Felgi do C14NZ

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Ar2r

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2009, 18:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Felgi do C14NZ

#1

Nieprzeczytany post autor: Ar2r »

Witam,

Mimo że szukałem trochę tutaj to z trochę mizernym skutkiem więc wychodzę do was z pytaniem.

Jakiej wielkości alufelga będzie optymalna do Astry F C1.4NZ? Teraz jeżdżę na 13" i oponach 175/70 ;/ balon i do tego ohydnie wygląda. Czy 15" nie będzie mi obciążało i tak już słabego silnika? myślałem nad oryginalnymi oplowskimi (takie jak w tigrach) ale one chyba mają duże ET i mocno mi się schowają w nadkola. Opona chyba nie szersza niż 185? (takie też mają wcześniej wspominane alu)

Kolejne pytanie to gdzie najlepiej to kupić?;] może na alledrogo? chodzi mi o komplet z oponami tak do 1000 zł używane.

ELGregory

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:22
Imię: Grzegorz
Auto: vw passat b5 1.8T; astra f 1,4
Silnik: APU; x14nz
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ELGregory »

ja osobiście jeżdżę na aluskach 13" 185/70/15 i nie ma tragedii ale do asterki f spokojnie wchodzą 15" 195/50/R15 gdzieś czytałem że ktoś dał nawet 205/50 na 15" ale już pewnie obciera nadkola a przy felach 16" juz raczej na pewno trzeba powiększać nadkola
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
części samochodowe

Awatar użytkownika
Ar2r

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2009, 18:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ar2r »

Gdybym miał przynajmniej te 1.6 16V pod maska spokojnie szukałbym 16"..

Tyle że tutaj jest C14NZ czyli felga musi być mniejsza i przede wszystkim węższa, tylko chciałbym dowiedzieć się czy 15" nie będą za duże.

ELGregory

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:22
Imię: Grzegorz
Auto: vw passat b5 1.8T; astra f 1,4
Silnik: APU; x14nz
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ELGregory »

za duże to na pewno nie będą, zmieni ci się na pewno troszkę komfort jazdy - moim zdaniem na lepszy bo zawsze to 15" :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
części samochodowe

Carlos

Astro-maniak
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:30
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wola k. Tychów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Carlos »

Ostatnio kupiłem alu 15 oplowskie tyle, że bez dekli komplet za 300zł na allegro ;)
Do tego oponki używane ponad 6mm bieżnika goodyeary i continentale 195/50 po 100zł sztuka i śmiga mi się cud miód 8) Także polecam ci 15, w kosztach zmieścisz się napewno do 1000 jak wypatrzysz jakąś okazję :)
Był : Seat Leon 1.9TDI 155PS/314Nm ASV Powered by ECUProject
Jest : Opel Astra H 2.0 turbo Z20LER OPC line

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

ja mam 16 cali na oponie 185/50/16

Thomas

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2009, 0:12
Imię: Tomek
Auto: 207
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Thomas »

Zmienilem 175/70/13 na 195/50/15 i dynamika jazdy specjalnie sie nie zmienila. Choc przedtem tez jej nie bylo ;)

Jedyne co to komfort na nierownej drodze spadl, troche bardziej trzesie i auto ciut wiecej uwagi wymaga od kierowcy, szczegolnie na koleinach i poprzecznych nierownosciach. Na rownej drodze jest duzo lepiej, auto prowadzi sie pewniej, lepiej trzyma sie na zakretach. No i wyglada calkiem inaczej.

Takze spokojnie zakladaj 15" ;)

Pozdr.
T.
[External Link Removed for Guests]

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: thot »

Spokojnie możesz założyć 15" a szerokość to sobie już musisz dobrać.
Ja przy 1.4 tym najsłabszym założyłem 195/50/15 i na osiągach nie ma jakieś zauważalnej różnicy, na pewno jest poprawa w trzymaniu się samochodu na drodze.

Fakt faktem jazda po koleinach to masakra.

Polecam stronę :

[External Link Removed for Guests]

gdzie spokojnie dobierzesz rozmiar opony na większą felgę, a zarazem dowiesz się jakie będzie przekłamanie licznika.

Na felgę 15 najlepsze rozmiary to:

195/50 różnica do orginału to -0.1%
185/55 różnica do orgianłu to -1.6%
175/55 różnica do orgianłu to 0.3%

także wyboru musisz dokonać sam.

Pozdrawiam
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

ELGregory pisze:jeżdżę na aluskach 13" 185/70/15 i nie ma tragedii
... jak na te 13'' założyłeś opony 15" :?: :?: ...

Ar2r, różne są opinie na temat opon - felgi nie stanowią problemu ... zdarza się, że następuje utrata komfortu jazdy na gumach niskoprofilowych ... zwłaszcza po odcinkach ,, dziurawych'' jak ser ... lub w koleinach ...
... temat jest rozgryziony na forum - nie zakładamy raczej gum o profilu poniżej 50 ...
... jak dla mnie już mniej tragicznie od 13 " z gumami 175/70 wyglądają 14" z gumami 185/60 ... ale 15" są spoko - oczywiście koszty rosną ... Pozdro ...

[External Link Removed for Guests] - to też Ci sie przyda ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Jey

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jey »

Mam podobnież "mocne" auto jak Twoje a jeżdżę aktualnie na alu 15" na oponach o rozmiarze 185/55 (szerokość felgi 7" ET-42) i wydaje mi się że jest to najrozsądniejszy rozmiar który nie spowoduje jeszcze dużych strat na mocy (tzn. nie zamuli go) a jazda w koleinach jest jeszcze znośna. Przy wyborze felg zwróć uwagę na ich szerokość, bo im będzie szersza tym opona szerzej się rozłoży, no i ET najlepiej powyżej 37 wtedy na pewno nic nie będzie obcierać. A poza tym ładna 15" fela duuuużo lepiej się prezentuje na aucie, a co się nie robi dla wyglądu :D
bordowy "bolid": [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;AstromaniaC

ODPOWIEDZ