Czy Ja to zmieszczę...??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
kubmag

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa- jak narazie;)
Kontakt:

Czy Ja to zmieszczę...??

#1

Nieprzeczytany post autor: kubmag »

Hej, astromaniacy ;) mam od niedawna Asie F i nie bardzo jeszcze sie orientuję czy zmieszczę te alu na tych oponkach, są to: felga 7,5J x 17 H2 i opona 225/35/17. Konkretnie czy przypadkiem nie będą za szerokie?? Wstawił bym zdjęcie, no ale limit został wyczerpany :k

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

ja tylko poczekam do momentu, aż zapytasz się nas jaki jest koszt wymiany przegubów ;)

A po drugie CHŁOPIE !! wiesz że to pod wioche zalatuje ? chcesz wstawiać felgi rozmiarami jak od porsche, a hamulce zostawić rozmiarami niczym z kosiarki ?

Po pierwsze Zmieniając fele, kupujesz nowe tarcze zaciski itp.itd. przeguby też długo nie polecą...- ale to zalezy czy chcesz się toczyć czy chcesz mieć zjawisko przyspieszania..


POdpowiem Ci, że Klapek który wstawił sobie 17 a, przyznał że auto mu sie dosłownie toczyło, i wymagane jest wstawić conajmniej silnik 150 konnny co by to bez problemu pociągnął :)..

Pozdrawiam, ajeśli chodzi o szerokośc laczków too Łohoho kiepsko to widzę...

YaccoS

Astro-maniak
Posty: 257
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ndg/gdynia/elbląg
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: YaccoS »

no JunioR zapomniałeś jeszcze dodać ze lekko z nadkoli by wystawały i chlapały przechodniów hehe Chyba ze kubmag poszerzył by asie ale tak jak wspomniałeś z takimi kołami to tylko na lawecie na pokaz bo o jeździe nie ma mowy Wiec jesli odpowiednie zmiany w stosunku do kół nie pójdą to odradzamy taki pomysł

Awatar użytkownika
kubmag

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa- jak narazie;)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kubmag »

hehe no spodziewałem sie takiej odpowiedzi bo faktycznie nie napisałem co planuje, Junior wiem co sie wiąże ze zmiana kółek na takie, co chodzi o samochody nie jestem całkowicie zielony ;) i jeśli bym takie właśnie zakładał to hamulcami bym sie na pewno zajął;] co do silnika to na tą chwilę nie mam kaski ale tez planuje wstawić co innego, pytałem czy sie zmieszczą bo nie bylem pewny czy jak będę chciał skręcić to nie pojadę prosto ;) bo 225 to spora guma, a nie miałem czasu sprawdzić nigdzie ani szukać, bo miałem raptem 2 godzinki na zastanowienie sie czy biorę... no i przepadły już za grosze praktycznie:/ a o poszerzaniu właśnie raczej nie myślę bo samochodzik Mi sie podoba taki jaki jest, i kosmosem nie chce jeździć. No ale dzięki ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ciężko będzie je zmieścić :/ jak et podpasuje to może przód jakoś wejdzie ale tył bez kombinacji nie da rady trzeba by było sklepać rant i wyciągnąć trochę całe nadkole ale to też nie powiedziane że wejdzie :/

najlepiej przymieżyć taki komplecik i zobaczyć czy wchodzi bo tutaj to nikt na 100% Ci tego nie powie. ogólnie da fki da się włożyć 17 ale bez modów na 90% się nie obejdzie

Awatar użytkownika
kubmag

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa- jak narazie;)
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kubmag »

:? dzisiaj próbowałem założyć podobne... żeby sie przekonać co i jak no i dało by sie jeździć, ale bez odpowiednich dystansów które wysuwają strasznie takie kółka, poszerzenia i sporych przeróbek nie ma mowy, do tego jeszcze zawieszenie chyba z wozu żelaznego ;) by było potrzebne żeby koło za dużego skoku nie miało...

yoyo2o

#7

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

ja tez sie zastanawiam nad wsadzeniem do mojej aski g 17 calowych felg, ale opony nie szersze niz 205, a wysokosc 40/45 nie wiecej, da sie na tym ujechac i zmiescic w autku ??

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: voytec »

yoyo2o pisze:ja tez sie zastanawiam nad wsadzeniem do mojej aski g 17 calowych felg, ale opony nie szersze niz 205, a wysokosc 40/45 nie wiecej, da sie na tym ujechac i zmiescic w autku ??
Przeciez Astra jest klasy Golfa(nie bic,nic nie porownuje czy przyrownuje),ale takie sa fakty,a jak do III bezproblemowo wchodza 17tki np.205/40,a i niejedna IV na 18tkach smiga,to czemu do Astry maja nie wejsc?!Najwazniejsze to odpowiednio ET dobrac. 8)

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.
Czy ktoś autorytatywnie może stwierdzić na czym centrowane są felgi.??
Czy na otworze w środku felgi który wchodzi na piastę czy też na stożkach śrub mocujących koła.??
Może ktoś podrzuci jakiegoś linka który to wyjaśni.
Pozdrawiam

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Temat poruszany chyba milion razy.

17 cali przy oponie 205/40R17 (a nawet 215/i ET o jakies 5-10 jednostek mniej)WCHODZI bez modyfikacji podwoznia i nadwozia przy ET 35. Nie wiem czego JOszi jest taki pewny na 90%, skoro pelno Astro -maniakow takie wlasnie koleczka ma w swoich Asiach ( nie wspone ze jeszcze glebią).

Powiem lepiej 1.4 8V Astra zbiera sie super i pali lacze. Jakis mit starych dziadkow wprowadzacie. Spalanie nie przekaczalo 5,5L /100km w tarsie (przy 2.8/3atm w oponach). Hamulce? owszem przydalo by sie miec niezawodne, mocne (bo 17 to juz jest sporo masy) i ładne bo wszytko widać. Zawieszenie utrzymuje auto torze jazdy. Mowmy o przepisowej jezdzie i z odpowiedzialością. Nie robmy z Astry auta do wyścigów.

Za jakiś czas wrzuce tu fotki swojej Asterki. To bedzie cos co Wam sie nie śniło i obali takie teksty na temat zbyt duzych felg.


Apac51: felgi jesli sa ukrzywione az tak ze skosilo ich geometrie w calości to owszem prostuje sie poprzez nalozenie na odpowiednia piaste z otworami i wtedy naginanie ( na wlasne pisemne zyczenie). Aluminium lbi sie kruszyć, a jesli cos sie ugielo to znaczy ze gdzies cząsteczki aluminium sie osłabiły. Jesli juz cos takie jest robione to raczej te droższe 19" >( mowie o tysiacach zł.) i to bicia bardzo dalikatne, bo mniejszych sie nie oplaca, a i strach. Żaden zaklad ci takiej operacji nie wykona, bo to grozi wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym. Mozna prostowac punktowe ugiecia fegli odpryski. Jesli cala obrecz porusza sie wężykiem to odwiedzilbym najblizszy zlom metali kolorowych.

Pozdrawiam!

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 03 gru 2007, 22:03 przez NAITOP, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ