Układ wydechowy astra f

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Bury1990

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Bury1990 »

Witam:)Nie znam się jeszcze na technicznych rozwiązaniach bo dopiero od niedawna zacząłem przygodę samochodami :) posiadam astre 1.4 16V i kolega polecał mi abym kupił tłumik sportowy ultera i 2 strumienice które rzekomo dadzą mojemu silnikowi trochę więcej mocy (z 4km) i będzie przyjemnie słuchać jak on chodzi:) na czym by mi zależało ale nie chce żeby było mnie głośno słychać chodziło mi mi o jakość tego dźwięku. Mogli byście mi coś doradzić ?? Pewnie mój problem wyda wam się śmieszny ale póki co jestem Laikiem w tych sprawach

radekastra

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2009, 11:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: radekastra »

po pierwsze tuning wydechu nie jest az tak prosty jak się wydaje, przytkany wydech, niedobrze, całkowity przelot tez obniży moc.. co do strumienic to niby fachowcy mówią zeby nawet nie bawić się w ich zakładanie, z drugiej strony po przeczytanie mysle fachowej literatury można montowac strumiennice zamias tłumika środkowego, nie powinno się wstawiać strumiennicy zamiast kata(jak to wiekszośc robi) niby absoutne minimum to odległość od silnika to 150cm, ma to związek ze zjamiskami falowymi(tego zjawisa nie pojąłem) a w najgorszym wypadku moze pojawić się spalanie stukowe. Jak masz astre 2 to z markowymi tłumikami nie bedzie problemu (co do ultera to słyszałem dużo naprawde róznych opinii) wybioeraj tylko markowe drogie produkty (nie bedzie cięgłowa bolec od hałasu i sprzęt bedzie długo żył)

Awatar użytkownika
Bury1990

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Bury1990 »

eh dzieki :) naświetliłeś mi tą sprawę :) a co do zakładania tego wszystkiego to zlecę to mychanikowi a sam będe się przyglądał jak powinno się to zakładać

ODPOWIEDZ