Maksymalne et??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

Maksymalne et??

#1

Nieprzeczytany post autor: riko »

Witam posiadaczy opla astry w caravanie.Pytanko czy jak posiadam alufelgi z et 35 i chciałbym dołożyć dystanse to jakie maksymalnie moge włożyć?Powiem,szczerze ,że et 35 nie jest jeszcze maksymalne i jest sporo miejsca do krawędzi błotnika-tylko jakie dystanse mogę włożyć...?
Caravan do końca...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie da sie tak odpowiedziec prosto. Zalezy jak mocno zaladowujesz auto to raz dwa jaka szerkosc jest felg oraz srednica, jakie sa rozmiary opon i jakie asz zawieszenie( seryjne zwykle, spotr a moze obnizane). Za duzo czynnikow. Zreszta sam musisz do tego dojsc czyli pomierzyc.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: riko »

Więc felgi 5,5J r13 175/70 et 35,auto obciażone mninimalne i bez przeciażeń.Do tego mam sprężyny od omegi a wiec stoi wysoko więc nie ma mowy o o tarciach.Mój patent to poszerzenie maksymalne tylniej osi...
Caravan do końca...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ale jaka Astra F,G czy H??
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Wariator

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 24 lut 2008, 9:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Wariator »

Przy astrze F htb na zime mam felgi 5.5/14" z ET 49 + dystanse 30mm => czyli mam 5.5/14" ET 19 i nic nie trze :m
[External Link Removed for Guests]
Brak tłumików klub :) Przygotowania do Stage II :)

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: riko »

O taką podpowiedz mi chodziło,czyli 30mm daje radę do astry f,moze ktoś jeszcze poda przykłady zastosowanych u siebie dystansy?

[ Dodano: 2009-02-19, 22:06 ]
Zakupy zrobione-dystanse 20mm narazie na tył-zobaczę jak to będzie gdy włożę aluski et 35....

[ Dodano: 2009-04-02, 06:56 ]
Więc pojawił się problem-założyłem ostatnio dystanse 20mm przykręciłem długimi śrubami i pojechałem na test.Kierunek Mińsk Maz. do Warszawy i z powrotem.W koleinach autem woziło po całej drodze,chamowanie na zakrecie było nie zapomnianym przeżyciem.Oponki nowe więc myślę,że dystanse coś zmieniły.PO powrocie do domu :shock: odkręciłem koło a tam okazało się,że pierścień centrujący od dystansu oderwał się.z drugiej strony to samo...Więc koło trzymało się jedynie na śrubach.Dziwne jest to ,że masywnie zrobione aluminiowe dystanse zrobiły mi takiego psikusa...Tak więc uważajcie na to co wkładacie do auta...
Caravan do końca...

ODPOWIEDZ