Astra 1.6 8V jak to jest z ta mocą?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

siewicz pisze:na pewno z16se ma EGR'a ktorego mozesz sprobowac zaslepic: [External Link Removed for Guests] .. ale 16 konikow o tym na pewno nie zyskasz.. :D
ja jeszcze poszukam wieczorem jak cos znajde dam znac
nie polecam tego rozwiązania w astrze g :/ w fce to się jeszcze sprawuje ale w g egr jest podłączony pod komputer i zaślepienie tego zaworu spowoduje wywalanie błędu przez komputer

[ Dodano: 2007-07-16, 11:48 ]
pewnie nie tylko przepustnice :/ ogólnie te literki C i Z oznaczają normy czystości spalin więc skoro zmieniła się norma to musiało się zmienić coś więcej ;)

kurka nie mam rozpiski tych silników ale napewno się czymś różnią

jest 1.6 8V ale zdaje mi się że w astrze g nie były robione wielopunkty a ten 101Konny silnik to na pewno jest 16 zaworówka

[ Dodano: 2007-07-16, 11:52 ]
takie silniki były w astrach g:
X16SZR 1598 OHC 55 (75)/5200 128/2800 9,6:1 95 bleifrei 14,5 170/?/?/?
Z16SE 1598 OHC 63 (85)/5400 138/2600 9,6:1 95 bleifrei 13,5 180/177/-/-
X16XEL 1598 DOHC 74 (100)/6000 150/3600 10,5:1 95 bleifrei 11,5 188/183/-/190 (D3-Abgasnorm)
Z16XE 1598 DOHC 74 (100)/6000 150/3600 10,5:1 95 bleifrei 11,5 188/183/-/190 (D4-Abgasnorm)

smartkid

#12

Nieprzeczytany post autor: smartkid »

Właśnie w tym problem że nie mogę znaleźć nigdzie specyfikacji tego silnika żeby porównać dane na papierkach, bo żeby coś więcej porównywać to się najzwyczajniej nie znam :)

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Jeżeli była sprowadzana to w brifie masz tez informacje odnośnie mocy silnika.
Jeżeli do silnika ,ktoś dołożył ręki to chyba pozostaje Ci hamownia,która rozwieje twoje wątpliwości.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

smartkid

#14

Nieprzeczytany post autor: smartkid »

Znam historie tego auta od momenty kiedy wyjechało z salonu. Czyli nikt nie wie co powoduje taką różnicę w mocy tych dwóch silników? Pojemność ta sama wielopunktowy wtrysk. itp a moc o 16km mniejsza.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Poproostu inne normy, duzo nic nie dajacych gratow.
Spalinki ekologiczniejsze kosztem mocy.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Spadek mocy w silnikach z wyższymi normami czystości spalin jest spowodowany:
- EGR
- uboższa mieszanka (czyli ustawienia komputera dają znać)
- inny kształt komory spalania
- opóźniony zapłon
- inny katalizator (może powodować zwiększone opory)

Jest więcej innych czynników i elementów, ale wymieniłem te, które podejrzewam że występują w astrach.
Postaram się znaleźć jakieś konkrety.

Z tego co znalazłem w Astrach G montowane były c16sel.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: deeper »

EGR to maja nawet starsze samochody ... np u mnie w c16nz EGR tez jest...
Przyspieszenie czy opoznienie zaplonu jest regulowane przez komputera zaleznie od paliwa, np w sytuacji gdy wystepuje spalanie stukowe.
Mieszanke reguluja sondy lambda, w nowych samochodach bardzo czesto przed i za katalizatorem.
Mieszanka jest dobierana pod katem czystosci spalin, tzn mieszanka ktora spala sie jak najdokladniej, pozniej jest jeszcze dodatkowo dopalana w ukladzie wydechowym(katalizatorze).
Mieszanka ktora dokladniej sie spala nie jest ta, ktora daje najwiecej mocy,
najwiecej mocy daje nieco wzbogacona, ktora nie zostaje dopalona

Zreszta... wystarczy popatrzec na nowe silniki wysokoprezne z doladowaniem...
spelniaja najwyzsze normy spalin, wydzielaja nieznaczne ilosci tlenkow.
Sa tez przez to bardzo podatne na tuning... wystarczy zmienic program i przybedzie sporo koni... oczywiscie wtedy juz normy nie zostaja zachowane :D

smartkid

#18

Nieprzeczytany post autor: smartkid »

Roznica pomiędzy tymi silnikami to według ludzi z Opla inny kolektor ssący oraz oprogramowanie. To jedyna różnica między tymi silnikami. Może to wam ułatwi sprawę.

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

Hmm.. ciekawe czy byłaby opcja po prostu zgrać program z c16se i wgrać do z16se...
Dodatkowo kupić kolektor z c16se (będę miał za jakiś czas do sprzedania :P )
Jeśli tak to koszt takiej modyfikacji spokojnie powinien zamknąć się w 1000zł, a jeśli ktoś ma znajomego elektronika i znajomego z c16se to koszt kolektora (max 100zł) + kilka piwek :)
Ale szczerze powiem, że nie wiem czy to takie proste (czy wtryski z z16se będą pracowały dobrze z programem z c16se, czy flansza w kolektorze jest taka sama itd)
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ