tapicerka siedzień

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: bohman »

mój wujas jest tapicerem i on jeżeli nie robi to różnicy klientowi to naszywa nowy materiał na starą tapicerkę i nie trzeba się bawić z żadnym docinaniem ani mierzeniem

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

albin84, no to może po kolei:

-tunele od zagłówków wybiłem małym młotkiem od środka, wcześniej trzeba 'zdjąć skórę' z fotela
-pokrętło zdejmujesz w ten sposób, że najpierw musisz wyjąć okrągłą zaślepkę (trzeba czymś podwadzić), wtedy sam się domyślisz, jak ją zdjąć
-przechylanie oparcia; rozumiem, że masz 3D? Ja mam 5D, więc się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia

Co do Twojego pytania, jak oddzielić siedzisko od oparcia, to musisz po prostu wyjąć fotel i położyć go na jakimś 'stole operacyjnym'. Wtedy przyjrzysz się dokładnie, jak to jest wszystko razem skręcone i oddzielisz te dwie części. Ciężko jest to wytłumaczyć, tym bardziej, że po prostu nie pamiętam ( :P ), ale jest to łatwa robota :)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Wiewióra

Astro-maniak
Posty: 260
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:04
Imię: Natalia
Auto: Astra H Kombi
Silnik: 1,9 CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Chwaszczyno

#13

Nieprzeczytany post autor: Wiewióra »

Ja jak rozbierałam fotele do wymiany tapicerki to najpierw (w samochodzie) ściągałam oparcie fotela, potem dopiero siedzisko. Zrobiłam to tak (niekoniecznie może to być prawidłowy sposób :) :

podważyłam to "kółeczko" - zaślepkę delikatnie płaskim śrubokrętem, po czym złapałam za to większe kółeczko i zeszło bez większego problemu :)

[External Link Removed for Guests]

Potem trzeba usunąć ten plastik - tylko uważaj bo łatwo połamać te dzyndzle co go trzymają. To są takie jakby zatrzaski - łapki co się trzymają tego metalu:

[External Link Removed for Guests]

po zdjęciu tego plastiku u mnie wyglądało to tak:

[External Link Removed for Guests]

a teraz, żeby oddzielić oparcie od dołu musisz odkręcić tę śrubę co jest po prawej (z drugiej strony fotela tak samo) i usunąć w jakiś magiczny-mało deformujący sposób, tę blaszkę-vel zawleczkę po lewej.

[External Link Removed for Guests]


Potem zostanie Ci już tylko lekkie odchylenie tych elementów, żeby zdjąć je z bolców(najlepiej weź kogoś do pomocy, żeby jednocześnie z jednej i z drugiej strony to rozchylić) i ściągasz całe oparcie.

Jeżeli moje nazewnictwo pewnych elementów kogoś uraziło to z góry przepraszam, ale nie mam bladego pojęcia jak te rzeczy się nazywają - przypominam, że jestem tylko kobietą :P Robiłam to raz w życiu więc bądźcie wyrozumiali. AAA!!! Moje fotele to kubełki, nie wiem czy tak samo wygląda to w zwykłych. Mam jednak nadzieję, że to coś pomoże :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

albin84

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 29 mar 2009, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: albin84 »

Dzięki śliczne za podpowiedzi - jak wyzdrowieje biorę się do roboty.

ODPOWIEDZ