17 calowe felgi i 205/40

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
yoyo2o

17 calowe felgi i 205/40

#1

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

Mam astre g, chce do niej wsadzic alufelgi z oponkami jak w tytule, czy bedzie to dobrze pasowalo, czy nie bedzie nigdzie tarlo ??

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jezdzi u mnie po miescie 3D z kolami 17" i chyba wlasnie takie ma laczki albo 215. Spoko nie bedezie tarlo przeciez do coupe wchodza nawet 19". Oczewiscie przy rozsadnym ET.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Mordoklej

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:50
Imię: Jacek
Auto: Astra 2.2 SRI
Silnik: Z22SE
Lokalizacja: Northampton, UK
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mordoklej »

Nie powinno byc zadnego problemu. Astra GSI ma przeciez 215/40/17.. Ja sam mam 205/40/17 (przod) i 215/40/17 tyl.. ale wkrotce przesiade sie zupelnie na 215/40/17 jak tylko 205 wytra mi sie z przodu ;) Dodatkowo dzis/jutro mi obniza Astre o 35mm, ale nie przewiduje zeby cokolwiek tarlo. :)
2004 VAUXHALL ASTRA G 2.2 SRI
PRODRIVE BODYKIT, SPRĘŻYNY APEX 35/35, FELGI 17 CALI Z VAUXHALL VECTRA ELITE, WYDECH IRMSCHER
OPONY HANKOOK VENTUS V12 EVO 215/40 R17 Y

yoyo2o

#4

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

no 215 do silnika 1.4 to byloby duzo :) 205 beda chyba odpowiednie :) Aha i jeszcze jedno pytanie, jakie dokladnie rozstawy srub sa w astrze g ?? wiem ze na 100% jest 5x110 i 4x100. Ja mam 4 sruby, wiec chyba mam te 4x100, czy byly jeszcze inne rozstawy srub??

[ Dodano: 2007-10-10, 10:14 ]
korci mnie zeby kupic te [External Link Removed for Guests]

ewentualnie chcialbym jakies fajne z szerokim rantem ale takowych narazie nie znalazlem, no i z oponami odrazu zebym nie musial kupowac nowych

albo takie 16: [External Link Removed for Guests]

ale chyba wieksze fajniejsze :D

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

do 16" ceny sa jak dlamnie normalne potem zaczynaja sie juz cyrki z oponami i felami. Wydaje mi sie ze 17" do silnika 1.4 to lekka przesada ale zrobisz jak uwazasz.
Pierwsze bez dekielka jednego i 2 opony trzeba kupic. Druga aukcja to nie lubie jak sa rozne fele na przod i tyl. Szerokosc 9" to chyba na opony gdziesz 225 min a nawet wiecej i juz bym sie zastanawial czy wejda w nadkole. A samochod to muł bedzie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

yoyo2o

#6

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

ale na tych 16 sa 205 na kazdej, a co do silnika, to sam nie wiem, widzialem, ze ludzie zakldaja do silnikow 1.4-1.6 nie nikt nie marudzil. Sam jeszcze nie wiem, musze pomyslec i poczekac na jakies inne opinie i wtedy bede myslal :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

No pieknie 205 naciagnieta na fele 9" az sie prosi o zabranie dowodu.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

yoyo2o

#8

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

a zaco mieliby zabrac ten dowod ?? Czy policja nosi ze soba linije i mierzy rozmiary felg??
Teraz to juz sam nie wiem co mam se kupic, bo widze ze 17 ponoc zaduze, a 16 ktore bym chcial sa zle. ehhh :(

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie chodzi o to ze zle sa te 16 tylko powiem Ci tak: jedni gumiarze nic nie powiedza, drudzy beda sie tylko troszke smiali a trzeci-rozsadni powiedza czym grozi jezdzenie na takich kolach. Policja czemu niby nie ma prawa sparawdzic Ci opon, Ostatnio sąsiadowi sprawdzali date produkcji bo im sie wydawalo ze sa lekko podmurszale a opon ma caly garaz i czesci samochodowych tez. Ja tytlko wypowiadam sie jako gosc po szkoleniu diagnostycznym i wiem co by bylo jakbys mial kolizje i na kogo by poszla wina calego zajscia.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

yoyo2o

#10

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

no ok, to czym moze grozic jazda na takich 16 ?? Ale jazda na 17 niczym nie grozi, tylko zamulaniem auta?? Ja sobie wyobrazam, ze na tych 16 to byloby cos takiego

[External Link Removed for Guests]

sorry, wprowadzilem Cie w bląd, na te 16 zalozone sa 215/40, co o tym myslisz??

aha no i jeszcze na to mi nikt nie odpisal, jak wyglada sprawa z rozstawe srub, w astrze g z 2000 roku. Mam kola przykrecane na 4 sruby, czy pewne jest, ze to jest rozstaw 4x100 czy w tych rocznikach byly jakies inne rozstawy ??

ODPOWIEDZ