stożek+dolot

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

A ja mam takie szybkie pytanie:d mam 1.6 8v i jak zrobie te rzeczy o któych mowa czyli dolot ze strumienica, wymienie kolektor na ten od x20ne bodajze i srodkowy przelotowy oraz koncowy jakis dedykowany to ile mi przybedzie koni??? bo tak sie zastanawiam czy warto dokowyać tych przeróbek chcąc nie chcąc wydam na to jakies 1500 zł najmniej....

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Koni to az za wiele Ci nie doda. Ale moment obrotowy napewno sporo podskoczy i bedze to odczuwalna roznica w kulturze pracy silnika.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Na pewno bedzie bardzo glosno :D
Cudow sie nie spodziewaj.
Jak bedzie dobrze zrobione to moze 5% - 8% poprawy,
jak zle to o tyle moze sie pogorszyc.

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#54

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

juz sam stozek z dolotem robi naprawde delikatna roznice ale wyczuwalna... ale za to dzwiek:D:D:D mmmmmm miooodzio:D

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#55

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Czyli widze że nie ma co sie bawić tylko spokojnie odkładać kase na opc :d albo łądne bertone :m

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

haha czemu. Zalezy... ja do asterixa mam pewien sentyment i podejrzewam ze po wakacjach wyjme 1.4 i wrzuce np 1.8 lub 2.0 albo 2.0T.... i choc wiele osob mowi ze to nie oplacalne ze lepiej kupic gsi, to ja jednak wolalbym mojego sedanika....

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Przy silniku 8v efektow dzwiekowych tez specjalnie nie bedzie, 16v natomiast elegancko zamruczy :D

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#58

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Powiem tak, na dźwieku mi aż tak bardzo nie zależy bo i tak słucham dośc głośno radia więc jak sie znam to pewnie na początku bym sie delektował dzwiekiem a potem przeszedł nad tym do porządku dziennego więc wolałbym te koniki. Jak kupowałem asterixa opcja była na 2.0 albo przynajmniej 1.8 niestety nie znalazłem żadnej godnej do kupienia za takie pieniądze jakie miałem :/ trafiła sie 1.6 3d za małe pieniądze więc nie wypadało nie wziąc:d A teraz chyba jednak poczekam i uzbieram na jakiegoś małego potworka :m

-WARY-

Astro-maniak
Posty: 491
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:15
Imię: Maciej
Auto: Astra G
Silnik: y17dt
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: -WARY- »

deeper, wiem coś o tym ;)

[ Dodano: 2008-01-22, 23:06 ]
Tak jak marcinpsk powiedział wcześniej... jeżeli ktoś chce zrobić naprawdę dobry dolot, to niech sie skontaktuje z p. Lechem Węglarskim ;) a dowie sie naprawdę kilku ciekawych rzeczy. osobiście tez zamówiłem u niego dolot, a teraz pozostaje mi czekać :) o wynikach na pewno napisze :)
pozdrawiam WARY :)
------------------------------------------
"Mów łagodnie i miej przy sobie gruby kij, a zajdziesz daleko." - Teodor Roosevelt

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#60

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Jak ktomus zalezy na konikach, proponuje kupic markowy(nie robiony u Jozka w garazu), dedykowany dolot, wtedy przynajmniej nie zamuli silnika, w polaczeniu z wydechem dalo by to pare konikow.

ODPOWIEDZ