Wyłączenie oświetlenia wnętrza

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
slawek30304

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Wyłączenie oświetlenia wnętrza

#1

Nieprzeczytany post autor: slawek30304 »

Witam. Mam zrobione oświetlenie z diod w kabinie i bagażniki, w sumie 48 diód. Zaświecają sie po otwarciu drzwi lub po pociągnięciu za włącznik świateł czyli standard. I tu moje pytanie: gdzie rozebrać astre i sie wpiąć z wyłącznikiem by po otwarciu drzwi nic sie nie zaświecało. Nie chce robić dwóch osobnych do bagażnika i wnętrza, tym bardziej że oświetlenie wnętrza mam zamiar jeszcze rozbudować:D

Jaro_Piła

ex-Staff
Posty: 1006
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:01
Imię: Andrzej
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.9 dTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła

#2

Nieprzeczytany post autor: Jaro_Piła »

kolego ja u siebie mam wszystko wyprowadzone od lampki w podsufitce wiec tam zrobilem rozgalezienie na wylacznik a sam wylacznik mam wciety kolo popielniczki :D nawet ladnie to wyglada kabel puszczony pod podsufitka slupkiem lewym i do kolumny srodkowej :D albo mozna jeszcze przerobic wlacznik ten co go odciagasz i tam dorobic :D zalezy jak masz puszczone kable bo nie zabardzo wiem miejsca i kombinacji jest mnostwo najlepiej napisz gdzie masz podlaczone tzn skad bierzesz prad do oswietlenia ?

slawek30304

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: slawek30304 »

To znaczy mam wszystko tak jak było orginalnie, czyli w bagażniku pociągniete z tej małej lampki która sie tam znajdowała a w kabinie z sufitówki. I teraz jak otworze drzwi to świeci sie jedno i drugie. Gdybym podłączył wyłącznik do sufitówki to sufitówka sie wyłączy ale w bagażniku sie dalej świeci przy otwartych drzwiach. A chciałbym jednym wyłącznikie odcinać prąd tu i tu jeśli to możliwe :)

Jaro_Piła

ex-Staff
Posty: 1006
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:01
Imię: Andrzej
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.9 dTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła

#4

Nieprzeczytany post autor: Jaro_Piła »

widzialem kiedys wylacznik do ktorego mozna podpiac trzy rozne zeczy do wylaczenia wiec pewnie sie da hmmm jak na moje poprowadz kable od lampki w bagazniku do srodka auta (tam gdzie chcesz miec wylacznik) i od lampki podsufitowki podlacz to wlacznika o ktorym pisalem (popytaj w elektronicznym) i powinno dzialac bo nie wiem czy mozesz podpiac to z bagaznika z wnetrzem do jednego wlacznika a wole zebys nie probowal bo cos popalisz i bedzie na mnie ;P wiec opcja przelacznik z dwoma wejsciami

[ Dodano: 2009-07-15, 22:56 ]
o cos takiego :D [External Link Removed for Guests] np malo to kosztuje

slawek30304

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: slawek30304 »

No w sumie nad tym nie pomyślałem żeby zastosować taki przełącznik:D dzięki za pomysł, tak zrobie. Bo często używam auta ze znajomymi do np oglądania filmów w plenerze albo muzyki na ognisku itp i wciskanie śrubokrętów w te przyciski w drzwiach sie mija z celem. To dziś pędzę do elektronicznego:D jeszcze raz dzięki :D

Jaro_Piła

ex-Staff
Posty: 1006
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:01
Imię: Andrzej
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.9 dTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła

#6

Nieprzeczytany post autor: Jaro_Piła »

slawek30304 i jak udalo sie ?

slawek30304

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: slawek30304 »

w sumie rozwiązałem to na dwa wyłączniki, nie chciało mi sie znowu ciągnąć kabla po całym samochodzie:D do lampi sufitowej narazie dałem przy słupku i jeszcze wykombinuje gdzie go schować a w bagażniku w miejscu gdzie kiedyś była orginalna lampka. Mamy fajną miejscówe i oglądamy czasem filmy na otwartej przestrzeni, i nie jest to problem wyłączyć czasem w bagażniku:D a w najbliższym czasie mam zamiar rozbudować audio o 2 głośniki i wzmacniacz, więc jak będe musiał ciągnąć trzecie chinche to wtedy zrobie to na jeden przełącznik:D mam zamiar tą czterokanałówką co teraz mam zasilać 4 glośniki w kabinie a do suba kupić coś mocniejszego:D
dzięki za pomoc:D

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Kiedys zdaje sie wklejalem zdjecia z moim rozwiazaniem. W zwyklej lampce( tej z jedna zarowka) wstawilem taki maly wlacznik i ladnie go tam zainstalowalem. Potem zakupilem ta potrojna lampke przyciemniana( chyba nawet ktos z forum odemnie ja odkupil) i tam mozna bylo sie pobawic bo dwie skrajen mialy takie przelaczniki a srodkowa byla bez wlacznika. W bagazniku zainstalowalem tez wylacznik- mialem kombi wec na klapie w tym plastiku zaraz przy centralnym swietle stop go zainstalowalem.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ