Problem z ukł. dolotowym K&N - pomocy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Problem z ukł. dolotowym K&N - pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Jak w temacie.

Mam problem i pytanie. Posiadam astrę G 1.6 16V X16XEL [External Link Removed for Guests] i mam założony układ doloty firmy K&N taki jak ten [External Link Removed for Guests]. Kuzyn natomiast posiada forda focusa zetec 1.8 DOHC z założonym takim samym filtrem. U niego po wciśnięciu gazu słychać basowy dzwięk jak ze sportowego tłumika -dodam tylko że ma seryjny tłumik i w silniku nic nie było robione- natomiast w mojej astrze nie wydobywa się taki pomruk. Zamieniałem już filtry i zarówno mój jak i jego w focusie buczy a u mnie żaden nie wydaje takiego dzwięku.

Zatem moje pytanie co może być przyczyną tego i co można zrobić aby u mnie był taki sam dzwięk?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Hary »

kita pisze:co można zrobić aby u mnie był taki sam dzwięk?
nic, tutaj sprawa dotyczy układu dolotowego. w focusach dolot jest inny i przez to łatwioej wychodzi z niego dzwiek silnika, a u ciebie masz taki podwijany kolektorm któremu to przeszkadza. dosc prosto napisane, mam nadzieje ze zrozumiesz. k&n do dzwieku nic niepomaga. to poprostu brak tej puchy na koncu powoduje brak wyciszenia pracy silnika. jak zdjemiesz filtr całkiem to tez buczy

Stanleyc600

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2008, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Stanleyc600 »

kita pisze:Jak w temacie.
Zatem moje pytanie co może być przyczyną tego i co można zrobić aby u mnie był taki sam dzwięk?
Powiem Ci tak ja mam zrobiony dolot i wydech od L.Węglarskiego. Moja astra sobie jakos tam brzmiala po zalozeniu kompletu mam typowy dzwiek samochodu seri N. Rewelacja. wejdz sobie na moja strone to zobaczysz zakres zmian. ale co najwazniejsze powinienes miec taki efekt zasysanego powietrza(czytaj swist) przy obrotach okolo 5.5-7 ja mam ten swist zasysanego powietrza od 3.5 do 7 prawie jak turbina :) tak wiec bez problemu sie da tylko trzeba miec zestaw dedykowany pod dany samochód.
[External Link Removed for Guests]

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Stanleyc600 pisze:przy obrotach okolo 5.5-7 ja mam ten swist zasysanego powietrza od 3.5 do 7 prawie jak turbina :)
Od kiedy X16XEL kreci sie do 7000 rpm ?????
Takie rzeczy to tylko w erze...
No chyba ze kolo zamachowe odelzyles, wal wywazyles i softa masz nowego to uwierze.
Co do tego dzwieku basowego to niestety bez rzezby w wydechu badz zmainy kolektora dolotowego na inny (np. irmscher, lexmaul, dbilas) to raczej nic nie pomoze.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Stanleyc600

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2008, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Stanleyc600 »

marcinpsk pisze:
Stanleyc600 pisze:przy obrotach okolo 5.5-7 ja mam ten swist zasysanego powietrza od 3.5 do 7 prawie jak turbina :)
Od kiedy X16XEL kreci sie do 7000 rpm ?????
Takie rzeczy to tylko w erze...
No chyba ze kolo zamachowe odelzyles, wal wywazyles i softa masz nowego to uwierze.
Co do tego dzwieku basowego to niestety bez rzezby w wydechu badz zmainy kolektora dolotowego na inny (np. irmscher, lexmaul, dbilas) to raczej nic nie pomoze.
Słuchaj no na prawde tak sie kreci nawet gaz mam ustawiony do 6 tysiecy i odciecie a potem na benzyne przchodzi. mam 1.6 16v ecotec. Widze ze jestes ze slaska to mozna by zrobic jakies male spotkanko :)
[External Link Removed for Guests]

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kita »

A co powiecie na taki tłumik końcowy. [External Link Removed for Guests] Czy on coś pomoże?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Sam tłumik koncowy niewiele da. Trzeba zadzialac ze srodkowym. Tzn mniejszy wstawic przynajmniej o polowe albo wogole wyciac zeby byl efekt. No i koncowy wtedy przelotowy.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ