Owijanie kolektora tasma termoizolacyjna

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
slow

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:48
Auto: Renault Scenic
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Owijanie kolektora tasma termoizolacyjna

#1

Nieprzeczytany post autor: slow »

Co sadzicie o owijaniu kolektora tasma izolacyjna ? Od dluzszego czasu sie nad tym zastanawiam i nie moge sie zdecydowac. Zastanawia mnie jaka tasme wybrac, zeby nie splynela z kolektora ;)

Na allegro znalazlem sprzedawana w 5m szpulach:
[External Link Removed for Guests] ktora jak zapewnia sprzedawca
Nie jest to produkt wątpliwej jakości z krajów Trzeciego Świata!!!
z drugiej strony, 2 razy drozszy Thermo-Tec, oprocz 2 razy mniejszej szerokosci musi chyba sie czyms roznic (trwalosc ?)
[External Link Removed for Guests]
Sprzedawany jest w 15m rolkach i tu rodzi sie pytanie, czy do owiniecia kolektora 4-2 potrzebuje az tyle - wydaje mi sie, ze nie..

Obrazek
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

LysyCC

ex-Staff
Posty: 397
Rejestracja: 02 lip 2007, 11:26
Imię: Michał
Auto: Huuuuunnnndddddaaa
Silnik: V6 suko!
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: LysyCC »

chcesz mieć porządnie weź thermoteca, ta druga to moze byc polski noname i jeśli tak to juz testowaliśmy i nie trzyma się to kupy.

Ajak ma byc full profi to ebay.com i tam są odpowiednie graty ale myśle że do twojego silnika to niewarto ściągać aż takich wynalazków.
"Woody"- pogromca golfiarzy :D

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Osobiście nie wiem po co Ci to w N/A, no chyba, że masz takie ułożenie dolotu, że chcesz oddzielić go od gorącego kolektora.
Dużo osób poleca Thermo-Tec'a, jak chcesz mieć pewność czy dana taśma nie spłynie z kolektora to zmierz jego temperaturę po solidnym rozgrzaniu.
Dobre są też taśmy DEI (grafitowe) dostępne w ofercie Tomsona.

Owijaj oczywiście na wyjętym kolektorze i z zakładkami na kolejnych zwojach.

radekastra

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2009, 11:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: radekastra »

czy wychodzi na to że takie bandaże z allegro za 100zł 10 m szybko się posypia więc nie warto w to inwestowac?? chciałem kupić bandaż aby owinąć kolektor w przypadku gdy mam sonde lambda przesuniętą około 40-50 cm dalej niż miejsce fabryczne, z racji tego że sonda nie jest podgrzewana miałoby to podnieść jej temperatre, ale teraz pytanie: skoro sonda do sprawnej pracy potrzebuje rozgrzania do co najmniej 300 stopni C to czy róznica 40-50 cm w położeniu(zakładając że tempertura spalin wynosi po wyjściu z silnik wynosi niby ponad 1000 stopni) zakłóci jej pracę, na tym odcinku nie dojdzie chyba az do takiego wychłodzenia spalin(kolektor rurowy), z drugiej strony nasuwa się myśl: po co więc montowane są sondy podgrzewane, czy może one podgrzewają w sonde tylko w poczatkowej fazie pracy silnika???

Awatar użytkownika
tomek_-k

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2009, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bojanowo/ Irlandia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tomek_-k »

Chłopaki sorki za moje proste pytanie ale w jakim celu służy to owijanie kolektora??? :mrgreen:

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kornel »

tomek_-k, Owijanie kolektora wydechowego ma na celu nieemitowanie przez niego ciepła pod maską. To z kolei pomaga uzyskać chłodniejsze powietrze pobierane przez cudotwórcze stożki, co z kolei poprawia napełnianie kolektora ssącego bogatszą w paliwo mieszanką paliwo-powietrze... ;)
Jakby co, to...?

Awatar użytkownika
tomek_-k

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2009, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bojanowo/ Irlandia
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tomek_-k »

ok.dzięki wielkie ziom ;) . pozdro

ODPOWIEDZ