1.7dtl jak podkręcić turbine

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
mihas96

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 28 paź 2008, 14:59
Imię: Michał
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl+
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1.7dtl jak podkręcić turbine

#1

Nieprzeczytany post autor: mihas96 »

Witam posiadam asie f z silniczkiem 1.7dtl, autko fajne tylko strasznie wole i tak przeglądając wasze forum i nie tylko zauważyłem że każdy podkręca turbinę w silniku isuzu lecz opisu co i jak w oplowskim nie znalazłem i dlatego pytam się was jak to zrobić bo nigdzie tego nie znalazłem... i od razu che zadać pytanie do użytkowników tego silniczka czy u was też kopci podczas odpalania a potem już praktycznie wo gule bo to jest trochę wkurzające...
pozdrawiam i proszę o odp bo jestem całkowicie zielony w tym temacie

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

mi podczas odpalania też kopci na szaro choć nie powinien :D

co do podkręcenia to robi się analogicznie jak w isuzu. MBC wpiąć do węzyka przy turbinie a na pompie podnieść dawkę

mihas96

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 28 paź 2008, 14:59
Imię: Michał
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl+
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mihas96 »

wiesz u mnie jest chmura białego dymu i tak średnio odpala, a tak nawiasem jest ktoś na forum co ten silnik podkręcał? Bo isuzu do0.9 bara kręcicie a opla jak? i czy konieczne jest podnoszenie dawki paliwa bo raczej chce zachować katalogowe4.5litra na trasie :mrgreen:

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: destylator »

te 4,5 litra w dtl to możesz chyba w bajkach znaleść :/ mi wychodzi 5 moze 5,5 jak jade autostrada 90 - 100 na godzine ale co to za jazda. Przy dojazdach do pracy (25 km) wychodzi mi 7 czy coś koło tego fajnie by tak było jakby 4,5 palił :D . a co do podkręcania to sie przyłącze do jakiej dawki można bezpiecznie podnieść i ile kosztuja takie urzadzenia coby to skontrloowac ?? a jak sie spalanie zachowa w takim przypadku ??
TTi 880 + SIRIO ML 145

Awatar użytkownika
Paulus84

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobrzyń nad wisłą
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Paulus84 »

tez chciałbym wiedziec jak to zrobic i czy zastosowanie nowego dolotu i wyciecie kataliz cos pomoze w tym silniku w danych fabrycznych
ten silnik rozpedza sie do 158 km/h
a moją lecialem ostatnio 170km? i na tym koniec :oops:
ale chcialbym wiecej co mam zrobic wie ktoś
Opel na Zawsze ::))

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Co do podkręcenia turbo to napisz PW do czarnesia, on coś o tym myślał i nie wiem czy sie za to wzioł.

Co do dymu to też zostawiam za sobą zasłonke białego dymu ;) większość dizli tych starszych tak ma a szczególnie to widać jak na dworku sie chłodniej zrobiło.

Co do prędkości katalogowych i licznika. zacznijmy ze licznik w f-kach zwykle daje 10km/h w góre ( był w tej sprawie temat ) i podawana przez producentów prędkość jest zawsze mniejsza niż taka którą można wycisnąć.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Paulus84

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobrzyń nad wisłą
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Paulus84 »

no dzieki widze ze jestes z moich okolic a mianowicie z Płocka ja pracuje w Płocku sa jakies spotyw Płocku
Opel na Zawsze ::))

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

i czy konieczne jest podnoszenie dawki paliwa bo raczej chce zachować katalogowe4.5litra na trasie
konieczne, przecież Twoje auto na powietrze nie jeździ. Myślę że zwiększenie ciśnieniea do 0.8 -0.85 było by bezpieczne.

4.5l na trasie to jest realne spalanie o ile jedzie się max 90 i nie zmienia prędkości ;)

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

tylko kto tak jezdzi :P podkrecajac silnik spalanie w sumie tez sie podkreca hehe...cos za cos :)
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

no dzieki widze ze jestes z moich okolic a mianowicie z Płocka ja pracuje w Płocku sa jakies spotyw Płocku
Ja akurat mało pomoge :) bo sie w to nie bawie.

Co do spotów to zapraszam tu:
[External Link Removed for Guests]

do tematach o płocku. Czarneś też jest z Płocka więc sie jakoś zgadacie pewno. Ja niestety na spociki nie jeżdze, cierpie na brak czasu :(
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ