lekkie koło zamachowe

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

lekkie koło zamachowe

#1

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Witam wszystkich .. chciałbym się was zapytać o opinie i fakty , co daje lekkie koło zamachowe , proszę o plusy i minusy takiej przeróbki ... i co sądzicie o tym :
[External Link Removed for Guests]
Jeśli ktoś kiedyś miał do czynienia z taką przeróbką to mówcie jakie efekty...
==========82%===========

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Lekkie kolo zamachowe da Ci to ze silnik bedzie Ci sie duzo szybciej wkrecal na obroty..im lzejsze tym szybciej..Ale za lekkie klo zamachowe moze spowowodwac to ze samochod nie bedzie chcial chodzic na wolnych obrotach..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

a miał ktoś już jakieś doświadczenia z tym ?? jak się to ma do przyspieszenia ?? daje jakieś konkretne rezultaty ??
==========82%===========

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Osobiscie nie mialem z tym do czynienia..ale znajomy mial przyjemnosc jezdzic omega z lzejszym kolem zamachowym i podobno roznica jest niewyobrazalna...Przyspieszenie tez sie zmniea..dosc znacznie ;) Kwestia jest tylko wagi tego kola..nie znam sie na tym dobrze i nie wiem ile ono powinno wazyc zeby bylo dobrze...Moze jakis mechanior sie wypowie..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

i tak dzięki za wypowiedz kargul , czuję się podbudowany troche :D no chłopaki czytać i pisać co z wami hehe
==========82%===========

Agniszka

#6

Nieprzeczytany post autor: Agniszka »

lekkie koło... Do tej pory miałem malucha-miałem w nim lekkie koło...widoczna od razu poprawa samochód szybciej sie wkręcał ale tez szybciej spadął z obrotów. trzeba podkręcić bieg jałowy wyżej gdyż poprostu silnik pracował nie równo i drżał na jałowym. generalnie same plusy-podejrzewam że w astrze również przełoży sie to na same +:) co do aukcji allegro....nie jestem pewny czy nie mylę sprzedawcy,ale jeden z moich znajomych takie koło zamontował z allegro w swoim 126p i po 1 miesiącu silnik sie rozsypał-powód? koło okazało sie tandetnie wyważone co zostało póxniej udowodnoine w profesjonalnym zakładzie.
panewki sie po obracały pękł wał....akle takk jak pisze nie wiem czy to ten sam sprzedawca.


przepraszam że za przykład podaję taka namiastke pojazdu jaka jest 126p ale z tym miałem dużo wspólnego i w oparciu o praktyke moge coś powiedziedź.

pozdrawiam.

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

dla mnie wszystkie spostrzeżenia są ważne ! i dziękuje za wypowiedz ! :) piszcie jeszcze jak ktoś coś wie
==========82%===========

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Michalek bez urazy ale z tego co widze szukasz na allegro na chybił-trafił czegokolwiek co być może podniesie Ci moc... nie tędy droga chłopie... w 16zaworówce rzeźby garażowe są całkowicie bez sensu i lepiej dozbierać kasiejkę i jechać do jakiegoś Grabowskiego albo Chojnackiego niż sobie wstawiać do auta to co akurat pod ręką jest. BTW pamietaj o tym że lekkie koło zamachowe pogorszy elastyczność silnika na wyższych biegach... więc w codziennej jeździe raczej będzie Ci to przeszkadzać niż pomagać...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Agniszka

#9

Nieprzeczytany post autor: Agniszka »

ja proponuje ci kupic drugie koło odciązyć je. nastepnie dac do wyważenie(dynamicznego nie statycznego) koszt około 300zł

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

Jędras to że patrzę na allegro to raczej daje przykłady na forum o co mi chodzi i czy ma ktoś coś za lub przeciw ... widzisz ... od pewnego czasu staram się zbierać tu i tam wiedze na temat tego co pewne przeróbki mogą dać i dzięki takim tematom jak ten , obmyślam już plan co będzie zmodyfikowane.. pozatym wiele rzeczy jestem w stanie zrobić sobie sam bo to nie jest trudne więc po co mam wydawać całą mase gotówki na grabowskiego ?? czy Ty wogule przeliczałeś koszt np wstawienia wałka u grabowskiego?? wole włożyć go samemu a potem jechać do zakładu który mi dobierze fajnie chipa , i za to zapłace 1000zł + wałek a u któregoś z wyzej wymienionych panów zapłacił bym naprawde dużo , dzwoniłem , pytałem i się nie opłaca ... myśle że Ci w miare wytłumaczyłem ocb ;) co do np koła.. to nie zbyt dużo wiem o temacie dlatego pytam was o opinie co moze dać lub zepsuć takie posuniecie , a nie u kogo mam to robić ;) prosze piszcie na temat , bo u mnie w słowniku nie ma słowa nie da się... jeśli po rozwazeniu wszystkich za i przeciw wyjdzie więcej plusów to przy wymianie sprzęgła będe odrazu robił z kółeczkiem , oczywiście wyważanie itp obowiązek ..
==========82%===========

ODPOWIEDZ