malowanie alufelg

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
yardin

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:55
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wro
Kontakt:

Re: malowanie alufelg

#11

Nieprzeczytany post autor: yardin »

ja tez chce malowac, ale jak uwazacie na bialo czy moze czarno? a moze odswierzyc lakier?
ponizej fotka...
[External Link Removed for Guests]

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

werbas jaki to kolor masz może kod koloru???Chciałby swoje pomalować szukam kodu na kolor szary mówią na to "magnez" ni to szary ni czarny.Niestety w sklepie nie potrafi mi kolo dobrać bez kodu :/

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kita »

Jaka farbą pomalowac fele alu na czarny połysk. Kompresor mam wiec potrzebuje farbe tylko jaką?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#14

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Temat troszkę stary ale po co zakładać nowy...


Kupiłem aluski za nieduże pieniądze jednak zdecydowałem się je odnowić bo zostało mi jeszcze coś kasy...

Stary lakier z alusów zdzieram papierem ściernym 120 następnie 150 póki co kupiłem tylko kilka papierów żeby zobaczyć jak mi to będzie szło. Z jednej felgi poszło całkiem dobrze w kilku miejscach dotarłem się do aluminium (oczywiście delikatnie nie robiąc większych rys czy dołków - wiem co to wyczucie :P) Miejsca pomiędzy aluminium a porządnie startym lakierem są bardzo gładkie nic nie czuć pod palcami, widać to po prostu gołym okiem. Będę malował podkładem następnie farba no i na koniec bezbarwny dla połysku i większej ochrony.

Moje pytanie:
Czy żeby pomalować alufelgi muszę dotrzeć się w każdym miejscu do aluminium ? Czy może zostać tak jak pisałem po prostu gładka zmatowiona powierzchnia w kilku miejscach alu i w kilku bardzo pożądnie zmatowiony lakier (a może to i podkład :)) że mało co go zostało. Jak coś to zarzucę foto jutro...


Proszę o pomoc gdyż jestem w "transie" czyszczenia ;)
Pozdrawiam, Dawid.

ODPOWIEDZ