tuning czy wiejski tuning

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

tuning czy wiejski tuning

#1

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Jakos nie przepadam za amatorskim tuningiem wizualnym.W pracy dosyć sie na oglądam zeszpeconych pojazdów różnych marek.1 na 100 jest zrobiony naprawde z gustem.A jak juz widzę jakieś tandetne gadzety typu nakładki na zamknecie wlewu albo diody LED na wycieraczkach ewentualnie podświetlana diodami końcówka tłumika made in Tesco lub inny market to szlag mnie trafia.Wychodze raczej z przekonania że jak tuning to jedynie firmowy,ale coż to rzecz gustu,a o gustach i pieniadzach raczej sie głośno nie rozmawia.
Kazdy ma do tego prawo i to jego sprawa.

// Wydzieliłem post z tematu FAJNE ASTRY
// ClauveR
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Bast, łącznie zmieniany 3 razy.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: blowal »

Bast pisze:jakos nie przepadam za amatorskim tuningiem wizualnym. A jak juz widzę jakieś tandetne gadzety typu nakładki na zamknecie wlewu albo diody LED na wycieraczkach ewentualnie podświetlana diodami końcówka tłumika made in Tesco lub inny market to szlag mnie trafia.Wychodze raczej z przekonania że jak tuning to jedynie firmowy,ale coż to rzecz gustu,a o gustach i pieniadzach raczej sie głośno nie rozmawia.
Kazdy ma do tego prawo i to jego sprawa.
a ja widzę 2 rodzaje tiunu:
1) wszystko na maxa ile się da - tylko musi być ze smakiem i w jednym tonie, nie ważne czy to z marketa ;) i tutaj chodzi mi głównie o visual - to naprawdę może być piękne
2) tiun dyskretny - gleba, zderzaczki nie zabardzo rzucające się w oczy dla zwykłego przechodnia, stonowane i duże alu, jakaś dyskretna dwururka wydmuchowa, a przy tym delikatny tiun sinika - i to juz już tylko konkretnych renomowanych firm
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez blowal, łącznie zmieniany 1 raz.
:mrgreen: :mrgreen:

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a ja nabardziej nie lubie ton szpachli a rózne dodatki np diody gdzieniegdzie mogą byc;) no oczywiscie zeby pasowały i fajnie wygladaly

LUKI

#4

Nieprzeczytany post autor: LUKI »

dla mnie liczy sie dobrym tuningu:

- dobry motor; nie lpg ( lpg -> gówno )
- dobry gwint;
- zdrowe koło;
- pozdejmowane zbędne fanty z fury ( ogólny clean, znaczki, etc );
- najjaśniejsza folia, ale wszystkie szyby ( moja zasada: albo wszystko albo nic ) + pasek na przedniej szybie;
- no i autko czyste musi być a nie jakaś syfiara do przewożenia gruzu;

ps.
z resztą założyłem temat "fajne astry" i zapodałem zajebisty styl na dwóch pierwszych fotach :)

YaccoS

Astro-maniak
Posty: 257
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ndg/gdynia/elbląg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: YaccoS »

witam szkól tuningu i jego odmian jest tyle ile ludzi i gustów nie sposób tego policzyć, chociażby g-style niemiecka szkoła, która chyba najlepiej pasuje do astry w koncu to auto z niemiec, nippon toys, czyli te japonskie zabawki oblepione naklejkami dużymi lotami z tyłu itp, tuning ala szybcy i wściekli i tak dalej i tak dalej. tunig to rzecz gustu jedni wolą taki, drudzy inny. ja mam nisko, twardo, szeroko i dyskretnie, myśle ze z gustem. jeszcze tylko światła z ringami i biało czerwone klary z tyłu i będzie nice. Pozdro dla wszystkich tunerów

Błajo

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:54
Imię: Błajo
Auto: Astra H HB
Silnik: 1.7 CDTI 101KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Błajo »

Jaro+++ pisze:diody gdzieniegdzie mogą byc;) no oczywiscie zeby pasowały i fajnie wygladaly
moim zdaniem diody i fajnie wygladaly sie wyklucza ;)
[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

yattaman

#7

Nieprzeczytany post autor: yattaman »

-silnik(w tym wydech)
-hamulce
-zawias
-koła

i to już koniec tuningu :)

YaccoS

Astro-maniak
Posty: 257
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ndg/gdynia/elbląg
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: YaccoS »

widze ze Yattaman też lubi fajne spędzać czas. w zakrętach też można przyśpieszać;)

Awatar użytkownika
PELMICH

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2014, 1:22
Imię: Michał
Auto: Opel Astra F Caravan 1.8 16V 125km
Silnik: c18xe
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: PELMICH »

moja wizja jest taka: OPEL ASTRA F 94r. CARAVAN 1.8 16V zwana SPORT
-dobra felga nie za duża(moim zdaniem pieknie wygladaja felgi do typowego GERMANA skrecane z mega rantem około 16cali. raczej CHromowany parapet kogo stac:) ja w moim Asterixie mam jakiegoś chińczyka co daje rade pod wzgledem wzoru i latamy po polskich deogach 15 cali alu oponka TOYO PROXES TR1 nawet spoko trzyma
-zrobiony zawias. przynajmiej sprezyna zeby nie było za duzego prześwitu miedzy karoseia a kołem(u mnie sprezyna MTS upolowana za jedyne 180zł:) nowa. -60 PRZÓD -40 TYŁ jest w miare komfortowo mimo sporego obnirzenia dodam ze Amorki seria. ale do czasu :) dobiore jakies sportowe dopełni szcześcia:) bo seria potrafi dobic. oczywiście zadnego Gwintu na polskie drogi nie polecam. ( miałem Gwint BLISTHAINA w Hondzie CRX) co miesiac do dentysty na uzupełnienie PLOMB w zebach:)
-w miare dobra motornia pod maska w moim przypadku 1.8 16V radzi sobie mimo upływu lat. i Gaziu . oczywiście jak trafi sie okazja i silnik 2.0 16V 150KM GSI to chetnie zrobie słapika. ludzie za duzo cenia po 2500zł szkoda troche kasiurki. tym bardziej ze zazwyczaj trzeba to robic bo te silniki raczej nie maja z regóły lekko
-ładny lakier. polerka sie kłania:) i zaprawka:) no chyba ze ktoś jest totalny zajawkowicz i maluje sobie ASterixiaka mysle ze 2800 za cały to dobra cena:) tez zalerzy od lakieru. mowa o metaliku. akryl taniej xralic drozej:)
- ciemne lampy tył ( SPRAY BLACKCLEAR moze byc folia) + kierunki przód ściemnione lampy,przednie lampy folia kolor czarny zeby lampy kontrastowały z kierunkami( temat Policji omine bo jest ciezki) "Bede zmuszony zabrać dowód rejstracyjny kierowco".. halogeny oklejone na żółto ( ENGEL EYES jakos mnie nie jaraja) ani zadne brewki
-ŻARÓWKI mysle ze mocne WHITY ZAŁATWIA TEMAT mozna kupic o tej samej barwie do HALOgenu jasne. byle nie standarty zalatujace zułcia, no chyba ze ktos preferuje właśnie żółte bo tez takie mozna sobie sprawic tylko ciekawe jak świeca. Żaróweczki postoju LED WHITE. acha oczywiście jak nie mamy dobrze zainstalowac sobie trzeci stopik nawet z tesco. mam taki i pasuje . żeby miśki były zadowolone :) haHA
-wiadomo szybki tez ciemne, tył wrecz czarny nie prześwitujacy ale kontrast z delikatnym ściemnieniem bocznych szyb kierowcy LEGAL chyba 80 procent albo wiecej prześwitywania światła . na przedniej szybie pasek słoneczko szeroki BLACK
- relingi dachowe???? tu jest dylemat. jak zostaja to zarzuce bagarznik na Relingi i okleje w jakiś moze STICKER (w sumie nie widziałem takiego patentu). a jak zdejme relingi to planowałem dach okleić w "Okleine CARBOnowa" razem z maska:) Maska dlatego głównie bo jest niechlujnie wycieta z FILERA przez kogoś kto ja robił i malował Po prawdopodobnym dzwonku w cos:)Ale delikatnym:) tylna klapa raczej zostanie w kolorku bo niewiem czy stosowne było by ja oklejac.
-GRIL :) Można sobie kupić na Allegro Badz urzywany na Tablicy ale moim zdaniem lepiej improwizować: mój plan jest nastepujacy. Zdemontuje Gril, Rozbiore go na Drobno, element srodkowy z logo Opla zastapie jakas czarna siatka ( moze byc ze sklepu z artykułami ogrodzeniowymi) Byle nie była chromowana czy jakaś swieconca. Zainstaluje ja schludnie i dołoze do tego znaczek GSI16V moim zdaniem to bardzo fajny Emblemacik.
-ZDERZAK PRZEDNI i tu sie rodzi problem widziałem wiele opcji i jaka jest gama zderzaków do astry f. na allegro wiele zderzaków to STRASZNA lipa nie wyobrarzam sobie zeby ktokolwiek mógł je sobie załozyc. kosmos to mało powiedziane. Jest jednak pewne ALE: Orginał ASTRA F GSI :) badz pewna alternatywa pewien laminat . wzór ASTRA GSI z dokładka. cena jakies 150zł . nie powiem widziałem jeszcze jakies moze dwa wzory na Allegro które moze po lakierZe by przeszły. ale najwarzniejsze zeby nie zrobis Wioski. najchetniej dołozył bym poprostu HOKEY tak jak to było w GOLFE 3 ale z ASTRA jest problem trzeba pokombinowac mozecos dobrac. kto wie czy właśnie od golfa nie podejdzie:)
-HAMULCE : Tarcze Nacinane Nawiercane Wentylowane z Przodu klocek CZERWONY do kompletu. najlepiej klocki ceramiczne. ale mysle ze komplet hebli z Allegro wystarczy do codziennej exploatacji. TYLNIE bembny: generalnie chećzmiany na tarczowe z astry GSI ale musze sie zapoznac z tematem:) generalnie to zawsze zachowuje zasade ze ten kto jedzie przedemna ma lepsze hamulce niz ja:) i jak narazie moje myslenie sie sprawdza bo nigdy nikomu nie wjechałem w dupke Przysłowiowa
- WYDECH jak narazie mam wspawany tylko końcowy taki podwujny schludny. niechce robic całego wydechu poniewarz worze male dzieci ( I TAK JEST GŁOŚNO). ale mysle ze z czasem sie to zmieni:) moze jaakaś strumiennica na podkreślenie barwy dzwieku. bo przelot odpada.
-AUDIO mamy trocha Bagierka wice trzeba by było cos załozyć:) u mnie jest granie seryjne + dołozona tuba basowa BLAUPUNKT z koncówka mocy i radyjko PHILIPS gra naprawde zadowalajaco.
-WNETRZE seryjne . fotele SPORT SHIZE chyba z astry GSI. przyczepnosc jest:).
PROSZE O KONTYNUOWANIE MOJEJ POWIESCI. chetnie rozwarze propozycje tuningu mojej ASTRY
POZDRAWIAM Michał

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Gdzie tu tuning? Weź te błędy popraw bo czyta się to okropnie. Folia na lampy to zły pomysł a stikery to do japońskich aut. Wszystko co opisałeś to małe budżetowe modyfikacje a nie tuning. Poczytaj obejrzyj zdjęcia jak modyfikuje się np. Reflektory i kierunkowskazy. Piszesz o hamulcach ceramicznych ale założyć chcesz coś z allegro. Zastanów się sam czego potrzebujesz bo wynika z tego że sam nie wiesz co chcesz i na co Cię stać.

Tapnięte via ts7
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

ODPOWIEDZ