Astra H 1.6 115. + Turbo

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tak 6 biegowe. Za bardzo sie nie orietuje w AH ale tam to byly zdaje sie skrzynie serii M tak jak piszesz. Zreszta to silniki wloskie- bynajmniej diesla i tez mialy te same skrzynie tyle ze krótkie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

wesoł pisze:tak 6 biegowe. Za bardzo sie nie orietuje w AH ale tam to byly zdaje sie skrzynie serii M tak jak piszesz. Zreszta to silniki wloskie- bynajmniej diesla i tez mialy te same skrzynie tyle ze krótkie.
Krotkie skrzynie sa w benzyniakach przewaznie a dlugie w dieslach.
A co do skrzyn to:

- w Z20LET montowane byly F23SRT
- w Z20LER, Z20LEL i Z20LEH skrzynie M32 (tyle ze w dziwnym wariancie, ktrory nie jest opisany na stronce Opla) i skrzynie F40 rowniez 6-cio biegowe. Dobra F40 SR/CR mozna dostac nawet za 600-800 zl od Vectry C Z22SE bo ta skrzynia jest taka sama jak do 2.0 turbo daja.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Z20LET na 99% nie było w AH, były tylko LEH, LEL i LER, ale zawsze jest ten 1% niepewności :D

Zdaje się, że M32 wychodziły w dwóch wariantach, które nieznacznie różniły się między sobą przełożeniami biegów, nie mniej jednak do 2.0T można dopasować F40CR albo M32, bo mają 6 biegów, F23SRT ma ich 5 co jakoś nie bardzo podchodzi do tego silnika według mnie.

Trochę się OT zrobiło z tymi skrzyniami ale mniej więcej już wiadomo o co chodzi. ;)

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Dokladnie Z20LET byl w astrach G a LEH,LER w Astrach H. Z20LEL jest w Vectrach C i Signumach.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#15

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Ale mimo wszystko wniosek jest taki, że lepiej zabawić się ze swapem i dokupić resztę gratów, niż bawić się w turbo do 1.6. Koszta wychodzą podobne, roboty tyle samo, a jednak swap da więcej frajdy i...mocy :)

ODPOWIEDZ