malowanie alufelg

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Usunięty użytkownik 5143

malowanie alufelg

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Nic nie znalazlem na forum o malowaniu felg, wiec mam pytanie , po przeczytaniu innych for , doszedlem do wniosku ze malowanie na mokro powinno wygladac mniej wiecej tak:


-usuwanie starej farby
-uzupelnianie brakow szpachla
-mycie felgi,odtluszczanie
-szlifowanie papierkiem - 800,1000,1200,2500
- polerowanie pasta AUTOMAX lub AUTOSOL
-2,3 razy malujemy podkladem pod alu
-lakier baza kilka razy
-lakier bezbarwny kilka razy

Czy majac alumy z paroma drobnymi rysami tak jak na ponizszej fotce, głównie zalezy mi na zmianie kolor,czy mogę opuscic punkt ze sciaganiem calego lakieru z felgi ? Moge zaszpachlowac te rysy,odtluscic,zeszlifowac,podklad nalozyc,lakier baza, lakier bezbarwny ? bedzie to wygladac dobrze jakbym to tak zrobil ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Kozi_2009

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2009, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Kozi_2009 »

Według mnie to chyba leciutka przesada :> ...Jakiś czas temu robiłem renowacje swoich starych felg...Postanowiłem że wnęki będa czarne a przód i rant spoleruje :mrgreen: ...I tak na dobrą sprawe wystarczyło je tylko dobrze oczyścić bez jakiej kolwiek polerki...Nałożyłem podkład jakieś 3 warstwy i tak samo z farbą...Dopiero póżniej jechałem ze szlifierką od 100 do 2500 i polerka...Jezdze już tak pół roku i ani jednego ubytku...Czyli działa ;)A do tego jak pięknie się błyszczy...
=X14NZ=AstEra eFka=

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

możesz też oddać do szkiełkowania felgi a potem tylko podkład, baza i bezbarwny. Zorientuj sie ile takie coś u Ciebie w rejonie by kosztowało i zadecyduj.

Inna możliwość to taka jak pisałeś: odtłuszczanie, szpachla, docieranie, odtłuszczenie, podkład, baza, bezbarwny i będzie dobrze, nie ma sie co spinać :)
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

z powodu takich rys malować felgi ???

Awatar użytkownika
werbas

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2009, 22:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew/Birmingham
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: werbas »

Ja swoje regenerowalem i przy okazji kolorek zmienialem.
Bez sciagania gumy przeszlifowalem fele (stary lakier),odtluscilem i nastepnie polozylem podklad bezbarwny "Motip Primer".Odtluscilem znowu i polozylem dwie warstwy czarnego w sprayu "Motip High Gloss Black".Prawie dwa lata fele lataja i nie widac zeby cos nie tak bylo.
A tu foty:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Troche czasochlonne ale warto z kumplem to robic no i przy browarku.

Usunięty użytkownik 5143

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

No właśnie, wzialem sie za to sam i se pomalowałem, w sumie fele byly lekko porysowane, z 10 rysek . To co zrobilem to głównie wyszlifowalem papierem, ale przydal sie jednak jakis z wiekszymi ziarnami, nie wiem jaki mialem ale taka 800 to bym godzine szlifował a tak wzialem inny i od razu inaczej sie to robiło.

Potem odtluscilem i przemalowalem 2 razy potem zeszlifowalem troche gdzie mi sie porobiły zlewki na feldze i nastepnie jeszcze raz malowanie, lakieru bezbarwnego juz nie nakladam bo na ta farbe nie trzeba,także koszt jaki ponioslem jest bardzo mały bo farbe tez mialem za darmo, wiec wydalem może z 20 zł.

wyszło mi cos takiego, w sumie nie narzekam jak na pierwszy raz .


Obrazek
Obrazek
Obrazek

krzybet

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 kwie 2009, 9:49
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z1,9DTH 150KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jedlicze
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: krzybet »

cześć nie wiem czy w tym dziale ale co myślicie o wypolerowaniu takich felg na lustro?? może to kepski pomysł ciekawe jak by to wyglądało....[External Link Removed for Guests] ... 1490337768.

Panjavor

Astro-maniak
Posty: 303
Rejestracja: 15 sty 2011, 19:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra F / Astra F
Silnik: C16NZ / TC4EE1
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

#8

Nieprzeczytany post autor: Panjavor »

krzybet popraw link bo nie działa...
[center]Obrazek[/center][center][External Link Removed for Guests][center]Bolid by Panjavor -> astraklubpolska.pl/viewtopic.php?f=100&t=807503[/center]

krzybet

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 kwie 2009, 9:49
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z1,9DTH 150KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jedlicze
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: krzybet »

krzybet pisze:cześć nie wiem czy w tym dziale ale co myślicie o wypolerowaniu takich felg na lustro?? może to kepski pomysł ciekawe jak by to wyglądało....[External Link Removed for Guests] ... 1490337768.
nowy link [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Kozi_2009

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2009, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Kozi_2009 »

Wypolerowanie na błysk zawsze jest zajebistym pomysłem. W mojej Astrze miałem polerke na O.Z i wygladały nieziemsko jednak jest to proces bardzo żmudny i wymaga wiele pracy...












to zawsze
=X14NZ=AstEra eFka=

ODPOWIEDZ