modyfikacje silnika C14NZ By Przemek

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

modyfikacje silnika C14NZ By Przemek

#1

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

witam

jakos mnie tknelo do napisania tego posta.
Otoz moja asterka posiadala silnik 1.4 60KM wiec wiadomo ze bardzo slaby...

Postanowilem go wzmocnic, pozbieralem potrzebne czesci i latem zabralem sie do roboty.

Silnik zostal rozkrecony, wymienilem pierscienie, bo juz olej zaczal znikac....

Glowne postanowienie zmienic jednopunkta na wielopunkta.
Glowice od wielopunkta rozebralem na czesci, dotarlem zawory, wymienilem uszczelniacze zaworowe, wypolerowalem kanaly ssace i wydechowe, spasowalem kolektor ssacy wraz z glowica. Glowica zostala splanowana, w celu podniesienia kompresji o (juz nie pamietam o ile).

To wszystko zostalo zamontowane na blok, wraz z walkiem od silnika c14se.
JEdnak wtryski zmostkowalem i podpielem pod kompa od c14nz, czyli pod oryginalnego kompa z asterki.
Wrazenia - silnik byl strasznie mocny, na 2 biegu kolami krecil. Ale nie ma nic za darmo... spalanie na trasie wynosilo ok 15L na 100km.... wiec duzo za duzo...

Nie mialem czasu na zmiane instalacji i kompa, wiec kolektor ssacy wraz z listwa wykrecilem i odlozylem do piwnicy. na jego miejsce znalazlem kolektor ssacy od kadeta X16XX nie pamietam dokladnie od jakiego...
Poskladalem wiec na nowo jednpunkta z glowica od wielopunkta i kolektorem ssacym od jednopunkta...

Osiagi wzrosly w porownaniu do serii, nie wiem o ile, ale chlopaki z bydgoszczy z silnikami 1.6 moga potwierdzic.... wraz z JOSZIm, ktory ma 1.7 isuzu ze astra jest szybka...

TEraz astre sprzedalem bratu i on juz nie chce jej wiecej modyfikowac. Do tego zalozylem mu gas, wiec mikser ograniczyl przeplyw powietrza i osiagi spadly...
Wystarczylo by
zrobic maly nr z mikserem, po prostu wyrzucic go a dolot gazu zamontowac gdzies indizej... gdzies gdzie nie ograniczal by przeplywu powietrza.Do tego zmienic kolektor wydechowy i asterka na bank by sie jeszcze lepiej zbierala...
Ale to juz moje gdybania.... astra nie jest moja i jzu nic przy niej nie robie.....

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darek »

czytając tego posta, myslałem tylko o tym ile kosztowało cię to pracy i wysiłku wogóle nawet przez myśl nie przeszło mi pomyślenie o końcowym efekcie ale to dlatego że zapewne praca nad własnym autem dała ci dużo satysfakcji, i to trzeba doceniać :D

tatanka

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła - Wlkp
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tatanka »

RESPECT ----dużo roboty
I HAVE THE VISION

[External Link Removed for Guests]

BOBY

Astro-maniak
Posty: 488
Rejestracja: 21 gru 2006, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: BOBY »

No kolego widać że się napracowałeś i włosy z głowy prawie sobie powyrywałeś hehe... ale się opłacało bo Joszi nieźle się musiał zdziwić jak go 1.4 zjadło :) bo podobno wszystkie 1.6 zjada :)

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

BOBY, na krotkim odcinku zjadam 1.6 oraz josziego 1.7, ale wiem, ze na dluzszym odcinku na pewno bym przegral.. choc tego nigdy nie probowalem....

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

he he :D jak się ten krótki odcinek kończył to ja dopiero zacząłem przemka doganiać :D ale fakt faktem autko strasznie mocne. no i jeszcze umiejętności przemka robią swoje ;)

a co do zjadania 1,6 to pewnie nie wszystkie ale te z którymi się goniłem miały ze mną duże problemy. z chęcią bym się jeszcze raz zmierzył z jakąś astrą 1,6 16V bo tylko z jedną miałem okazję się pościgać i choć 2 razy wygrałem może być duże prawdopodobieństwo że ta asterka nie była całkowicie sprawna bo aczej niemożliwe żeby 82 konny diesel wcisnął 100 konną astrę :/ noo ale jak będzie okazja to się zobaczy ;)

ale powiem jedno astra przemka ma na pewno duużo lepsze przyśpieszenie niż astry 1,6 8V
no przynajmniej na krótkim odcinku ;)

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

JOszi, te 1.6 16v chyba były popsute albo lichi kierowcy. Wujas mnie parę razy przewiózł kombi to w siedzenie wpycha i bez wysiłku dochodziła do 180km/h a przyśpieszenie o ile się nie mylę ma 12.5s do 100 a Twój ma 14s jak bez klimy bo z klima ma 14,5

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hm... ale twoj diesel to 82 KM.. i masa około 1400 kg...
przemek ma pewnie jakieś 70 KM ale jego masa to... około 900 więc... SORRY ale.. miał prawo ;-)


tak swoją drogą, to ja mam 75 KM.. i chciałbym zmierzyć się z joszim ;-) i przemkiem ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Klapek pisze:JOszi, te 1.6 16v chyba były popsute albo lichi kierowcy. Wujas mnie parę razy przewiózł kombi to w siedzenie wpycha i bez wysiłku dochodziła do 180km/h a przyśpieszenie o ile się nie mylę ma 12.5s do 100 a Twój ma 14s jak bez klimy bo z klima ma 14,5
dlatego pisałem że coś nie tak. a no i moje autko ma 13,5 - tak wynika z instrukcji ;) i pisałem że tylko z jednym takim się ścigałem ;)
ale znajdzie się inne w perfekcyjnym stanie to pewnie z nim przegram :D tamta astra też się wydawał sprawna ale jednak coś było nie tak bo wygrałem a kierowca dobry był

PS moje auto ma 1100 razem z kierowcą ;)

JunioR a co Ty masz u siebie za silniczek?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, 19:12 przez JOszi, łącznie zmieniany 1 raz.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

ups. mój błąd myślałem, że masz kombi 1.7 td

ODPOWIEDZ