Tylna klapa GTC

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
HSN

Tylna klapa GTC

#1

Nieprzeczytany post autor: HSN »

Cześć

1. Szukałem w historii ale nie znalazałem, więc zakładam nowy temat.
2. Nie wiem czy to się nadaje do działu "tuning" bo zmiany niewielkie, ale to chyba najlepszy dział na tę sprawę.

Do rzeczy:

Chcę zdjąć z tylnej klapy Astry H GTC wszystkie oznaczenia i w związku z tym mam pytanie czy są one tylko przyklejone, czy też przykręcone i konieczne będzie gładzenie klapy? (Jeśli są przykręcone, to chyba sobie daruję).

PS. Pytanie dotyczy zarówno napisów "Astra" i "GTC" na listwie chromowanej, jak również błyskawicy Opla zainstalowanej wyżej, bezpośrednio na klapie bagażnika.


Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

Nie wiem jak jest w H, ale w F wszystko bylo na takiej tasmie klejacej dwustronnej. Wystarczylo podgrzac i delikatnie zdjac :)
Pozdrawiam
Obrazek

Paladyn

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Paladyn »

A czym to podgrzac i zdjac?? Suszarka,bo chyba nie palnikiem :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Ojj koledzy, obawiam się że znaczki są wczepiane w blachę. WIadome i oczywiste jest, iż kiedyś przed laty jakie kolwiek oznaczenie na tylnych klapach było dosłownie na klej. Jednakże to się zmieniło i wg mnie Będziesz musiał drogi kierowco GTC wygładać klapę. Po czym wnoszę ? Ano po przykładzie z VW polo ktore zostało wyprodukowane w 2002 roku i oznaczenia na klapie miało już wkręcane, wciskane w każdy razie zdejmując te oznaczenia zostawały dziurki.

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

bzdura bzdura bzdura :m :k
wszystko jest na taśmę dwustronnie klejącą

- możesz troszkę podgrzać ale nie przesadź z ciepłem
- znajdź kawałek najlepiej żyłki, obwiń dookoła literki i ściągaj na pewno zejdzie, dotyczy się to również znaczka opla na klapie ( używając żyłki nie porysujesz sobie ala chromu ani lakieru, już widziałem jak jeden koleś podwarzał śrubokrętem )
- teraz użyj benzyny ekstrakcyjnej żeby usunąć pozostały klej z karoserii

i po zabiegu, miłej pracy :P

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jasne że są na taśmie dwustronnej ;) Jeszcze się nie spotkałem z napisami przykręcanymi do karoserii albo nawet wpinanymi. Kiedyś były na klej (jakiś chyba specjalny) a teraz przeważnie na taśmie dwustronnej (przeważnie czarna :P). Co innego logo marki, ale to też nie we wszystkim przypadkach.

Po zdjęciu oznaczeń z listwy w Astrze nie ma żadnego śladu. Czasami tylko trzeba, tak jak napisał KIT GTO, użyć benzyny ekstrakcyjnej do zmycia brudu i kleju po taśmie. W paru przypadkach zdarzyło się że musiałem użyć pasty polerskiej (ale to już na lakier było naklejane ;))
Obrazek

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#7

Nieprzeczytany post autor: graba »

a zdjęcie emblematów jest bardzo proste...bierzemy od dziadka albo ojca żyłkę wędkarską, i przecinamy tą żyłką....nawet nie będzie śladu a nie mówiąc juz o zarysowniach....potem paluszkami zdjąć reszte kleju...łatwizna....i gładka klapa jak sie patrzy ;)
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

graba, spójrz wyżej :roll:
graba pisze:potem paluszkami zdjąć reszte kleju
paluszkami to sobie możesz podłubać w nosie :P

duszek.sindbad

#9

Nieprzeczytany post autor: duszek.sindbad »

ja wiem na pewno że w astrze f na tylnej klapie znaczki sa zachaczone dwoma haczykami. dotyczy sie tych znaczków juz wykonanych z metalu

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: slavo »

w golfach II juz byly znaczki na 'wtyk', ale vectra z '91 byla na kleju - sproboj zobaczyc od wewnatrz klapy bagaznika - jak beda wystawac jakies plastiki tzn jest na wtyk jak nie to klej :)
powodzenia

ODPOWIEDZ