Modyfikacje silnika X16SZR

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
papus81

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Modyfikacje silnika X16SZR

#1

Nieprzeczytany post autor: papus81 »

Co myślicie o kolektorze 4-2-1,odelzeniu kola zamachowego,splanowaniu głowicy i założeniu sportowego walka rozrządu w silniku X16SZR?Dodam ze mam ostatni sportowy tlumnik ,założyłem stożek z dolotem i nie mam kata :?: Nie chodzi mi o straszna moc ale o przyspieszenie :?: Czy da to odczuwalne efekty?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sam kolektor, byleby był dobrze zrobiony, już powinien sporo dać. Co do wałka to nie wiem jak to może być potem z wolnymi obrotami, no ale niech ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii.

A głowicę ile zamierzasz splanować?

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Hary »

papus81 pisze:Co myślicie o kolektorze 4-2-1,odelzeniu kola zamachowego,splanowaniu głowicy
zeby ci doszło z 5 km to bedzie ok, szukaj góry silnika od c16se, gdzies to już sie na forum przewracało.
papus81 pisze:odelzeniu kola zamachowego
wazyłes koło od 1.6?? tak z ciekawosci pytam bo sam myslałem o toczeniu koła ale niewiem czy tam jest wogóle co toczyc..

papus81

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: papus81 »

Glowice zamierzam splanować napewno o 1mm albo ciut wiecej, a kola zamachowego nie ważylem ale tyle o tym pisza wszedzie ze napewno da sie odchudzic :roll:

[ Dodano: 2008-11-12, 19:24 ]
Odchudzenie koła w astrze polega głównie na nawierceniu wielu otworów a w mniejszym stopniu na stoczeniu :>

[ Dodano: 2008-11-27, 14:15 ]
w wyszukiwarce znalazłem dużo o zamianie wałka rozrządu w silnikach C14NZ na ten od C14SE-czy do mnie też podejdzie ten od C16SE? chciałem wstawić wałek od świątka a cena jak wiadomo niemała a ten z C16SE wyszedłby taniej.Ale czy też poprawi osiągi?

ODPOWIEDZ