przynajmniej od montażu).

przemas892

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 27 cze 2008, 16:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: przemas892 »

powiem tak
mam oklejone szyby folią od kolegi z serwisu (akurat miał okazje trochę mi jej użyczyć )
okleiłem szyby jakieś 3 lata temu i do tej pory nie mam z nią problemu. na razie nigdzie się nie okleiła nigdzie nie zauważyłem żeby folia wyblakła

jeśli będziesz chciał mogę wysłać fotki

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Powoli ja się przymierzam do przyciemnienia szybek, Da się przyciemnić tylna szybę bez wyciągania ? czy będzie problem?
[External Link Removed for Guests]

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

Tylną szybę bez problemu da się przyciemnić bez wyciągania szyby, sa 2 techniki zrobienia tylnej szyby:
1. przyciemniasz tylną szybę w 2 lub 3 pasach, i ładnie docinasz na pasku ogrzewania szyby
2. kupujesz opalarkę za ok 30zł i kładziesz w 1 płacie a na zewnetrznych stronach przygrzewasz (aż się skórczy) i dociskasz
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

a Możesz podać mi linka do folii termokurczliwej czy jakoś tak?
[External Link Removed for Guests]

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

ja przyciemniałem zwykłą folia dostępną w motoryzacyjnym i pod wpływem ciepła kurczy się
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

W następnym tyg. będę miał więcej czasu to się za to zabiorę, zrobię fotki itp
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
city900

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 05 paź 2007, 10:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: city900 »

Jonasz pisze:czy po dłuższym czasie Wasze folie też straciły kolor?
ja przyciemniałem 4 lata temu "super czarną" a teraz jest może "czarna", folia tania, kupiona w hurtowni za 20zł :D

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Ja powiem tyle że od zawsze przyciemniam najtańszą folią. W Punto po 3 latach prawie nie było widac że auto ma przyciemnione szyby.
W białej astrze z kolei folia przez rok nie wyblakła i jeszcze jak ją sprzedawałem to wszystkie szyby były czarne, a używałem tej samej folii, tylną szybę robił mi gość metodą 2-3 pasków i było git.

W obecnym caravanie mam tylna klape zrobiona jakąś lepsiejszą folią, a boki najtańszą. Różnica w sumie taka że na tylnej klapie jest od wewnatrz lepsza widoczność niż w bocznych szybach.

IMHO najbardziej optymalny wariant to zrobić boki samemu bo to akurat żadna filozofia, a tył zostawić fachowcowi, bo powiem że raz męczyłem się sam i nie wyszło za ciekawie i musiałem to zrywać.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

ODPOWIEDZ