LED w kierunkach i postojowkach ?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Drohan

Astro-maniak
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2009, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LED w kierunkach i postojowkach ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Drohan »

mam pytanie czy takie żarówki [External Link Removed for Guests] są w 100% legalne ? czy podczas kontroli samochodu nie dostane mandatu za nie ? jeszcze interesują mnie żarówki kierunkowe ktore podczas postoju emituja delikatne niebieskie swiatlo czy to również jest legalne tzn czy mandatu nie dostane :)

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Takie diody nie są legalne, więc podczas rutynowej kontroli możesz mieć problemy, a już nie wspomnę co będzie podczas wypadku.

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

analyzer64 pisze:Takie diody nie są legalne, więc podczas rutynowej kontroli możesz mieć problemy, a już nie wspomnę co będzie podczas wypadku.
do białych nie powinni się przyczepić :)
Opel Astra F by Irmscher

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Ada$ pisze:do białych nie powinni się przyczepić :)
Zależny na jakiego policjanta trafisz podczas kontroli ew podczas stłuczki jak trafi się jakiś cwaniak to też może to wykorzystać przeciwko nam. Z oświetleniem zewnętrznym lepiej za bardzo nie kombinować, żeby sobie nie narobić biedy.

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

w polskich przepisach jest wyraznie zaznaczone ze swiatlo musi byc biale pracuje w studiu tuningowy i mielismy taki przypadek ze goscia zlapali i sie nie potrafili mu udowodnic ze to swiatlo nie jest biale . Tak samo mozna zastapic zarowki stop itd !!

Wiem z doswiadczenia ze czasem jest z tym problem bo ledy nie we wszystkich autach ladnie swieca w astrze mi slabo swiecily wiec nie montowalem ale w leonie swieca lepiej niz standard takze najlepiej samemu sprawdzac
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: morieris »

gonzo1.4, a czy wasze postojówki posiadaja homologacje i astest? Bo jesli nie to nawet jak by byly koloru zwyklej żarówki to nie mozna ich zamontowac ... przynajmniej ja tak to rozumiem
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jak bedzie wypadek to zakonczy sie kryminalem. Kolega tez jezdzil po pijaku i zabrali mu prawko, dostal zawiasy, potem jechal pijany na rowerze a teraz 4 rok siedzi. Mieszkam 500 metrow od zakladu karnego w Goleniowie i siedział miedzy innymi unas "Oczko" i wiele innych bandziorów ale głupio widziec kolege z pracy co siedzi za tak durne wykroczenie. Inny kolega normalnie sobie jechał aute w nocy i potracil pijanego rowerzyste ze skutkiem smiertelnym. Cudem rodzice go wybronili od pierdla i sporo kasy musieli sypnać. Zony kuzyn tez wracal z ojcem z polowania i przejechali pijaka to im zabrali do ekspertyzy wszytskie zarowki, hamulce sprawdzali i jeszcze jakies tam inne rzeczy. Polecam tak sbie pomajstrowac przy aucie to bede jeszcze widywal kolegow z forum z okna domu.

Nie biercie mnie za jakiegos przewrazliwionego poprostu takie jest prawo i rzeczywistosc a to jak bedzie to pokaze życie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Thomas

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2009, 0:12
Imię: Tomek
Auto: 207
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Thomas »

Sory, ale czy jak jechal po pijaku, dostał zawiasy i drugi raz jechał po pijaku (rowerem, ale zawsze) to jest cos dziwnego ze dostał wyrok? Jak dla Ciebie jezdzenie po pijaku to durne wykroczenie to ja nie mam pytan. Skoro nie zawahal sie pojechac drugi raz, to pewnie pojechalby trzeci i czwarty. I wkoncu zabiłby siebie, albo przy okazji kogos. Wiec naprawde nic dziwnego ze siedzi teraz...

Kwestie potracenia pijanego rowerzysty pomijam, bo trudno z tego wywnioskowac czyja była wina.

A z prawem nie ma co dyskutowac. Skoro nie mozna uzywac niebieskich postojowek i innych produktow bez homologacji to nie mozna. Nie zakladac i tyle. I raczej bez sensu dyskutowanie jest czy prawo jest bzdurne czy nie.

Zeby nie robic OT, to mialem w poprzednim samochodzie postojowki od tego goscia z Allegro. Kolor biały. Zaden diagnosta na przegladzie tego nie zakwestionowal. A to znaczy ze mozna ich uzywac. Przynajmniej takie mam wrazenie, ze jezeli diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu z bialymi postojowkami to policja nie ma nic do tego. Zreszta z tego co wiem to mozna uzywac tutaj zarowek o barwie bialej albo zoltej.

Pozdrawiam,
T.

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#9

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

Proszę nie schodzić z tematu.
Kwestię pijanych kierowców proszę poruszyć sobie w innym temacie bądź drogą PW.
Pytanie Drohan, w pierwszym poście jest sprecyzowane jasno i wyraźnie.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Thomas pisze:Zeby nie robic OT, to mialem w poprzednim samochodzie postojowki od tego goscia z Allegro. Kolor biały. Zaden diagnosta na przegladzie tego nie zakwestionowal. A to znaczy ze mozna ich uzywac.
To znaczy jedynie tyle że emitowane światło nie budziło jego zastrzeżeń czy podejrzeń.
Załóż niebieskie i pojedź do SKP i zobaczymy czy tak bez problemów i znajomości zaliczysz badanie kontrolne pozytywnie.
Thomas pisze:Przynajmniej takie mam wrazenie, ze jezeli diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu z bialymi postojowkami to policja nie ma nic do tego. Zreszta z tego co wiem to mozna uzywac tutaj zarowek o barwie bialej albo zoltej.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
to zagadka z natury znajdź różnice....
Wtedy będziesz wiedział co oznacza żarówka emitująca światło barwy białej lub żółtej selektywnej, a co oznacza dioda emitująca światło białe.
Lampa samochodowa dostępna w Astrze F posiada homologację dla żarówek określonego typu, a nie dla diody udającej żarówkę danego typu.

ODPOWIEDZ