Kompletny sportowy wydech.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

tiesto pisze:Nie znam sie na częściach więc czy ktoś może mi powiedzieć co to jest i czemu to służy?Bo jak widać po cenie troche kosztuj
byś sie nie przyznawał ze nie wiesz co to jest :mrgreen:


obciach :mrgreen:
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

eeee dla mnie nie - bo w sumie nigdy nie grzebałem przy aucie - mam od tego ludzi ;) i powaznie nie mam zielonego pojecia co to jest - znaczy sie wiem gdzie to jest w aucie - tam pod silnikiem ale co to jest i jak to sie nazywa to nie wiem:-)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#33

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

tiesto pisze:eeee dla mnie nie - bo w sumie nigdy nie grzebałem przy aucie - mam od tego ludzi i powaznie nie mam zielonego pojecia co to jest - znaczy sie wiem gdzie to jest w aucie - tam pod silnikiem ale co to jest i jak to sie nazywa to nie wiem:-)
miejmy nadzieje, że jak już wiesz jak to się nazywa to nie założysz tego "tył na przód" ^^

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

no dobra ale Junior powiedz mi po co to jest ?

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

JunioR pisze:miejmy nadzieje, że jak już wiesz jak to się nazywa to nie założysz tego "tył na przód" ^^
hahaha hahahaha hahahahah hahahaha !! ale beka !!

[ Dodano: 2008-01-12, 23:21 ]
tiesto pisze:no dobra ale Junior powiedz mi po co to jest ?
i jeszcze czytanie ze zrozumieniem się kłania :D
wróć do poprzedniej strony :D
==========82%===========

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

Ja sie Was powaznie pytam a Wy sie brechacie - ale jak na razie jedyne co sam zmieniałem w aucie to - koło zapasowe :-) i powaznie nie wiem co to no ale mniejsza o to - widziałem tylko ze pasuje do Astry 1,6 16V wiec pomyslalem ze moze bym sobie kupil

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#37

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

eee no w sumie kup ^^ świeci się ładnie więc będzie co pokazać jak się maskę otworzy nie ważne co ! ale ważne, że się świeci ! Ot CO !


-------


A teraz tak zupełnie powaznie to to co się świeci i potocznie nazywane kolektorem wydechowym... umożliwia wydalanie z silnika SPALIN bo jak wiadomo.. wszystkim lub nie... w silniku zachodzi proces spalania się benzyny potocznie WACHY, kapusty etc. w związku z czym.... aby się nie dymiło pod maską ^^ bo wówczas podczas jazdy spaliny leciały BY na Ciebie.. więc jaki w tym sens ^^... to panowie INżjenjerowje wymyślili sobie aby wyciągnąć te spaliny poza pojazd ^^ i najlogiczniejszym rozwiązaniem okazał się tył auta ^^...

To co się świeci to ... posiada w sobie kanały które mają większą średnice zapewne od tych fabrycznych ... zatem... silniczek nie ma prilemu z wydychaniem spalin... ot co.. żwawiej się odpicha ^^ ale wstawiając to.. nie mając reszty układu... zrobionego.. Nie ma najmniejszego sensu...

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

tiesto, na poprzedniej stronie napisałem Ci do czego służy kolektor , wiesz co Ci poradzę , przed planami modyfikacji czegokolwiek , poszukaj po necie co do czego jest ... mi też wiele osób coś robi w aucie , jeden dorobi to drugi tamto , i czasem poprostu sie na czymś nie znam , ale non stop szukam po necie i sie uczę bo w końcu jakich pseudo tuner wciśnie Ci jakiegoś wała bo będzie widział że się nie znasz ... kolektor wydechowy to "urządzenie" które usuwa spaliny z cylindra ...
==========82%===========

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

dobra - to juz wiemy ,yyy znaczy sie ja wiem co to jest i po co to jest - a teraz mi powiedzcie w czym jest lepsze to z linka ktory podalem od tego seryjnego

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

średnicą kanałów ^^ napisałem wyżej... i prosze cię... CZYTAJ CZYTAJ I JESZCZE RAZ CZYTAJ ze zrozumieniem ^^

ODPOWIEDZ