oklejanie szyb

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

oklejanie szyb

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam
czy chcac okleic tylne szyby w drzwiach asterki kombi musze wyjac szyby z drzwi, bo tylna i boczne to sie domyslam. ze nie , ile czasu mi zejdzie i jak folie polecacie ? mocno czrna czy tak troche zeby troche swiata było widac ?

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Mocno, najmocniej jak się da. Proponuję użyć czarnej nieprzezroczystej folii, wtedy będzie wypaśnie.
No i nie radzę wyjmować szyb do oklejania. Jak okleisz na założonych, to łatwiej będzie Ci zrywać przy policji.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bobi »

moim skromnym zdaniem wyjmij lepiej te szyby z tylnych drzwi, nie robi sie tego trudno bo wystarczy tylko zdjąć obicie drzwi, ten pręt oddzielający ruchomą szybe od nieruchonej i gotowe :), tak jak krzychu napisał urzyj najciemniejszej folii, jak będziesz oklejał drzwi bagażnika to najlepiej jakbyś oklejał je paskami ale to jest dużo tłumaczenia więc jakby Cie to interesowało napisz do mnie na PW to odpisze ;) a tak wygląda mój kombiczek -> [External Link Removed for Guests]

... a co do policji to krzychu mylisz się troszke myśląc że policja będzie kazała zrywać folie 8), kierowca ma mieć 180 stopni widoczności więc wszystkie tylne szyby wraz z tylnymi bocznymi drzwiami mogą być bez przeszkód oklejone ;)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

tomasbyt

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:07
Imię: Tomek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: LER 2.0 TURBO
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomasbyt »

A ja polecam ci najbardziej czarną ale z atestem np taką jak ja mam na asterce i lepiej to zlec profesjonalistą bo ten zabieg łatwo zepsóc a nie ma nic gorszego niż bąble powietrza na foli.

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Ja również posiadam Astrę F Kombi i ja w niej okleiłem tył najciemniejszą folią (super dark black) myślałem że będzie się ciężko jeżdziło ale nie przeszkadza mi to, a przód czyli w drzwiach przednich bocznych mam oklejone czarną i narazie jakos jeżdzę. Jeszcze przodu nie skrobałem ale tylko czekam na to :mrgreen: . Tylnie szyby spokojnie możesz wyjąc nie jest to trudne. Ja jestem z efektu zadowolony, fakt teraz to jest rasowy karawan :evil: :mrgreen: Pozdrawiam :!:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: deeper »

A ja nie polecam bardzo czarnej... ale to kwestia gustu, przez te ... prewie nie przepuszczajace swiatla w nocy naprawde nic nie widac, moze sprawiac "drobne" problemy...
Poza tym jak oklejac to tylko na wyjetych szybach... inaczej to bedzie tylko zabawa z mizerny mefektem.

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Ale niektóre szyby są klejone, tak jak np w Astrze Kombi i trzeba kleić na samochodzie. W każdym serwisie zajmuj ącym się ściemnianiem szyb powiedzą Ci że wolą kleić na samochodzie niz je wyjmować. Wiadomo z drzwi trzeba wyjąć ale jak np na pace to trzeba juz na aucie :) To jest łatwiejsze i szybsze. Ja na swoojej tak kleiłem i wyszło lepiej niż w drzwiach Pozdrawiam :mrgreen:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Tomekwgw pisze:W każdym serwisie zajmuj ącym się ściemnianiem szyb powiedzą Ci że wolą kleić na samochodzie niz je wyjmować
No tu akurat roznie z tym bywa...

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

W moim przypadku krzyknęli za wszystkie szyby 450 zeta ale z wyjęciem szyb.
Opel Astra F by Irmscher

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Najdroższa z tego wszystkiego jest folia. Serwisy nie kleją najtańszą folią tylko biorą taką z wyższej półki, stąd takie wysokie ceny :/ Pozdrawiam :D
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

ODPOWIEDZ