Halogeny / światła przeciwmgielne przód

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Halogeny / światła przeciwmgielne przód

#1

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Witam,

mam takie pytanie czy ktoś montował sobie halogeny do Asterki II, nie mając ich wcześniej ? Zastanawia mnie czy zderzak przedni czymś się różni od wersji z halogenami ? Jak tak przeglądam na allegro to aukcji z halogenami jest bardzo dużo i w dobrych cenach natomiast są to tylko same lampy bez akcesorii, okablowania itp... Co jest jeszcze potrzebne do sprawnego ich działania, jakieś przekaźniki... ?

Kolejne pytanie to czy da radę wmontować te z OPC w normalny zderzak bo bardziej mi się podobają... :) Tu link do takich:

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam!

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kita »

Luki S, jeśli chodzi o zamontowanie halogenów z OPC to odpada bo jest inne mocowanie niż w zwykłej wersji. W zderzak bez halogenów można bez problemu zamontować je .
Ja w swojej astrze też nie miałem halogenów ale sopbie sam zamontowałem i to bez problemów wystarczy ok 1.5 godz roboty. A wiec zaczynamy.

Potrzebne rzeczy to:

przekażnik do halogenów, wyłacznik, przewody powinny być już w orginalnej instalacji, no i oczywiście 2 halogeny

1. Zdjemyjemy zderzak - od wewnetrznej strony zderzaka powinny być zaznaczone miejsca na wyciecie otworów pod halogeny tam (pomiedzy trzema uchwytami do halogenów)
2. Wycinamy otwór Najpierw nawiercamy zeby można było przełożyc brzeszczot a nastęonie po linji wycinamy otwór pod halogen
3. Jeśli pasuje to przykręcamy halogen do trzech uchwytów. Tak samo postępujemy z drugiej strony.
4. Po zamontowaniu obydwóch halogenów podłączamy przewody do nich.
5. Zmieniamy wyłącznik od włączania halogenów.
6. I ostatnia rzecz to zamontowanie przekażnika, którego należy zamontować tam gdzie są bezpieczniki.
7. Można sie cieszyć dodatkowym wyposażeniem naszego auta.

Życzę udanego montażu.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

kita przyznam, że aż tak szczegółowej odpowiedzi to się nie spodziewałem... Wielce pozytywne zaskoczenie i wielce wielkie podziękowania :mrgreen:

Pozdro!

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

podepne sie pod temat ...

zamontowałem halogeny w astrze F, (fabrycznie dociągniete kable), wsadziłem przełącznik w konsoli, normalnie go podswietla, wsadziłem bezpiecznik, ale ... no włąsnie, nic sie nie dezieje po właczeniu. nie wyswietla sie kontrolka na zegrach, na przełączniku ze są właczone no i halogeny nie swiecą. czy do pełni szczescia potrzebny jest jakis przekażnik? z tego co przeleciałm forum to na temat niego nie ma nigdzie wzmianki...
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kita »

Potrzebne są następujące rzeczy:
halogeny, włacznik halogenów, bezpiecznik, przekaźnik.

czaaarny, sprawdz tam gdzie masz bezpieczniki czy jest założony przekaźnik od halogenów.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

now łasnie tam u góry, mam jakies przekazniki, dmuchawa itd chyba. z 6 sztuk. jako ze sprawdzałem wieczorem to ciezkobyło tam cokolwiek zobaczyc. wiec brakuje mi przekaznika zapewne.

jeszcze pytanko czy konkretnie od tego modelu, powiedzmy astra F czy równiez moge szukac z innych aut? podejrzewam ze to groszowe sprawy wiec raczej nowy prawda?

dzieki kita
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kita »

Ja za nowy do astry g placiłem 11zł więc nie warto szukać jakiś innych czy używanych
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

juz mam przekaznik, ale co ciekawe prosiłem do astry F a na paragonie mam ze astra g. mozliwe zo to ten sam i zapłaciłem 18zł niestety, taniej nie znalazłem.

i jeszcze takie pytanko, czy w kazdej puszce z bezpiecznikami jest miejsce na taki przekaznik? nawet jak jak auto halogenów nie posiada?
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kita »

jesli masz pociągnięte przewody to miesjce na przekaźnik się znajdzie. Każda puszka miejsce na niego.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

dzieki Kita za wszelkie informacje, halogenki smigają aż miło, efekt zadowala mnie podwójnie bo w dodatkowych przełacznikach (reg wysokosci swiateł i halogeny) zamonotowałem czerwone podswietlenie, tak jak miałem w reszcie przycisków. a przekaznik ten sam co w astrze G jak widac :)
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

ODPOWIEDZ