Obliczanie pojemnosci kolektora ssacego

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

Obliczanie pojemnosci kolektora ssacego

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Chce przerobic kolektor z C26NE z systemem dual ram tak zeby biegal w C30NE. Zapowiada sie totalna rzezba bo nie jest przystosowany do potrzeb 3.0. Z doswiadczen wynika ze taki seryjny kolektor w C30NE powoduje spadek mocy do 140 KM. Silnik C26NE nie jest zmodyfikowany jakos specjalnie pod dual rama i jest blizniacza jednostka w porownaniu do C30NE nie liczac dolotu. Wiec tak przyczyna nie dzialania tego shitu tkwi albo w ECu co jest malo prawdopodobne albo w pojemnosci kolektora i przepustowosci (C26NE).
Teraz potrzebuje jakies info co obliczania kolektorow. Sprawa nie jest latwa bo dolot ma prawie 1500 mm dlugosci razem z "wezami" a w/g teorii w samochodach turystycznych powinno byc max 750 mm +/- 80 mm.
Wszelkie sugestie poza nie oplaca sie tego robic i szkoda zachodu beda mile widziane :D
Pozdro

Agniszka

#2

Nieprzeczytany post autor: Agniszka »

pheonix OOF, chłopaki na streetracing.pl tym sie zajmowali. i gdzies ktoś z nich tam napisła program do obliczania objetosci kolektorów. może mam gdzies na dyysku ale w tym syfie ie znajde

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Agniszka, a ime Łukasz?? :oops:
Hehe dzieki za odzew ale juz mam opanowany temat :D

Moze w skrocie to przedstawie. :
Mix kolektorow z C30NE i C30SE do tego komp z C26NE z wgranymi mapami paliwa i zaplonu z C30NE. Wybor padl na kompa z C26NE bo tam jest sterowanie Dual Ramem. Jest jeszcze opcja ze sterowaniem z C30SE ale do tego trzeba spawac blok pod czujniki spalania stukowego i zalozyc czujnik halla... W teorii powinno biegac. Zobaczymay jak to wyjdzie w praktyce...
Jednak do testow jeszcze troche czasu bo musze skrecic kolektor ssacy od C30SE i wyslac kompy od C26NE i C30NE do Lublina... No i przedewszystkim skonczyc swapa co powinno nastapic pod koniec weekendu w przyszlym tygodniu. Jak zwykle niedziela w garazu :/

A i jeszcze jedno... Moze sie nie orientujesz ale kolektory z systemem Dual Ram sa nietypowe i obliczenie pojemnosci moze nic nie dac... Moj blad ze zle zredagowalem temat ale wszystko calkiem niedawno wyszlo...
Fotki kolektorow:

C26NE


Obrazek

C30SE

Obrazek

C30NE

(to jest rzecz jasna C20NE ale kolektor wyglada niemalze identycznie)
Obrazek

Agniszka

#4

Nieprzeczytany post autor: Agniszka »

MAM NA IMIE ŁUKASZ A agniszka TO TAKI MÓJ NICK?:)

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kazdy robi tak jak lubi :D
Moja dziewczyna ma podobne imie do Twojego nicka i w pierwszej chwli troche zglupialem :mrgreen:

Agniszka

#6

Nieprzeczytany post autor: Agniszka »

pheonix OOF, moja tez ma podobne:) to w avatarze to Twoja omega sie tak obraca? :)

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tak to moja :D Moja fura, moj avatar hehe
Tak latala z silnikiem 2.6

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kończymy ot panowie dalsze posty odbiegające od tematu będą kasowane

ODPOWIEDZ