Xenony mam i ja

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Darek »

wszytskie lampy które nie są białe ani żółte są niedozwolone przecież tym bardziej niebieskie

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Mnie barwa nie interesuje,byle były dobrze ustawione i nie oślepiały.

przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: przemula »

joseph pisze:Ładne ale ale ja bym odradzał barwę 6000K - jak masz możliwość kup klasyczne palniki które żyją o wiele dłużej, mniej się grzeją i mniej oślepiają.
Wiesz co ja miałem wcześniej u siebie 6000K teraz mam 4300K i jakoś 6000K lepiej mi oświetlały drogę ale to moje zdanie. Barwa światła nie ma wpływy na oślepianie innych kierowców tylko prawidłowe ustawienie reflektorów. Jeśli chodzi o temperaturę pracy to nie spotkałem się z tezą, że im większa liczba Kelwinów tym wyższa temperatura pracy.

Aha i jeszcze jedno - wbrew temu co mówią ludzie, którzy nie mieli do czynienia z prawdziwym xenonem , palniki wydzielają dużo mniej ciepła niż żarówki.

Ja też się pochwalę, że mam u siebie w asterce lampy FK angeleyes i podmienione soczewki na BiXenon D2S.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

bodzio0102

#14

Nieprzeczytany post autor: bodzio0102 »

quakow, witam ile cie to kosztowało podaj sume i gdzie mozna takie kupic

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

przemula pisze:nie spotkałem się z tezą, że im większa liczba Kelwinów tym wyższa temperatura pracy
oczywiście że tak... ksenony wytwarzają mniejsze ciepło i w dodatku mniejszy pobór prądu około 35 wat gdzie żarówy zwykłe od 55 w zwyż...


Tak więc... teoretycznie wpakować xenony można i w zwykłe lampy nic się nie stopi... ale klosze i "przełamania na nich" chyba nie zagrają ze sobą... choć już po 3m ktoś jeździ tak...



Angel eyes: 700 zł
Xenony ( teraz ) : 400 zł

Razem 1100 zł :)

quakow dał troszkę więcej... ale to było dość dawno temu...tzn na tyle dawno, aby ceny się zmieniły - niby nie znacznie ale zawsze...

Paladyn

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Paladyn »

JunioR pisze:
przemula pisze:nie spotkałem się z tezą, że im większa liczba Kelwinów tym wyższa temperatura pracy
oczywiście że tak... ksenony wytwarzają mniejsze ciepło i w dodatku mniejszy pobór prądu około 35 wat gdzie żarówy zwykłe od 55 w zwyż...


Tak więc... teoretycznie wpakować xenony można i w zwykłe lampy nic się nie stopi... ale klosze i "przełamania na nich" chyba nie zagrają ze sobą... choć już po 3m ktoś jeździ tak...



Angel eyes: 700 zł
Xenony ( teraz ) : 400 zł

Razem 1100 zł :)

quakow dał troszkę więcej... ale to było dość dawno temu...tzn na tyle dawno, aby ceny się zmieniły - niby nie znacznie ale zawsze...
A to łobuz ten co tak jezdzi:P

Czytalem ostatnio ze barwa 10000k i 12000k jest kiepska poniewaz podczas opadow widocznosc jest o wiele gorsza niz przy standardowych zarowkach- ktos moze sie do tego odniesc?:)

takito

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2009, 11:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: takito »

według mnie, lampy angel eyes wcale nie poprawiają wyglądu astry F, wręcz psują ogólny wizerunek. poza tym stały się tak popularne, że co chwila można je spotkać na trasie (a po jakimś czasie niesety, ale tracą na jakości) ja tam zostane przy oryginalnych... ;-)
[External Link Removed for Guests]

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

lukasik pisze:słyszałewm ze na algro pojawiły sie xewnony do zwykłych kloszy których nie treba polerowac


nie ma takich zarnikow jedynie maga byc a'la xenony czyli zarowki 100w o bialej barwie a xenon mimo ze ma 35w to swieci barwa 2300w .

Jeesli chodzi o barwe to fakt nagrzewanie jest wieksze ale to tylko na papierku bo sa to bardzo znikome ilosci

Sam jezdzilem na 6000k (lodowata biel) ale asterkowicza polecam 4300k Wiekszosc z nas ma klasyczne sonary czyli bez homologcji na xenon barwa 43 na podbiciu na wybojach ma normalna biala barwe natomiast 6k sa niebieskawe i bardzij sie rzuca w oczy. Chociaz kolega od Xenotec-a mial barwe 12000 piekny purpurowy :)
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: VRx »

gonzo1.4 pisze:xenon mimo ze ma 35w to swieci barwa 2300w
A jaka to barwa, bo ja powiem szczerze pierwszy raz słyszę?

jasin

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 13 lut 2009, 21:13
Imię: jasin
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: jasin »

coś nowego na rynku :?:
;)

ODPOWIEDZ