alu 14"??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

alu 14"??

#1

Nieprzeczytany post autor: voytek »

witam kolegow. mam pytanie odnosnie felg. widze ze nie raz juz byla mowa o alusach,ale chcialbym zapytac i sie poradzic co myslicie o alu 14" do astry f sedan jakby to wygladalo ma ktos z was takie? czy jak kupowac to juz 15 cali??? no i jaka oponka bylaby najlepsza do tego..
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

lepiej od razu 15 kolego..
ja mam 1.4 60 KM i obawiałem się 15', że niby nie ujadę, ale nie jest źle.
mam 195/50 czyli standard do alu..
wg mnie 14' będzie za małe i nie będzie dobrze wyglądać... i 15' to minimum...
możesz też założyć opony 185/55 która będzie nieco węższa, ale za to droższa...
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

green asterix

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 05 paź 2008, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: green asterix »

Też mam 1.4 60 KM i sie zastanawiam nad 15" . Jak u ciebie nie zrobił sie muł na oponkach 195 .

masz wspomaganie ???
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: voytek »

no własnie ja mam 1,4 60 KM i to jeszcze na gazie wiec juz jest troszke zmulony hehe i sie troche obawiam jak wsadze 15" czy nie bedzie porazki... :-/ wygląda fajnie ale jaki komfort jazdy odczules jakies roznice? astra jest wtedy bardziej twardsza ?
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

mam troszke silniejszy silnik bo 1.6 8v czyli zaledwie 15 KM więcej i też przeszedlem na alumki 15' i oponke 195/50 i powiem wam że w porównaniu z poprzednimi to malo odczuwalny spadek mocy, spalanie też praktycznie nie zauważalna różnica. Teraz zima więc mam stare stalowe 14' i oponki 165 więc różnica dużo w ogumieniu a nawet tak bardzo nie odczuwam zmiany podczas jazdy, może teraz jest troszke szybsza, a na alumach z racji większych opon troszke mul, ale to naprawde niewiele, bardzo niewielka różnica i tak jak mówie malo odczuwalna. Mam wspomaganie, więc się nie wypowiem jak jest bez niego, ale mi się kręci tak samo z nim. Czy teraz na zimowych czy letnich jest to samo, ale to pewnie zasluga wspomagania :mrgreen:
Czy jest twardziej... no może troszke twardziej jest, bo opona o niższym profilu, ale za to szersza i jak są jakieś male dziurki gdzie wpadnie opona o profilu 165 to ta 195 lepiej przejedzie i mniejsze dziury mniej są odczuwalne, takie ja mam wrażenia.
Kolejna sprawa to z alumek 14' nie ma dużego wyboru, jest ich malo, za to 15' jest o wiele więcej i już można wybierać :)
Tak więc podsumowywując, różnica w jeździe malo odczuwalna, a efekt 15' alumek zauważalny, więc się oplaci, jak już brać to 15' :D

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: voytek »

no wlasnie a ja wspomagania nie mama wiec przy 195 byloby z deka ciezko teraz jak mam 175 i mam za malo powietrza to jest ciezkawo hehehe. no i druga sprawa ze jest dosc duza roznica w cenie opon jakbym mial kupic np 185/60 1R4 a wybrac 195/50 15tke... a bede musial kupic komplet oponek . tyle ze wlasnie mnijeszy wybor jest w alusach 14... nie wiem heh pomalu sie rozgladam ale dalej nie wiem co wybrac.. :-/ piszcie koledzy jeszcze moze jakies roznice w jezdzie,roznice cenowe itp to sie na cos zdecyduje hehe dzieki pozdrawiam
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

Anders1006

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 06 sie 2008, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Anders1006 »

voytek
[External Link Removed for Guests]

tu amsz odpowiedz na twoje pytanie, wstawiasz rozmiar opony i felgi ktora masz i wstawisz rozmiar opony i felgi ktora chcesz miec, wyskakuje roznica jak wsytepuje przy zmianie rozmiaru


a dokładniej co do twojego pytanie to w zaleznosci od ilosci kasy ktora posiadasz a rozmiar im wiekszy tym lepiej wyglada :)
Pozdro w Wieliczki :)
no past... no future... only today...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Anders1006 pisze:wyskakuje roznica jak wsytepuje przy zmianie rozmiaru
... lepiej skorzystac z [External Link Removed for Guests] ...
Niestety wraz z mniejszym profilem opony komfort jazdy spada - subiektywnie może być inaczej, ale ... każdy osądzi w/g siebie.
Nawet bez wspomagania nie powinno być odczuwalnej różnicy przy oponach 195/50R15 - ja jeździłem na 185/60R14 i nie było problemów z kręceniem.... Pozdro...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Na zimę mam 14-tki na lato alu 15-tki i wg mnie 15-ki są dużo lepsze , może i troszkę wolniej się zbiera,ale nie trzeba dużo cisnąć żeby się rozpędzić do 150km/h przy 14-kach to troszkę męka
[External Link Removed for Guests]

Anders1006

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 06 sie 2008, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Anders1006 »

silvo44, podobne a zwłaszcz ta tabela na koncu, tylko jedna pozycja wiecej :) pozdrawiam :)
no past... no future... only today...

ODPOWIEDZ