oklejanie szyb

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: bobi »

mi gostek okleił za 350 folią jedna z leprzych, 5-cio warstwową, zrobił mi to w 3,5 h, a efekt jest taki że prawie na każdej stacji benzynowej chcą namiar do tego gościa :D
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

Ale oklejał ci wszystkie boczne szyby i tylną ?
Opel Astra F by Irmscher

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: bobi »

tak boczne drzwi z wyciąganiem szyb (wyciąganie szyb zajęło mu jakieś 3 minuty, tak samo zakładanie ;) ) no i tylne bez wyciągania bo są klejone

[ Dodano: 2007-08-27, 11:20 ]
widać w temacie z moją Asterką 8)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Bo te folie są takie ze same praktycznie dopasowują sie do szyby i nie ma mozliwości jakich kolwiek załamań czy bombli :) montaż jest dziecinnie prosty :)
Bobi ale Tobie koles okleił za 350 i pewnie bez atestu. Ja okleiłem całą Swoją Astre Kombi (wszystkie boczne i tylna) za 130 zł razem z folią. :mrgreen: Fakt folia najtańsza i tez super wyszło :) Pozdrawiam :!:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: bobi »

MAM OKLEJONE Z ATESTEM 8) gościu okleja w jakimś tam garażu ale z tego co z nim gadałem jako jeden z pierwszych uzyskał atest, jest to mała naklejeczka umieszczona pod folią z jego osobistym numerem atestowym
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

no to jak z atestem to nie przepłaciłes :mrgreen: ja mam bez atestu i tylko czekam na spotkanie z policją. mam przy Sobie żyletkę na wszelki wypadek :mrgreen: Pozdrawiam :!:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

sha_kal

Astro-maniak
Posty: 804
Rejestracja: 18 cze 2007, 22:51
Imię: Przemek
Auto: Astra
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: sha_kal »

bobi, tak trochę czytałem na ten temat i oprócz tej naklejki musisz mieć dokument potwierdzający instalację folii na szybach (czy jakoś tak). Gdzieś na forum jest link do strony komenty jakiegoś miasta i tam to pisze. Jak znajdę to wkleję
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bobi »

może i trzeba ale nie ma tylne szyby, ewentualnie na przednie
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

No własnie i mi się wydaje że powinien być jeszcze jakis papierek na to. Z tego co wiem to wypisują dokumenty na to z danymi zakładu który oklejal szyby i tym numerem atestowym. Sama naklejka na szybie nie wystarczy musi być cos jeszcze do tego. Pozdrawiam :mrgreen:

[ Dodano: 2007-08-27, 11:56 ]
Zeby zakład wystawił atest na szyby musisz w tym zakładzie ściemniać szyby, wszystkie bez wyjątku. Zaden zakład nie wyda atestu tylko na szyby w drzwiach przednich. Jakby wydawali atesty na tylko przednie szyby to by nie mieli zarobku bo każdy by oklejał tył najtańszymi foliami u Siebie na podwórkach a przednie oklejali by w serwisach tylko dla samego atestu. W ten sposób by nie było takich zakładów bo by to było nie opłacalne. Ja chciałem tak zrobić tylko w Swojej astrez i nikt nie chciał wypisać mi takiego atestu tłumacząc się utratą pracy bo za taki atest odpowiada osoba która podpisała ten atest :> Pozdrawiam :mrgreen:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Tomekwgw pisze:Zeby zakład wystawił atest na szyby musisz w tym zakładzie ściemniać szyby, wszystkie bez wyjątku. Zaden zakład nie wyda atestu tylko na szyby w drzwiach przednich.
Coś kręcisz... taki zakład NIE WYSTAWIA ATESTU NA SZYBY!!!
Sorki za capsa ale to bardzo ważne.
To folia ma atest/certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki. Taki atest zaświadcza jedynie, że folia jest zgodna z Polską Normą xxx i w związku z tym może być używana na terenie Polski.
Tomekwgw pisze:Jakby wydawali atesty na tylko przednie szyby to by nie mieli zarobku bo każdy by oklejał tył najtańszymi foliami u Siebie na podwórkach a przednie oklejali by w serwisach tylko dla samego atestu.
Jeszcze raz powtórzę że to folia ma atest a nie szyba oklejona folią.
Ja mam certyfikat ISiC, a mam oklejone tylko szyby od środkowego slupka (tzw. słupka B).
Szyba oklejona folią nie otrzyma nigdy atestu bo nie jest równomiernie przyciemniona, w różnych miejscach tej samej szyby może być inna przepuszczalność światła.
W certyfikacie jest wpisany rodzaj/typ folii jaką oklejone są szyby więc zakład pewnie jest w stanie sprawdzić które szyby oklejałes sam a które u nich.

ODPOWIEDZ