Xenony mam i ja

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

pomylilem slowo nie barwa tylko moca:)

tak jak normalna zarowka ma moc 55w lub 100w i swieci moca 55w lub 100w
Tak xenon pobiera tylko 35w a dzieki gazowi w zarniku oraz przetwornicy swieci tak jakby mial moc 2300w mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi i nie zakrecilem za bardzo:)
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

gonzo1.4 pisze:tak jak normalna zarowka ma moc 55w lub 100w i swieci moca 55w lub 100w
Tak xenon pobiera tylko 35w a dzieki gazowi w zarniku oraz przetwornicy swieci tak jakby mial moc 2300w mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi i nie zakrecilem za bardzo:)
Bzdury az czytac nie moge. Kolego polecam Ci szkole jakąś elektryczna. Moc zarowki jaka podajesz jest moca jaka ona konsumuje co nie odzwierciedla tego co daje w postaci swiatla. Tylko niewielki procent to zamiana pradu na swiatlo. Zarowka na 230V domowa 100 watowa bedzie slabiej swiecic jak taka samochodowa 55 wat. Dlaczego i jakie ma to negatywne skutki to sobie znajdziesz jak bedziesz chcial. Bledow to nawaliles i to duzo w wypowiedzi. Do Tego dochodzi jeszcze to ze palnik xenonowy ma 35 wat ale przetwornica tez nei ma 100% sprawnosci i mozesz mi wierzyc albo i nie ze ciagnie okolo 45 wat. Sprawdz jeszcz ejak to jest z zarowkami bo to ze na nich pisze 55 W to nie znaczy ze tyle ciagna mozna na rynku z firmowych znalezc takie co ciagna 43, 47 czy 58 wat i wszystkie to beda firmowe. Tak to jest.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

zapraszam na szkolenie do firmy Xenartz ...
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

jasin

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 13 lut 2009, 21:13
Imię: jasin
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: jasin »

i bądz tu mądry :/ ....
;)

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Panowie czy zarnik D2S jest zamiennikiem zarowki H7?tzn czy mozna zalozyc zarowke do lamp FK czy tez Depo gdzie zarowka jest H7?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

MlodyB7 pisze:Panowie czy zarnik D2S jest zamiennikiem zarowki H7?tzn czy mozna zalozyc zarowke do lamp FK czy tez Depo gdzie zarowka jest H7?
Ni ejest zadnym zamiennikiem. To taki typ z tym ze mocowanie w lampach FK do Ag jest tak zrobione ze pasuej zarowno H7 jak i D2S.

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

wesoł pisze:
MlodyB7 pisze:Panowie czy zarnik D2S jest zamiennikiem zarowki H7?tzn czy mozna zalozyc zarowke do lamp FK czy tez Depo gdzie zarowka jest H7?
Ni ejest zadnym zamiennikiem. To taki typ z tym ze mocowanie w lampach FK do Ag jest tak zrobione ze pasuej zarowno H7 jak i D2S.
Wesol wlasnie zerknolem pod maske i mam d2s lub H7.a zeby tylko pojac w czym jest roznica to chodzi o to ze zarnik d2s ma homoloagcje tak ?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tak na lampie jest wybite ze masz homologacje na D2S oraz H7 na mijania oraz do drogowych tylko H7. Oprawki sa tak zrobione ze pasuja obie typy zarowek/palników. Mozesz wtedy jezdzic legalnie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

wesoł pisze:Tak na lampie jest wybite ze masz homologacje na D2S oraz H7 na mijania oraz do drogowych tylko H7. Oprawki sa tak zrobione ze pasuja obie typy zarowek/palników. Mozesz wtedy jezdzic legalnie.
To w sumie czym sie roznia te zarowki?d2s lepiej swieca od H7?i gdzies mi sie obilo o uszy ze D2s ma homologacje.bo wlasnie niewiem czy to jest roznica jak kupie te czy te zarowki.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

MlodyB7 pisze:To w sumie czym sie roznia te zarowki?d2s lepiej swieca od H7?i gdzies mi sie obilo o uszy ze D2s ma homologacje.bo wlasnie niewiem czy to jest roznica jak kupie te czy te zarowki.
D2S to palnik xenonowy przystosowany do lampy pod ten typ( na soczewce bo jeszcze sa xenony (np w volvo stosowane) D2R i sa to palniki do odblysnikowych. H7 to zarowka halogenowa i tylko chinole robia pseldo uklady xenonowe z palnikami z oprawka H7- ktore to nie maja homologacji i nigdy nie beda mialy a dwa to zadna pozadna firma produkujaca zarowki i palniki nie zrobi takich hybryd- palnik z oprawka halogenu.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ