Kolektor ssący do X16XEL

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Kolektor ssący do X16XEL

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Czy da się uzyskać przyrost mocy i momentu montując do astry z silnikiem 1.6 16V kolektor ssący od Corsy GSi z takim silnikiem ? Corsa dysponuje większą mocą, a kolektory wyglądają inaczej, więc czy może mieć to jakiś sens ?

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

co z tego, że kolektor będzie miał większą przepustowość jak reszta układu wydechowego będzie taka sama ? czy jest sens ?

to tak jak byś zalał shell vpowera 101 oktanowego do malucha (nie obrażając maluchów, starego poczciwego autka gdzie naprawy dokonywałem młotkiem i dłutem, no i tym czym miałem pod ręką)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

tak nawiasem mówiąc shell Vpower dużo daje w maluchu :D Przyrost mocy na poziomie 10% sprawdzane w maluchu :P Obalam Twoje stwierdzenie JunioR :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

no dobra może zły przykład z tym maluchem :mrgreen:

ahhh wybacz stary (do założyciela tematu) myślałem, że mówisz o kolektorze wydechowym. No ale cóż i tak jest problem bo po pierwsze z tego co wiem to w GSi był przepływomierz. Potem silniczek krokowy, potem przesterowanie komputera...choć wydaje mi się, że te wszystkie zabiegi z programowanie kompa można obejść.

także czy kolektor wydechowy czy ssący no problem jest ;) ale jak to ktos powiedział:
" dla chcącego nic trudnego"
lub
"jeden problem to nie problem"

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja myślę, że coś da.
Przymierzamy się z kumplem założyć kolektor ssący od nexii 1,5, do astry c14nz.
Oczywiście napiszę, czy cos dało :lol:
Komp zostaje ten sam.

Co do shella V-Power.Według mnie takie paliwo ma sens w silnikach z czujnikiem detonacji, zalewałem takie i niestety różnic odczuwalnych nie było.

ODPOWIEDZ