Gąbka polerska+ szlifierka ? jak to zrobic?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Irwusek

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 22 mar 2009, 14:16
Imię: Robert
Auto: Opel Astra G HB
Silnik: X16SZR
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wielkopolskiego

Gąbka polerska+ szlifierka ? jak to zrobic?

#1

Nieprzeczytany post autor: Irwusek »

Witam,

mam takie pytanie posiadam taka gąbkę > [External Link Removed for Guests] i wosk taki [External Link Removed for Guests] no i oczywiście szlifierkę z regulacja obrotów i tutaj moje pytanie wiem ze mam umyć samochód, poczekać aż wyschnie i potem nałożyć ten wosk i co szlifować aż będzie się błyszczeć czy jak? czytałem ten temat podwieszony ale jakoś nie wyczytałem konkretnej wypowiedzi :/


Pozdrawiam
Obrazek

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

NakŁadasz pastę na auto , następnie czekasz aż wyschnie(zrobi się biaŁy nalot) potem polerujesz ale Musisz uważać na obroty oraz żeby nie przypalić lakieru. Polerujesz do poŁysku
[External Link Removed for Guests]

Irwusek

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 22 mar 2009, 14:16
Imię: Robert
Auto: Opel Astra G HB
Silnik: X16SZR
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wielkopolskiego

#3

Nieprzeczytany post autor: Irwusek »

myślicie ze 1500/2000 obrotów starczy ? bo na gąbce mam napisane ze max 3000obrotow ale wydaje mi się ze to będzie za dużo .

[ Dodano: 2009-08-15, 17:53 ]
wyczytałem ze ta gąbka się nie nadaje do polerowania, bo ja "łączy" się z pasta polerska a nie z woskiem, tylko co ja posiadam ;x ?
Obrazek

marek

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marek »

Nie przekraczaj 2000-2100 obrotow bo możesz przypalić lakier

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Zrób to na 2 razy. Najlepszy efekt uzyskasz polerując za pierwszym razem pastą TEMPO (na mokro), a dopiero potem woskiem. Z tym, że za pierwszym razem musisz naprawdę robić to ostrożnie :mrgreen:

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#6

Nieprzeczytany post autor: frodo »

siema. słuchaj ja poleruje autka u taty. na pierwszy raz wiaderko wody , gąbka taka np. [External Link Removed for Guests], kup paste Farecla G3. nakładasz paste ,zwilżasz gąbkę wodą, i jazda. moja maszynka jest ustawiona na 3 , czyli do 2000 obrotków. to jest pasta gruboziarnista i TYLKO z wodą jeżeli chcesz to robić mechanicznie!. musisz uważasz na kanciki, i na wyprofilowane kształty w karoserii. plastiki najlepiej okleić taśmą papierową, bo jak przypalisz plastik to już wtedy dupa;/. wiem bo zdarzało sie :oops: 8) . a na koniec zakładasz gąbkę miękką, i np. tempo. troszke wody i jaaazda. tamtą pastą i gąbką bardziej zjedziesz rysy. "dokopiesz się to tej głebi " a tempo robisz na połysk. a na koniec woskiem ale juz ręcznie i szmatka. powodzenia :)
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ