1.7 D

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
wrona513

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

1.7 D

#1

Nieprzeczytany post autor: wrona513 »

witam mam pytanie jak można dodac kilka koników do asstry 1.7 D bo nie ukrywając jest ich tam troszke mało :)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

np tak : [External Link Removed for Guests]
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

michalek206 pisze:np tak : [External Link Removed for Guests]
zacznijmy od tego że kolega nie podał dokładnie o jaką astrę chodzi ;)

z oznaczenie 1.7D można wywnioskować że chodzi o astrę f a silnik jest to oplowski silnik bez turbiny o mocy 60KM

a skoro jest to astra f to nie da się w niej zrobić chip tuningu bo w dieslach w tym modelu auta nie było komputera który steruje pracą silnika tylko była mechaniczna pompa wtryskowa. Tak więc poczekajmy aż autor posta powie coś więcej na temat jego astry zanim zaczniemy mu doradzać bzdury bo potem pojedzie do zakładu wstawić virusa i go tam wyśmieją.


no a jeśli dobrze zrozumiałem i chodzi o ten silnik bez turbiny z astry f to dużo z nim nie zdziałasz :/ trzeba by było spytać fachowca ale myślę że najwięcej można by było osiągnąć rozkręcając mu trochę dawkę paliwa na pompie wtryskowej tylko wtedy autko zacznie kopcić na czarno, zmienić kolektor wydechowy z 4-1 na 4-2-1, wypolerować kanały dolotowe, lać lepsze paliwko ;) , można też spróbować wstawić sportowy filtr powietrza - tylko że nie stożek ale sportowy wkład bo stożek poprawia wysoki zakres obrotów a wkład niski, tyle że to dużo nie da :/

ten silnik jest jaki jest i nie nadje się zbytnio do tuningu. Jeśli to astra f z takim silnikiem to podejrzewam że taniej by wyszło ją sprzedać i kupić taką samą z silnikiem isuzu

wrona513

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wrona513 »

dobrze wywnoskowales ze jest to astra F a dokladniej jest to astra F kombi 94 rok silnik oczywiscie opel 1.7D :( no skzoda ze nie da sie z niej wycisnac wiecej koni

a tak wogle moze wy wiecie o co chodzi bo ostatnio jak zmienialem olej po przyjezdzie z niemiec to na bloku silnika zauwazylem napis 1.7 dtl ale tam zadnej turbiny nie ma z gory wyglada jak normalny oplowski disel z tego co mi niemiec mowil to byla zmieniana glowica wiecie o co chodzi bo ja nie moge jakos tego zrozumiec

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dziwne, daj zdjęcie tego silnika. no i ile masz koników wpisanych do dowodu?

Bialy84

#6

Nieprzeczytany post autor: Bialy84 »

nio fakt, raczej nie da sie dodac zbytnio konikow w takim dieselku. Ja tez takiego mam, lecz pociesza mnie spalanie. I to bardzo.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a pochwal się chociaż ile Ci ten silniczek spala na mieście i na trasie?

wrona513

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wrona513 »

wiec tak mam w brifie wbite 44 kw czyli to wychodzi no te 6o km na trasie ostatnio robilem warszawke zalalem za 120 zl i zrobilem 600km czyli wyszlo tam jakies 4.5 -5 litra to chyba dobre no nie

[ Dodano: 2007-08-25, 00:43 ]
oczywiscie te spalanie to na trasie a tu macie fotke silniczka obecnie ma 295 tys mam ksiazke serwisowa i w 2002r byl ostatni serwis przy 210 z tego co mi jeszcze niemiec powiedzial to byla jeszcze zmieniana glowica ale nie wiem przy ilu kilometrach ale chyba cos tez kolo 200
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

To troche dziwne wydaje mi się że DTL to jest z doładowaniem silnik przynajmniej ja tak mam ale nie miałem nic do czynienia z wolno ssącym także nie wiem

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

Góral 2007 pisze:To troche dziwne wydaje mi się że DTL to jest z doładowaniem silnik przynajmniej ja tak mam ale nie miałem nic do czynienia z wolno ssącym także nie wiem
No bo tak jest w Fce jest z doladowaniem i Intercoolerem (w pozniejszych wersjach chyba w Asi 2 nie ma intercoolera :mrgreen: ) ...ale z tego co przeczytalem ten watek to nikt nie napisal ze to DTL 8)
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ