soft turbo

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

major_25 pisze:a ja zadam takie pytanie....wszyscy kombinujecie ile tu by doladowac i jaki to da przyrost mocy itp itd....a co z reszta samochodu ?

IMO jak ktoś chce sie bawić w doładowanie auta i podnoszenie mocy to powinien najpierw doprowadzic samochod do bardzo dobrego stanu....i nie mowie tutaj o silniku ale o ukladzie kierowniczym, zawieszeniu i przede wszystkim hamulcach....rozpedzic samochod jest banalnie ale utrzymac go w torze jazdy i zahamowac to juz co innego
Stary ! my tutaj chyba nie rozmawiamy o "reszcie" załóż osobny temat jak chcesz wiedzieć co z "reszta" wkurza mnie to że jak zawsze rozwinie się fajna rozmowa to ktoś musi sie z takim czymś wbić ;/
Wesoł w wielu sprawach masz rację i znasz sie na temacie z tego co tutaj czytam , albo raczej oczytane chłopisko z Ciebie :D ale w niektórych sprawach sie nie zgodzę ... tłoki nie zawsze muszą popłynąć , wkleje tu artykuł o gościu co do nubiry 2.0 włożył turbo i zakatował dopiero silnik przy ok 1,2 B !!!!! pewnie nie którzy czytali o nim w GT .... dmuchając 0,2 ... 0,3 bara raczej nie powinno być problemu ;) ale wiecie jak to jest ... co do wysterowania do ktoś tu o "śwince" wspominał ?? czy sie przesłyszałem :D ? Tak więc Ej Ktoś rozwiń temat hehe :P
==========82%===========

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zle zaczelismy z tymi wywodami o tym dolozeniu turbo. Powiedz no czy Ty chcesz jezdzic tym samochodem na codzien czy tylko na jakies zloty i stawanie na kresce,1/4 mili itp????
Jesli myslisz o jezdzie na codzien to zapomnij, że zrobisz fuszerke i to wszystko wytrzyma. W benuie dorzycenie turbo i zwiekszenie ilosci wiaze sie z dostarczeniem wiekszej ilosci paliwa. Jesli tego nie zrobisz to powypala zawory i gniazda w niedlugim czasie. Benzyniak pracuje na mieszance stehiometrycznej czyli odpowiednia ilosc paliwa do powietrza. Jesli mieszanka jest za bogata to sie nie chce palic jesli za uboga tez. Z tym ze uboga wypala wszystko wokolo a bogata zasyfi komore i napewno kata choc watpie zebys go mial. Nad proporcjami mieszanki czuwa sonda i daje impulsy do komputera ktory dawkuje odpowiednia ilosc. Do tego wszystkiego jeszcze zaplon bo jak bedzie przyspieszony to murowane ze tloki popłyna. Zeby to wszytko dzilalo sprawnie to musi byc silnik odprezony, najlepiej odrazu zakuty no i sterowany.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

dobra to zacznijmy tutaj rozmawiać tak jakbyśmy chcieli jeździć z takim silnikiem na codzień ....takie skromne pytanie mam , czy do c20xe można dorzucić sprężarkę od let'a i kompa?? czym różni się xe od leta ?? oprócz turbiny i kompa?? który ma kute tłoki , jakie sprężanie itp ?? czy skoki tłoków są takie same ?? czy w obu jest natrysk na denko tłoka ??
==========82%===========

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zalezy o ktorym LET rozmawiamy. Z20LET nie ma kutych tlokow ani natrysku na tloki. C20LET ma zeliwne tloki tylko znajdz taki silnik w dobrym stanie. Sprezanie w LETach to 8,8
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

Moim zdaniem te też nie temat na rozmowę o hamulcach, zawiasie itd. Wydaje mi się, że rozmawiamy w poważnym gronie - każdy wie i zdaje sobie sprawę z konsekwencji dynamicznej jazdy i wzmocnienia samochodu.
Mi samochodzik miałby służyć do normalnej codziennej jazdy.
Chciałbym poruszyć temat sterowania o którym nie mam na razie zielonego pojęcia. Czego użyć ? Nie chciałbym szukać całego zestawu np z jakiegoś vw.
Przypomnę, że autko miałoby śmigać na LPG co z tego co wiem znacznie ułatwia wysterowanie wszystkiego.

michalek206, z tego co wiem zrobić z XE LETa to nie jest duży problem. Różnice są w tłokach i dole silnika z tego co wiem, ale nic sobie obciąć za to nie dam ;) . Ładując do XE tylko tłoki z LETa odprężamy go już na tyle, że można już go lekko dmuchnąć.
Pozdrawiam
Obrazek

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

przedstawię sytuację tak .. jestem tym zainteresowany , bo może koło stycznia kupiłbym c20xe a potem elementy od leta ... chciałbym odrazu zrobić remont takiego silnika zanim bym go założył , nie ukrywam że jakbym już to zrobił to chciałbym żeby to jak najdłużej jeździło .. który silnik opla ma natrysk na denko ?? który kute bo już naprawde różne wypowiedzi słyszałem ....
==========82%===========

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

michalek206 pisze:Stary ! my tutaj chyba nie rozmawiamy o "reszcie" załóż osobny temat jak chcesz wiedzieć co z "reszta" wkurza mnie to że jak zawsze rozwinie się fajna rozmowa to ktoś musi sie z takim czymś wbić ;/
ojojoj....wybacz że przerwałem Twój jakże ciekawy wywód... Ale zaraz...hmm....przecież to jest forum więc co to za problem że ktoś powiedział co myśli ?
[External Link Removed for Guests]

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

major_25 pisze:
michalek206 pisze:Stary ! my tutaj chyba nie rozmawiamy o "reszcie" załóż osobny temat jak chcesz wiedzieć co z "reszta" wkurza mnie to że jak zawsze rozwinie się fajna rozmowa to ktoś musi sie z takim czymś wbić ;/
ojojoj....wybacz że przerwałem Twój jakże ciekawy wywód... Ale zaraz...hmm....przecież to jest forum więc co to za problem że ktoś powiedział co myśli ?
Oj no nie zrozum mnie źle ale zobacz każdy temat w którym ktoś wypowiada się na temat turbo , ktoś przerywa i zaśmieca taki temat ... tak zrobiłeś Ty i ja też wyraziłem swoją opinię...jeśli rozmawiamy o znacznym podniesieniu mocy to chyba każdy spodziewa sie że bedzie musiał też zadbać o bezpieczeństwo ... tylko po co za każdym razem ktoś o tym przypomina?? żeby zrobić OT /?? wypowiedz się na temat a jak nie masz co do powiedzenia o SOFT TURBO to załóż np temat "kwestie bezpieczeństwa przy podnoszeniu mocy" w takim osobnym temacie chętnie bym z Toba porozmawiał ... no i widzisz , sprowokowałeś i sam musiałem zrobić OT ;/
Panowie , tak więc co z tym silnikiem C albo Z 20let ?? jeśli bym takowy miał to czy bez problemu wszedłby mi teraz do budy ?? aha i czy jakbym np załatwił sobie c20xe do tego turbałke i kompa z leta , czy to by nie było lepsze np ?? tzn "tańsze" ??
==========82%===========

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Z20LET to za jakies 8 tys kupisz moze. C20LET to ze swieca szukac dobrego na chodzie tylko czy mozna miec jakas gwarancje ze sie nie sypnie? Sprawdzales ile kosztuje turbawka do LETa bo powiem Ci ze do Z20LET to regenerowaną-taką pewną to kolega kupowal ostatnio za 4 tys zl no chyba ze masz takie super dojscia i dostaniesz zwloki nienadajace sie do niczego za powiedzmy 500-1000 zl. Tutaj masz linka ile kosztuje C20LET [External Link Removed for Guests] Chyba ze masz lepsze dojscia i mam nadzieje ze duzo tansze. Bylo wielokrotnie na coupejce o swapie na silnik Z20LET i wyszlo ze trzeb miec grubo ponad 10 tys.

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

kurde szukam tego Z20let i faktycznie nigdzie nie mogę znaleźć :( ale spoko mam jeszcze czas ... będe kombinował przez gości którzy sprowadzaja auta .. mam jeszcze kumpla w anglii co się tym para , to powiem mu żeby mi luknął na coś takiego jak będzie czas ... ceny które powiedziałeś lekko mówiąc przyprawiają o zawrót głowy hehe ale i tak mnie to nie zniechęca ...
==========82%===========

ODPOWIEDZ