Oplaca sie czy też sie nie opłaca?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

Oplaca sie czy też sie nie opłaca?

#1

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Witam,
Mam Asie 1.6 75 KM i tak siedzialem i myślalem i wymyślilem, ze przydałby mi sie szybszy samochód :D a ze do astrery sie przywiązałem to wykminiłem ze wymienie silnik na 2.0 16V 150 KM :D tylko moje pytanie brzmi ile mie to bedzie tak na oko kosztowało i czy nie lepiej bedzie kupić jakies takiej Astery z tym silnikiem?

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

piotruniek69, Po 1 to bylo kilka juz takich tematow a opcja szukaj nie boli.
Mozna wykonac taka operacje, troche to kosztuje bo aby to sie kupy trzymalo to musisz zmienic duzo innych rzeczy a nie tylko silnik.
Przykładowo:
1. silnik
2. skrzynia
3. półosie
4. Zawieszenie przod
5. Hamulce
6. na tyl najlepiej cala belka z tarczami
7. Inne pierdoly: komp z wiazka, liczniki itp.

Ale jak narazie temat pewnie zostanie zamkniety przez moderatora :m Nie zdziwi mnie jak dostaniesz ostrzezenie :D

[ Dodano: 2009-07-12, 23:09 ]
Aha zapomniałem dodac jeszcze ze tez poluje na 2.0 150Km. Jesli CI nie zalezy na blacharce to trafisz cos nawet do 5-6tys. Ja przeznacze na to troche wiecej :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Taniej będzie kupić taką Astrę. Swap to koszt rzędu 3000-5000. W zależności od stanu silnika a dostać taki nie zajeżdżony jest ciężko. Kupno Astry z takim silnikiem również zależy od stanu i farta. 4000-9000 a nawet więcej za idealne GSi.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Tomek_0181, tak sądzisz? To znajdź 150- konne F Caravan. To graniczy z cudem, a swap rozwiązuje ten problem.
Aha no i jeszcze jeśli ktoś ma bdb stan blacharski swojej to zdecydowanie łatwiej swapować jak szukać GSi w dobrym stanie mechanicznym i lakierniczym, bo takie tylko od klubowiczów GSIklubu można wyrwać, ale oni będą swoje cenić.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Wszystko zależy od stanu. Caravana to lepiej szukac X20xev. Prędzej zadbany będzie ale i droższy. A jeśli auto jest w świetnym stanie to wiadomo że lepiej swapować. Poza tym to prestiż w świecie tuningu mieć auto po swapie niż od razu mocne :D

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Etam gadacie, rozejrzyj się za kadettem gsi 16v - ale nie po allegro, tylko jakieś gazety np jak lubelskie anonse, można takiego wyrwać za 1000-3000zł, przekładasz wszystko z niego (łącznie z zawieszeniem, które jest identyczne) i jak sam pracujesz nad tym, to zamykasz się w śmiesznych pieniądzach rzędu maksimum 3000zł, odejmując od tego to, co sprzedasz z kupionego na części Kadetta ;)

Sam właśnie przerobiłem tak ten temat - 2000zł
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

ODPOWIEDZ