Reflektory przednie typu JOM z ringami i diodami ??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

Reflektory przednie typu JOM z ringami i diodami ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Jeśli, któryś z moderatorów uzna, że tematów już był, chociaż ja szukając nie znzalazłem, lub stwierdzi, że niepotrzebnie był zakładany nowy to niech go usunie, albo przeniesie tam gdzie jego miejsce.

Oto co znalazłem ostatnio w necie, nowa oferta Lamp typu Angel Eyes ale z diodami... jak wszyscy dobrze wiemy, policja zatrzymywała od dawien dawna samochody. który miały jakieś podejrzane diody w lampach. Więc jak mają się te lampy do tego? Oto te lampy:

Opel Astra 2 - lampy przód ciemne JOM/81044/

[External Link Removed for Guests]

No i o co chodzi ? jadąc z takimi lampami i święcącymi się diodami, jesteśmy pierwszymi na odstrzał na pobocze i trzepanko. Oczywiście wiadomo, że skoro sprzedają lampy to muszą mieć homolagcje, ale drogówka widząca z daleka, jakies cuda na kiju w postaci diód w lampach odrazu zatrzyma nas na kontrole, czyli strata czasu, nerwów i niepotrzebne problemy.
Stay tuned ;)

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Lampy z tego co piszą na stronie posiadają homolagacje europejską, lecz policjanci nie muszą byc akurat specjalistami od oświetlenia i na pierwszy rzut oka lądujesz na poboczu, więc czy tak czy siak trzeba wozić homologacje ze sobą. A zatrzyman i tak nie unikniesz, albo wygląd albo spokój ze strony strużów prawa :)
Mój [External Link Removed for Guests] :D

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Każda lampa powinna mieć homologację wybitą na kloszu w widocznym miejscu. Te pokazane przez Ciebie mają na kloszu jakieś szlaczki, więc pewnie i homologacja tam jest. Jak policemajstry Cię zatrzymają to pokazujesz im znaczek E.. (w miejscu kropek cyfry, czyli w którym kraju wydano hom.) i mówisz do widzenia panom policjantom.

[ Dodano: 2008-12-06, 19:30 ]
Tutaj widać że te lampy mają E1 lub E11(nie widać dokładnie) czyli albo Niemcy albo Anglia
[External Link Removed for Guests]
SAAB, born from jets, killed by assholes

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Do widzenia sie mówi z mandacikiem w łapce. Panowie mundurowi zawsze znajda coś czego akurat nie szukają :D
Mój [External Link Removed for Guests] :D

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Wiesz... jadąc samochodem, pierwsze co widzi policjant na poboczu stojący szukający swojej ofiary, to przód samochodu, tak jak przyciemnione przednie szyby w samochodzie, moze ujrzec tylko od boku czyli w chwili gdy samochod go mija to moze się tylko uśmiechnąć bo na lizak już za późno. Ale jesli juz od przodu z daleka widzi jakies cuda i wynalazaki w postaci diód, to odrazu wyciaga lizak jak jeszcze sie awet dobrze nie zbliżyłeś.
I tak np biorąc pod uwagę np takiego forumowicza jak ja, to w moim przypadku to ważne, bo jakbym miał takie lampy z diodami, to nawet jak okażą się zgodne z przepisami to przyczepia się do mnie już szyby jak będą mnie mieli na poboczu. A wtedy to ja mogę się już tylko uśmiechać i robić dobrą minę do złej gry.
Czyli generalnie podtwierdza sie chyba to co napisałem. A szkoda bo będe musiał zrezygnować z moich lamp Angels Eyes FK bo w moim przypadku drugi już raz po uznaniu reklamacji okazały się wadliwe. I musze szukać czegoś innego z rodzaju Angel Eyes, a patrząc na fakt, iż sonary delikatnie mówiąc nie trafiają do mnie to zostaje na lodzie.
Stay tuned ;)

ODPOWIEDZ