Podłączenie obrotomierza diesel -> beznyna

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
hardbiker

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2009, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzanek
Kontakt:

Podłączenie obrotomierza diesel -> beznyna

#1

Nieprzeczytany post autor: hardbiker »

Witam wszystkich! :mrgreen:

Mam mały problem...
W mojej astrze (94r) licznik nie ma obrotka, ostatnio trafił mi się licznik wyposażony w to cudeńko, współczynni W ten sam, wszystko ładnie, pięknie, ale obrotomierz ma zakres do 6000 obr., czyli pochodzi z diesla... tymczasem ja mam benzynkę... Po podłączeniu wszystie lampki działają (jest nawet wskaźnik rezerwy, czego w standardzie nie mam), ale obrotek stoi w miejscu :( , dopiero jak dam większe obroty to wskazówka leciutko się unosi... Czy istnieje możliwość podłączenia obrotka żeby wyświetlał prawidłowo??

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Hmmm.... wiesz nie do końca jestem pewien czy taki SWAP obrotka jest możliwy :/ może mieć jakiś inny układ sam obrotomierz... a prędkościomierz chodzi dobrze ? taka myśl mi przyszła... czy aby na pewno dobrze podpiąłeś linkę do licznika ?
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
hardbiker

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2009, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzanek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: hardbiker »

tzn. linkę od prędkościomierza podłączyłem wydaje mi się że prawidłowo... ale na 100% pewien nie jestem, dlatego że z tym licznikiem nie jeździłem, tarczę prędkościomierza mam zdartą, dopiero jak by wszystko działało to miałem się za niego zabrać (montaż diód i nowych tarcz...), ale dopóki z tym obrotkiem nie ruszę to nic nie będę robił...

Gdzieś na forum czytałem,że trzeba kabelek to alternatora pociągnąć i obrotek diesla by działał, ale gdzie, czo i jak to dokładnie nie wiem...

Na chwilę obecną wiem, że wskaźnik paliwa dobrze działa... no i kontrolki odpowiednie się palą...

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

W niektórych alternatorach jest dodatkowe wyjście na obrotomierz, z tego co kojarzę jest ono oznaczone "W" tylko zaznaczam że nie we wszystkich alternatorach to jest. Na upartego to można samemu takie wyjście zrobić tylko wiąże się to z rozkręcaniem alternatora.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

Awatar użytkownika
hardbiker

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2009, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzanek
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: hardbiker »

[ Dodano: 2009-08-08, 09:08 ]
OK, jak będę miał chwilę to sprawdzę czy przy alternatorze mam takie wyjście, a w którym miejscu podpiąć kabelek do licznika. Mam licznik z dwoma kostkami....

ODPOWIEDZ