lekkie koło zamachowe

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Pawian

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Pawian »

Ja miałem lekkie kółko w VW Scirocco MK 1 z 1978 r (110KM) . Dałem do przetoczenia w warsztacie.. I fakt faktem że różnica była na +. Ale bez cudów :) W sumie za małą kasę można to zrobić i samopoczucie troszeczkę poprawić. :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Toszek slabsze auto jest na wolnych obrotach oraz bardziej rzuca silnikiem( wywala poduszki) ale na wysokich jest poprawa( nieznaczna ale jest). To bardziej zabieg kosmetyczny niz tuning ale mozna zrobic przy okazji wymiany sprzegla itp.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: venom »

W kaszlaku miałem zjechane koło o połowę - szybciej się zbierał kosztem prędkości maksymalnej. Co do zakresu poprawy, to bardziej czuć ją na starcie niż wyższym zakresie obrotów.

welder

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 06 wrz 2008, 0:30
Imię: Adam
Auto: Astra F '94 California
Silnik: X16SZ + LPG
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Police

#14

Nieprzeczytany post autor: welder »

odświeżę temat :D gdzie w szczecinie można odciążyć i wyważyć koło?? mam na myśli dobrą robotę za rozsądne pieniądze :P

[ Dodano: 2008-11-18, 23:01 ]
odświeżę temat :D gdzie w szczecinie można odciążyć i wyważyć koło?? mam na myśli dobrą robotę za rozsądne pieniądze :P no i ile %% masy dobrze jest je spiłować, żeby był efekt, a jednocześnie, żeby silnikowi nie zaszkodzić? pozdr :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Na struga przy komisie z garbusem gdzie jest serwis daewoo jest jakis warsztat metalow i robia napewno wszelkie szlify, honowania itp. Jak jeszcze dobrze zagadasz albo masz znajomosci to na Klonowica 14 ( gdzie sa szkolu samochodowe) to tez zrobia takie "cuś"
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ