Które malowanie fajniejsze ?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

a więc tak:
- czarny na dól biały na górę - z tego co się uczyłem o kolorach (a dawno to było, więc mogę się mylić :P ) to czarny "wyszczupla" a biały "pogrubia", więc gdyby czarny poszedł na dół to samochodzik optycznie mógłby wydawać się wiekszy i wyższy na górze, co mogłoby troszkę śmiesznie wyglądać
- linia "poszarpana" zamiast prostej - w tym miejscu gdzie poprowadzona jest linia jest taki mały próg i to miejsce idealnie nadaje się zamaskowania, ewentualnej różnicy poziomów po nałożeniu czarnego lakieru. rozmawiałem o tym z lakiernikiem, powiedział, że tak będzie najlepiej
- inny kolor - pomyślimy ;)

a tak w ogóle to dzięki wszystkim za udzielanie się w temacie i konstruktywną dyskusję :)
pozdro AKP
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Siewicz a nie sądzisz że zamiast płacić lakiernikowi lepiej byłoby wydać kasę na przykład na ładniejsze felgi?? IMHO dzięki ładnym np. 16" w chromie auto dużo bardziej by wizualnie zyskało niż po malowaniu... Jak dla mnie projekt malowania zupełnie mi nie leży...

A teraz prośba do fachowców od VT na tym forum: chłopaki zróbcie Siewiczowi jakieś dobre VT z ładnymi felgami, niech chłop nie wywala kasy w błoto tylko zainwestuje w kółka!!!!
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

wyluzuj chłopie bo se fure zniszczysz, troche wyobrazni ;p mozna ladnie zrobic astre a nie na wies ;p
I LOVE MY CAR =)

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: chiken »

heh felga to podstawa :mrgreen:
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Answer

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Answer »

jak dal mnie to malowanie to bardzo slaba opcja, moze wyglada to oryginalnie ale w jak najmniej pozytywnym tego slowa znaczeniu, jezeli juz sie uparles to jakies inne kolorki... albo szarpnij sie i calosc jakis luzny kameleon ;)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Heh :) felgi 16' potem klepanie nadkoli i regularne wizyty w centrum naprawy felg :D
no chyba ze wyzszy profil... bo te nasze "autostrady" nie naleza do najrowniejszych...

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

masz tu do porownania VT, ktory chcialem wprowadzic w swojej astrze.. jednak 2 tyg urlop nie wystarczylby na pomalowanie auta na 3 kolory.... i astra zostala czarniutka...
Tez chciale mmiec auto inne niz wszystkie poruszajace sie po drogach... Dla mnie to nie Wies Tuning .... tylko trzeba wziasc pod uwage to, ze malowanie to nie wszystko... do tego ladna felga, jakis pasujacy do calosci spojlerek i wtedy auto moze sie podobac kazdemu ;)

Ja przed malowaniem wygladzilem tylnia klape, usunelem wycieraczke, zamek, zaspawalem antene z boku (i tak radia nie sluchalem) wyrzucielm listwy boczne i przerobilem silnik ;).

A ty zanim pomalujesz auto na kilka kolorow, pomysl nad innymi przerobkami ktore moga tylko poprawic wyglad astry ;)


[External Link Removed for Guests]
Shot with [External Link Removed for Guests] at 2007-07-19

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Wlasnie...przed malowaniem pomysl czy aby napewno np pozniej nie bedziesz poszerzal nadkoli, zmienial zderzaków itp...Bo w sumie malowanie powinno byc na koncu przeróbek ;) I jakbys se juz wszystko zrobil wtedy walnalbys na 2 kolorki cale autko i byloby jak nowe ;) Pomysl o tym ;)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

deeper pisze:Heh :) felgi 16' potem klepanie nadkoli i regularne wizyty w centrum naprawy felg :D
no chyba ze wyzszy profil... bo te nasze "autostrady" nie naleza do najrowniejszych...
@deeper:
albo wóz albo przewóz... jeśli komuś zależy na optyce to nie ma że boli... musi być duże/szerokie koło i trzeba się pogodzić z kosztami typu drogie opony i ostrożna jazda/prostowanie. Jeśli ktoś już zabiera się za nietypowe malowanie to i na felgi nie powinien skąpić... bo inaczej efekt będzie śmieszny. Ostatecznie 16" można zastąpić szerokimi 15", wtedy i komfort jest większy i opony tańsze...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Pomysł z malowaniem w dwóch kolorach jest bardzo dobry, tylko na tym nie powinno się skończyć.
Dla przykładu: granatowy dół (prawie jak czarny) - biała góra
[External Link Removed for Guests]
I co?? WIOCHA????

ODPOWIEDZ