SWAP

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
nemo161

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2007, 16:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

SWAP

#1

Nieprzeczytany post autor: nemo161 »

Witam odwiedzających mam Astrę z silnikiem (X16SZR) czyli 1.6 75 kM jednopunktowy wtrysk i chciałbym zmienić silnik na 1.7 TD czy duży jest problem z elektryką.komputerem itd,może już ktoś próbował taki SWAP.Czy ten silnik TD jest podatny na tuning da się wykrzesać więcej? np.chip.turbo,intercooler itd.
W razie obszernej instrukcji oraz foto piszcie na maila.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nemo161 pisze:Czy ten silnik TD jest podatny na tuning da się wykrzesać więcej? np.chip.turbo,intercooler itd.
zaczne od tego :D jedyny silnik który można polecić jeśli chcesz więcej mocy to silnik isuzu o oznaczeniu X17DT bo on ma 82 koniki. Chipa do niego nie wstawisz bo nie ma on komputera tak więc zaoszczędzisz sobie z 1000zł bo da się go podkręcić praktycznie śrubokrętem ;) tak więc po pau przeróbkach myślę że można wyciągnąć z niego ok 100KM

co do swapu to nigdy tego nie robiłem ale wiem jedno, najlepiej mieć dawcę czyli np skasowaną asterkę z tyłu bo tam jednak musisz sporo rzeczy przełożyć, popma wspomagania, hamulcowa, silnik, licznik, akumulator, pompę paliwa, podgrzewacz do paliwa, sprężyny zawieszenia,wiązki kabli, intercooler itd itd :/ - kupić sam silnik i dokupywać części się nie opłaci bo za drogo wyjdzie :/

praktycznie to nie wiem czy nie taniej by było sprzedać ten samochód co masz i kupić nowy z takim silnikiem

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

joszi ma racje.. taniej wyjdzie kupic inna astre jzu z tym silnikiem...

Szegi

Astro-maniak
Posty: 2153
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:08
Imię: Kacperek
Auto: Astra F
Silnik: Ce20eNE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim / Bydgoszcz

#4

Nieprzeczytany post autor: Szegi »

Joszi to jest nasza "zlota glowa". hehe
[External Link Removed for Guests]
--------------------------------------------------------------

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

hmm a dlaczego chcesz zmienić na diesla ? nie chciałbym tutaj kogoś obrazić ale opel zbyt dobrych diesli niestety to nie ma ;/ jak już zmieniać to myślę że na coś konkretniejszego ... 2.0 - 2.2 benzyna bo przelicz sobie ile np musiałbyś wydać na tuning żeby uzyskac takie przyrosty mocy ... w każdym razie według mnie , zmiana z benzyniaka na diesla to niezbyt rozsądny pomysł ...
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

opel może nie ale za to isuzu całkiem przyjemne silniczki robi ;) jak diesla w astrze f to tylko isuzu ;) najmocniejszy i najszybszy i najbardziej podatny do tuningu. Zdrowy isuzu ma potencjał do podkręcenia tak do 100-110KM z 82 :D

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

czyli przekladania jest duzo zeby z 1.4 przerzucic sie na 1.7 isuzu?

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

dużo. praktycznie wszystko oprócz budy i elementów wnętrza. Masz już większy moment obrotowy i musisz pozmieniać części zawieszenia, hamulce, tymbardziej jak chcesz go podkręcać.

Ogólnie jeden z głupszych pomysłów jakie słyszałem. Żadnego efektu bo tysiące takich aut jeździ a jeszcze możesz miec bardzo dużo problemów z eksploatacją po swapie.

Poza tym ropa jest droższa od benzyny ;)

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

no ropa na stacji tak... ale mozna kupic po 2.20-2.50:)

ODPOWIEDZ