[Astra H OPC] Tarcze Brembo Oro + klocki Ferodo DS.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
lmatys

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2009, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Astra H OPC] Tarcze Brembo Oro + klocki Ferodo DS.

#1

Nieprzeczytany post autor: lmatys »

Witam, za jakis czas przyjdzie mi zmienic tarcze i klocki, co sadzicie o wspomnianym zestawie? Jak zwykle w kazdym aucie udalo mi sie troche ocieplic uklad hamulcowy ;-).
A ja zawsze chce miec hamulce żyleta ;-).

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 19:30 przez lmatys, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Zestaw bardzo dobry, tylko które DS'y chcesz założyć :?: Mogę polecić DS Performance (coś pomiędzy DS2000 a DS2500), na początku te klocki mogą piszczeć ale po jakimś czasie przestają, a po nagrzaniu naprawdę dobrze hamują.

Zestaw Brembo ORO + DS Performance ma znajomy w Audi A3 1.8T i naprawdę dobrze to hamuje.

Możesz także zastanowić się nad przewodami w stalowym oplocie.


Z droższych rzeczy to zostaje KSport, Wilwood albo Alcon, ale to już kwoty kilku tysięcy złotych.

PS: Pamiętaj, że droga hamowania nie zależy tylko od wydajnych hamulców, ale również od opon ;)

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

nie do końca taki bardzo dobry... pogadaj z ludźmi którzy handlują hamulcami, ale z takimi na prawdę rzetelnymi... Brembo upada na łeb na szyję z jakością, przenieśli produkcję w jakieś egzotyczne kraje, cena tarcz spadła, ale jakość też i to diametralnie...

miałem w poprzednim aucie Brembo Max... teraz mam zwykłe w innym aucie i nie ma porównania...

jak chcesz dobry zestaw to polecam Black Diamond - angielskie tarcze, lub EBC Turbo Groove lub jakoś tak z klocószkami EBC Green Stuff :) żyletka :) można pójść dalej i kupić wyższe modele EBC, ale to już cena na sam przód może osiągnąć 2000zł...

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Nie porównałbym Max'ów do ORO, to nie są tarcze sportowe, wykonanie jest całkiem inne, tak samo jak i materiały z których ta tarcza jest zrobiona.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ok, tutaj porównaniu było tylko ciekawostką, ogólnie mówiłem o firmie Brembo, że jakość strasznie spadła... stąd też niższe niż kiedyś ceny Brembo...

lmatys

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2009, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lmatys »

Bertone84 pisze:nie do końca taki bardzo dobry... pogadaj z ludźmi którzy handlują hamulcami, ale z takimi na prawdę rzetelnymi... Brembo upada na łeb na szyję z jakością, przenieśli produkcję w jakieś egzotyczne kraje, cena tarcz spadła, ale jakość też i to diametralnie...

miałem w poprzednim aucie Brembo Max... teraz mam zwykłe w innym aucie i nie ma porównania...

jak chcesz dobry zestaw to polecam Black Diamond - angielskie tarcze, lub EBC Turbo Groove lub jakoś tak z klocószkami EBC Green Stuff :) żyletka :) można pójść dalej i kupić wyższe modele EBC, ale to już cena na sam przód może osiągnąć 2000zł...
Jakos nie usmiecha mi sie kupowac Turbo Groove...podobno przy hamowaniu odnosi sie wrazenie jakby 40 tonowy tir najezdzal Ci na dupe...taki jest halas...wiec podziekuje...

Dlatego szukam odlewanych z dziurami...

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-04-07, 21:28 ]
analyzer64 pisze:Zestaw bardzo dobry, tylko które DS'y chcesz założyć :?: Mogę polecić DS Performance (coś pomiędzy DS2000 a DS2500), na początku te klocki mogą piszczeć ale po jakimś czasie przestają, a po nagrzaniu naprawdę dobrze hamują.

Zestaw Brembo ORO + DS Performance ma znajomy w Audi A3 1.8T i naprawdę dobrze to hamuje.

Możesz także zastanowić się nad przewodami w stalowym oplocie.


Z droższych rzeczy to zostaje KSport, Wilwood albo Alcon, ale to już kwoty kilku tysięcy złotych.

PS: Pamiętaj, że droga hamowania nie zależy tylko od wydajnych hamulców, ale również od opon ;)
Miesiac temu zalozylem Dunlopy SP Sport MAX, i generlanie ładnie sie lepią...w A4 tez takie mam, i hamulce sobie z nimi nie radzily ;-)

Pozdrawiam.

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Dlatego szukam odlewanych z dziurami...
I to jest plus ORO, są odlewane z formy z gotowymi nawierceniami. A są też nacinane ORO.

Minusem większości tarcz nawiercanych, o czym już pisałem ostatnio w innym temacie, są wzdłużne mikropęknięcia w okolicach dziurek, to niestety dotyczy prawie wszystkich tarcz nawiercanych, fizyki się nie oszuka, ale dużo zależy też od stylu jazdy.

Co do EBC czy to seria TG czy Ultimax to słyszałem, nie wiem na ile to jest prawda, że powyżej średnicy 300mm potrafią w szybkim czasie się pogiąć.

lmatys

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2009, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lmatys »

analyzer64 pisze:
Dlatego szukam odlewanych z dziurami...
I to jest plus ORO, są odlewane z formy z gotowymi nawierceniami. A są też nacinane ORO.

Minusem większości tarcz nawiercanych, o czym już pisałem ostatnio w innym temacie, są wzdłużne mikropęknięcia w okolicach dziurek, to niestety dotyczy prawie wszystkich tarcz nawiercanych, fizyki się nie oszuka, ale dużo zależy też od stylu jazdy.

Co do EBC czy to seria TG czy Ultimax to słyszałem, nie wiem na ile to jest prawda, że powyżej średnicy 300mm potrafią w szybkim czasie się pogiąć.
Kazda tarcza inna niz ceramiczna moze sie pogiac ;-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Albo ATE ( tansza alternatywa) albo EBC i griny ( nieco drozej)- ogolnie taki zestaw co polecal Bertone84, Brembo dopada bo starsznie sie spodlił.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ