Diody

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
astra115

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 sie 2007, 10:17
Imię: Marcin
Auto: Astrolot F
Silnik: 1.6 16V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Diody

#1

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

Wiecie co mój tatko pracuje w reklamach i tam do reklam dają diody i on nie dają ich normalnych tylko szlifują kawałek :D więc one lepiej świecą szwagier w Maździe ma też diody z przodu świecące na nogi one świecą tak że jest tylko kółko a ja zrobiłem identycznie ale zeszlifowałem je i dają o wiele lepiej !! nie dają punktowo tylko na całą przestrzeń gdzie mamy nogi w Asi i chciałem wam podpowiedzieć że to o wiele lepiej wygląda !! Jak będe miał aparacik to odrazu robie zdjęcia jak to wygląda u mnie w Asi a jak u szwagra w Maździe ;] zobaczycie wielką różnice ;] był temta że jakiś kolega z Forum robił sobie diody i je spiłował że one były takie kolczaste ale tak też dobrze jest może tak do zegarów ale równie dobrze wyglądało by to jakby je spiłować prawie do tych drucików co się łączą w tej pleksie ale trzeba uważać bo ja już tak nie raz miałem troszke za dużo spiłowałem i po diodzie ;/ dobra to jak bede miał fotosy to wkleje na jakąś stronke ;] 8)

Pozdroo :mrgreen:

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

To proste....

Dioda jak świeci to skupia zrodlo swojego swiatła w jednym punkcie jak ma zaokrągloną główkę. Jezeli zeszlifujemy te zaokrągloną część będzie sie ona nam rozpraszać. W postojówkach,które posiadam mam zrobione tak ze jest zeszlifowany stożek od środka wtedy rozproszenie światła rozchodzi się na cały reflektor :mrgreen:
Opel Astra F by Irmscher

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kargul »

A ja Wam powiem ze robilem już tak ale robiłem tez tak ze po prostu ucinalem tą soczewkę (łepek) Obcinaczkami bądź kombinerkami..i chyba jest jeszcze lepiej bo nie ma zadnych białych śladów od szlifowania. Jest idealnie przezroczysta :)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Mam pytanko troche z innej beczki, czy jest dużo kłopotu z wymianą diód w aśce w desce? nie tylko w liczniku///
[External Link Removed for Guests]

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

nie na autokonciku jest wszytko opisane co i jak sie robi zeby łatwo poszła wymian

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

kargul pisze:chyba jest jeszcze lepiej bo nie ma zadnych białych śladów od szlifowania
Jaki problem po ścięciu 'soczewki' przejechać pastą polerską, tylko nie wiem jak plastik z diody reaguje z pastami więc muszę sam przetestować ;)

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: bobi »

a na choinke to polerować jak tych diód ( chyba ) i tak nie widać, one mają świecić a nie wyglądać :P
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Bobi ma racje wypolerowanie da bardzo niewiele zreszta to licznik to takie male puedlko ze tak jak pisal Kargul odciac tylko pokcowke i bedzie gites :D

ODPOWIEDZ