przyciemnianie szyb samemu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kdslawek

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2008, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice tarnowa
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: kdslawek »

jechac do serwisu, wydac 30-500 zl i masz zrobione fachowao, i dobrej jakosci folia, a samemu nie mam mocnyych aby robiac to pierwszy raz zrobic dobrze, juz wolalbym aby nie bylo wogole niz zeby bylo zpaprane, i byly bable, czy zalamania, od tego zaczyna sie wlasnie psuc folia i szlak ja trafia . a tak to zrobia Ci to fachowcy, odluz co miesiac po 50 zeta i po pol roku masz autko jak talala.

WRCmac

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 0:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: WRCmac »

Witam!!!!
Piotrass2000 dobrze mowi i jak nie chcesz trzymac autka kilka lat to po co wywalac tyle kasy. Jeśli chodzi o mnie to zawsze sam przyciemniam szyby ale tylko te tylne, a folia ktora to robie kosztowała ok 15-20 zl. Zaraz pewnie ktos powie ze taka folia jest do d..y i lepiej zaplacic 400 zl. Oklejilem juz moje 3 samochody i nie wydalem nawet polowy z tego. Przede wszystkim przed oklejeniem nalezy dokladnie umyc szybki. Podczas samego oklejania szyb trzeba mocno namoczyc szybe i folie (folie w trakcie odklejania od przezroczystej folii) woda z dodatkiem np plynu do naczyń żeby szyba byla sliska i mozna bylo przesuwac folie na jej powierzchni. A co do rysek to rzeczywiscie robia sie od plastikowej packi do wyciskania wody spod folii dlatego ja to tego mam wilgotną ściereczke.

ziarenko

Astro-maniak
Posty: 358
Rejestracja: 26 kwie 2009, 19:18
Imię: Rafał
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: POZnan*
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: ziarenko »

Szukałem szukałem i nie znalazłem wiec pisze tutaj. A mianowicie chodzi mi o przyciemnienie szyb tylnych w eFce caravan i czy lepiej przyciemnic u profesjonalisty czy samemu?? Wiem ze nie mam za duzego budzetu na to. Sam sie nie chce tego podejmowac bo jeszcze cos sp***ole :) Ewentualnie ile taka przyjemnosc ksztuje w Poznaniu i czy ktos by sie podjal okleic mi folia szybki??
Forumowicz bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu
[External Link Removed for Guests]

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

ziarnek jeżeli chodzi o przyciemnienie samych tylnych szybek w bagażniku Caravanika to nie ma z tym większego problemu aby zrobić to samemu. No niestety prawdę mówiąc ja jak to robiłem u siebie to też miałem takie obawy jak ty. Prawdę mówiąc zaangażować do tej pracy minimum jeszcze jedną osobę lub dwie bo samemu nic nie wskórasz. No i oczywiście jedną paczkę foli w zapasie gdy by coś nie poszło nie tak.
Ja robiłem to razem z kolegą z klubu i jego żonką. Zajęło nam to około 4 godzin a klejiliśmy razem z tylną . No i najważniejsza rzecz na którą musisz zwrócić uwagę to musi być praktycznie gorąco na podwórku wtedy klei się najlepiej.
Co do tego ile biorą profesjonaliści to jak się pytałem u mnie w mieście to kosztowało to w zeszłym roku 550 złoty cały tył. A ja przyciemniłem za 110 zł (koszt foli) Ale to tylko podaje Ci dla przykładu wybór należy do Ciebie :D

Teraz czekam aż zaczną się ciepłe dni i będę kleił w nowym autku. Pozdrawiam
Resztę info jak kleić to masz na pudełku od foli i choćby w tym temacie od początku a także w necie. :) :)
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Bartas89

Klubowicz AKP
Posty: 532
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:05
Imię: Bartas
Auto: Astra G Cabrio / Passat B5 FL
Silnik: Z18XE / AVF
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Czerwonak / Poznań
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Bartas89 »

ziarnek znam dobrego fachowca który przyciemnia profesjonalnie szyby w Poznaniu, a ceny ma w miarę przystępne. Mnie robił w poprzednim samochodzie wszystkie szyby (razem z przednimi) i byłem bardzo zadowolony. Do tego na każdej szybie był atest, i dostałem zaświadczenie o montażu folii które jest czasem przydatne jak się trafi na jakiegoś upier****** policjanta.
Podaję link do strony internetowej tego gościa który mnie robił:
[External Link Removed for Guests]
Dawniej BartasCabrio >>> aktualnie Bartas89

[External Link Removed for Guests]

ziarenko

Astro-maniak
Posty: 358
Rejestracja: 26 kwie 2009, 19:18
Imię: Rafał
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: POZnan*
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: ziarenko »

BartasCabrio, Jak bede przy kasie to pewnie z nich skorzystam :) Dzieki :)
Forumowicz bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Hendrixx

Astro-maniak
Posty: 514
Rejestracja: 28 sty 2009, 10:58
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 benz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#37

Nieprzeczytany post autor: Hendrixx »

Cześć. Tak czytam i czytam. Tematów multum na temat przyciemniania szyb. Widziałem kilka wpisów o tym, że trzeba zdejmować szyby itp. Powiedzcie, idzie to zrobić bez zdejmowania szyb w drzwiach? jak później przy domykaniu? podwija się przy uszczelkach?

Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów! szczególnie tych pracująchych w sobotę jak ja.. :/

bartas1415

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2008, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: bartas1415 »

Lepiej sćiagnać szybki wkońcu okleisz calo i nie bedziesz mial problemu gdy za malo okleisz i po włożeniu okaże sie ze na dole został pas szyby bez oklejenia...

Awatar użytkownika
Hendrixx

Astro-maniak
Posty: 514
Rejestracja: 28 sty 2009, 10:58
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 benz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#39

Nieprzeczytany post autor: Hendrixx »

no tak tak tylko martwią mnie te kołki, na których umocowane są boczki. Astraka mam od niedawna i nie mam wprawy w bawieniu się z tym. Jak zakładałem tweeterki to oczywiście kołki połamałem i tutaj boję się, iż będzie podobnie :] ehh.. ciężkie to życie ;-)
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne :)



[External Link Removed for Guests]

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ale kołki nie sa takie drobie ... wiec mozna zawsze wymienic :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

ODPOWIEDZ